Не міліє джерело чеснот Тетяни Василенко

Педагог, учитель. Такі прості і в той же час величні слова. Не так легко бути педагогом, не кожному від душі дано стати вчителем, бо треба вміти володіти словом так, щоб воно дійшло до кожного учня.

Потрібно, до всього, витратити чимало часу, щоб навчити вихованців істини життя, премудрості буття. А в Тетяни ВАСИЛЕНКО, здається, у генах закладено бути взірцевим педагогом, наставником, директором.

Пам’ятаю пані Тетяну ще як старшокласницю СШ № 1, адже навчалися в одному навчальному закладі. Найбільше згадую різні заходи в школі, де вона була в числі перших: активістка, спортсменка, розумниця… Мабуть, саме тому після випускного залишилася в СШ № 1 старшою вожатою. Уміла зорганізувати, залучити дітей так, що вони з ентузіазмом брали участь у різних заходах. Проявила себе і в Клесівській середній школі. Школярі постійно гуртувалися довкола неї.

Весь цей час Тетяну в її починаннях всіляко підтримував тато Марк Пилипович, бо маму втратила, коли їй виповнилося 13 років. Він допоміг пережити цю трагедію, взагалі жив тільки заради своєї донечки. Таня це відчувала. Тож з радістю сприйняв новину, що вступатиме в Івано-Франківський державний педагогічний інститут ім. В. Стефаника. А вона натомість обрала заочну форму навчання, аби працювати й допомагати татові. Закінчила інститут у 1990 році, опанувавши фах вчителя етики і психології сімейного життя.

У цьому ж році Тетяна поєднала свою долю з парубком-красенем Леонідом. Згодом їх родина поповнилася двома синочками: Дмитриком і Владиславом, які донині тішать батьків вихованістю та порядністю. Менший Влад успадкував від мами інтелект, творчий вогник. Наразі закінчив вищий навчальний заклад у Польщі, знає 4 мови, подорожує світом. Дмитро підкорив банківську справу.

Тим часом трудовий шлях Тетяни Марківни проліг спершу в Люхчанську СШ – заступником директора з виховної роботи, а згодом у Сарненську райдержадміністрацію, де обіймала посаду завідуючої відділом із гуманітарних питань. Отож із 1994 по 1997 роки пройшла хорошу школу управлінської діяльності. Тетяна Марківна – ентузіаст, творча особистість із енергійною натурою, тож змушувала до активної діяльності й оточуючих. Тож у 2000-2005 роках на теренах освіти Рівненщини був добре відомий своїми інноваційними підходами очолюваний нею районний методичний кабінет районного відділу освіти. За час її роботи на цій посаді на Сарненщині побували багато відомих педагогічних науковців, провели чимало обласних і всеукраїнських семінарів, організували поїздки в держави сусіднього зарубіжжя.

Та душа Тетяни Василенко тяглася спілкуватися й навчати дітей. Тож у 2005 році переступила поріг Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім. Тараса Шевченка, де викладала етику, а також виконувала обов’язки заступника директора з навчально-виховної роботи. Маючи кваліфікаційну категорію спеціаліста вищої категорії, в колегіумі зарекомендувала себе як досвідчений, професійний, ініціативний і творчий педагог із високим рівнем науково-теоретичної підготовки, знаннями дитячої психології, сучасної методики та дидактики. Кожен урок вона глибоко аналізувала та продумувала його структуру, вміло створювала позитивну мотивацію та пробуджувала у вихованців інтерес до навчання. Яскраво та захоплююче подаючи дітям шкільний матеріал, вдало використовувала методи інтерактивного навчання. На її уроках панувала атмосфера активної взаємодії всіх учнів, бо успішно практикувала моделювання, життєві ситуації, рольові ігри, спільне вирішення проблеми, тим самим сприяючи формуванню навичок і вмінь у школярів, виробленню моральних цінностей, створенню атмосфери співробітництва.

Увесь час, а це 5 років, Тетяна Марківна підвищувала й професійний рівень, активно брала участь в організації науково-дослідної лабораторії «Профільне навчання» при Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, підготовці низки навчально-методичних проектів, що визнали кращими в районному конкурсі педагогічних ідей та ін., за що й заслужила авторитет серед педагогів, учнів колегіуму та їх батьків.

Та доля тим часом готувала Тетяні Василенко новий сюрприз. Їй запропонували очолити Сарненську ЗОШ № 4 І-ІІІ ступенів. Розуміла, звичайно, – на плечі лягала серйозна відповідальність. Та не злякалася, вірила, що з її ентузіазмом і енергійністю та творчим потенціалом підкоряться будь-які вершини. Так і сталося. Уже з перших днів у закладі на посаді директора зарекомендувала себе як професійний, творчий керівник, здібний організатор педагогічного колективу, ініціатор впровадження ефективних форм і методів навчання, освітніх новітніх технологій у практику роботи школи. Разом із вчителями відроджують національну культуру, народні традиції на засадах загальнолюдських моральних цінностей. У стінах школи відбуваються різні педагогічні та методичні заходи, також відвідують їх на рівні району й області.

За її ініціативи в закладі працює науково-дослідницька лабораторія «Акмеологізація освітнього середовища», учителі перемагають у районних конкурсах, у кожен кабінет провели Інтернет, поповнили заклад сучасною комп’ютерною технікою. А ще значно оновили матеріально-технічну базу, реконструювали приміщення початкової ланки, бібліотеки, учительської й ін. Хоча й довелося подолати чимало труднощів, пройти через низку випробувань.

Сучасний стан і вигляд навчального закладу тепер приємно вражає. Це відзначають як і педагоги, так і батьки учнів, по-особливому бачать нинішню альма-матер випускники, часті гості школи, висловлюючи щиру дяку, насамперед, Тетяні Василенко. А це, до речі, рутинна робота її, як директора, починаючи з 2011 року. І їй усе вдалося, бо вміє переконувати та відстоювати свою думку, швидко знаходить вихід зі складних педагогічних ситуацій. У колективі створила творчу, доброзичливу атмосферу. Її власний стиль керівництва успішно реалізовується через гуманне ставлення та любов до учнів, повагу до колег. Вона невідмовний порадник і наставник молодих педагогів, допомогла професійному самовираженню низки вчителів. А отже, завдяки зусиллям адміністрації, під професійним керівництвом Тетяни Марківни, педагога з 30-річним стажем, заклад неодноразово посідав друге місце в рейтингу діяльності навчальних закладів І-ІІІ ступенів. Із цього напрошується висновок: Тетяна Василенко саме та людина, на яку потрібно рівнятися, брати з неї приклад.

Насамкінець, шановна Тетяно Марківно, маю честь передати Вам від друзів і доброзичливців щирі привітання з нагоди славного ювілею, що святкуєте нині, як прекрасній жінці, мудрій наставниці, душевній людині, чудовій мамі та дружині. Многая Вам літ!

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz