У Тинному запрацювала амбулаторія

Про медичну реформу нині не говорить хіба що лінивий. Закон увійшов у дію з січня ц.р. і торкнувся насамперед первинної ланки медицини. Запропоновані урядом країни реформаторські заходи, що передбачали реорганізацію дільничних лікарень під амбулаторії, не на жарт налякали жителів сільської місцевості.

Селяни не були готові до таких змін, не розуміли, що не йдеться про закриття медичного закладу. Отож вистачало всього. З боєм погодилася реформувати лікарню тинненська громада. Сільський голова Микола Коток і головний лікар Анатолій Речун довгий час відстоювали інтереси мешканців і погоджувалися на реорганізацію у разі, якщо врахують усі зауваження та пропозиції тиннян.
DSC_1138Медзаклад має хорошу інфраструктуру, матеріально-технічну базу. Узявши участь у двох проектах ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», разом  із ГО «Случ», утеплили фасад лікарні, замінили 49 вікон на металопластикові, перекрили дах. Встановили також 104 метри паркану, частково профінансували й місцеві підприємці, а також  СГПП «Случ». Крім того, у закладі є кухня, пральня, гаряче й холодне водопостачання, водовідведення, вбиральні. Доречно згадати, що власними силами капітально відремонтували дах пральні, утеплили приміщення, на що спрямували понад 80 тис. грн. Територія лікарні завжди впорядкована, працівники декорують її, до чого долучається і приватний підприємець Софія Речун. Також, незважаючи на те, що автобусна зупинка, що розташована поруч із лікарнею, перебуває на балансі Укравтодору, працівники лікарні впорядковують і її. Одно слово, заклад цілком міг тут функціонувати.

DSC_1152Однак на його фінансування в рік необхідно понад 2,5 млн грн. І це при тому, що харчування хворих забезпечувала громада (здавали овочі), дещо вирощували власними силами на городі лікарні. Саме через матеріальну неспроможність межзаклад однозначно потрібно було реорганізовувати. І вже з 3 січня ц.р. у Тинному діє амбулаторія загальної практики сімейної медицини, що обслуговує 3 населені пункти: Тинне, Кам’яне-Случанське, Зносичі – загальною чисельністю понад 8 тис. населення. Однак, якщо в Зносичах побудують амбулаторію, жителів облуговуватимуть там. Окрім сімейного лікаря, послуги населенню надаватиме й зубний, фахівця переведуть із Тинненської амбулаторії. Ми ж завітали туди, щоб переконатися, чи дійсно все так добре, як розповів в інтерв’ю колезі голова РДА Ярослав Яковчук. І ось що нам вдалося побачити й дізнатися.

DSC_1148
Фото Василя СОСЮКА

Першим оцінили приміщення медзакладу – споруда у відмінному стані. Усе-таки завдяки проонівським проектам і громаді вдалося зробити багато. В амбулаторії нині працюють 39 медиків. Заклад нараховує 36 штатних одиниць, 2,5 ставки медсестер перевели в Немовицьку амбулаторію, що також запрацювала цього року.  Усіх, як і обіцяли, залишили на роботі. Розпочав на базі амбулаторії роботу пункт невідкладної допомоги, що працює щоденно з 17.00 до 9., а у вихідні й святкові дні – цілодобово. Є два санітарні автомобілі на випадок, якщо потерпілого потрібно буде доставити в районну лікарню. Планують із часом упровадити й ургентне чергування лікарів. У цілому пацієнти задоволені умовами. Щоправда, звикнути до денного стаціонару людям нелегко, особливо громадянам поважного віку. Власне, саме час нагадати, що керівники мають хороші плани. На території лікарні є два приміщення: одне використовували під поліклініку, друге – під лікарню. Планують провести капітальний ремонт двоповерхової будівлі, що нині пустує, встановити там твердопаливний котел, тобто забезпечити належний температурний режим, й облаштувати там амбулаторію, а приміщення, де діє мед заклад нині, переобладнати під госпіс чи заклад соціального спрямування, до прикладу, як у Степані. Якщо заплановане вдасться реалізувати, тут перебуватимуть, тобто лікуватимуться, люди похилого віку добу, дві або навіть більше. Тобто проблема зі щоденним доїжджанням фактично зникне. Нагадаю, що окремих пацієнтів турбує сполучення з Кам’яне-Случанським, ку
ди рейсовий автобус не курсує. Це не нова проблема. Усе ж селяни сподіваються, що перевізники організують маршрут.

Щодо фінансування на цей рік, Анатолій Речун стриманий, працівникам, вірогідно, знову доведеться йти у відпустки без збереження заробітної плати.  У непростий для України час це альтернатива, щоб не скорочувати медперсонал. Та варто зважати й на позитивні моменти, яких зокрема в Тинненській амбулаторії побачили багато. Правду кажуть, не такі реформи страшні, як їх малюють. Можливо, ось так, мало-помалу, й збудуємо нову, європейську державу. Приємно, що починають із села. Радує, що в перспективі Зносичі й інші населені пункти матимуть амбулаторії, а відтак жителі отримуватимуть кваліфіковану допомогу медиків на місцях.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz