Берегиня Тетяна

Скільки ти знаєш мов, стільки разів ти людина. Від того, що цей вислів перетворили на штамп, він не перестав бути правдою. Знайомтеся: тричі людина Тетяна МЕЛЬНИК, відмінник освіти, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист Сарненського педагогічного коледжу РДГУ.

…Юна Тетяна зачитувалась художньою та історичною літературою, уявляла себе героїнею романів Дюма та Дрюона, тож проблема вибору професії перед нею, як перед деякими однокласниками, не стояла. Ще підлітком знала: її стежина в житті – іноземні мови. Тож без вагань вступила до Київського державного педагогічного інституту іноземних мов, опанувала спеціальність «Англійська та французька мови».

І жодного разу про це не пошкодувала, адже займається улюбленою справою. А що займається нею успішно, свідчать численні нагороди: почесні грамоти управління освіти та науки облдержадміністрації, Рівненського державного гуманітарного університету, педагогічного коледжу тощо.  Відзнак чимало, і недаремних, адже Тетяна Максимівна на високому рівні володіє інноваційними освітніми технологіями, активно їх використовує ще й поширює в професійному середовищі.

– Мета моєї діяльності як викладача, – ділиться педагогічний працівник з 32-річним досвідом, – сформувати мотивацію до вивчення іноземної мови, до пізнання через неї історії, культури народу, естетичних і моральних цінностей, стимулювати опанування методики викладання англійської та французької в початковій школі, адже навчаю вчителів початкових класів, майбутніх колег. Це велика відповідальність.

Проте велика відповідальність під силу викладачу-методисту: характерною рисою її занять є використання інтерактивних методик, які активізують розумову й пізнавальну діяльність студентів, забезпечують комунікативну спрямованість опанування іноземною. мовою.

Недарма ж директор педагогічного коледжу Петро Горкуненко високо оцінює професійну діяльність колеги: «У повсякденній роботі Тетяна Максимівна вміло використовує методи компетентісно-зорієнтованого підходу до організації навчального процесу, володіє технологіями творчої педагогічної діяльності, враховуючи особливості матеріалу та здібності студентів, вивчає та впроваджує передовий досвід, формує навички самостійно здобувати знання й застосовувати їх на практиці, уміє лаконічно й виразно подати матеріал. Одним словом, сучасний викладач високого рівня».

Однак, крім освітньої та педагогічної, Тетяна Мельник займається ще й науковою діяльністю: низку її статей надрукували збірники науково-практичних конференцій Луцького педагогічного коледжу, методичні посібники. Наукові розробки спеціаліста вищої категорії: «Позанавчальна робота з англійської мови в початковій школі», «На допомогу студенту-практиканту. Нетрадиційні уроки в початковій школі» й багато інших – покликані допомогти молодим учителям зробити уроки цікавими й живими, як-от заняття в пані Тетяни. Під час яких, зізнались студенти, ніколи не дивляться на годинники – так швидко вони пролітають.

…А як же юнацька мрія – почуватися, як риба у воді, в іншомовному товаристві? подивитись на Тауер? почути Біг-Бен? відчути подих Темзи? Усе збулося, як і мало бути, коли робота в той самий час – і її покликання. Разом з чоловіком, шанованим лікарем-гінекологом Леонідом Мельником, відвідали багато англомовних країн, насамперед, звичайно, Англію. На власні очі побачили все те, що почерпнули з книжок про туманний Альбіон. До речі, у цій інтелігентній родині багато читають, зібрали широку бібліотеку. Саме це сприяло, що сини Ігор і Віталій стали справжніми ерудитами, закінчили Тернопільський медичний університет. А за дружин взяли собі Тетян. Так-так, дві невістки мають таке ж ім’я, як і свекруха. І, вочевидь, недарма, бо означає воно «берегиня». А хто ж, як не Тетяна, вміє берегти родинне вогнище, на яке, як метелики на вогонь, злітаються друзі та знайомі, приваблені затишком, гостинністю, товариською атмосферою.

…27 лютого в обдарованого педагога, неординарної особистості, зрештою, цікавої жінки – урочистий ювілей. Будуть, звісно, привітання, побажання, квіти. Та найдорожчий подарунок для ювілярки – зустріч з онуками: Давидом, Діаною, Марком. До речі, Давид навчається за кордоном, бо успадкував від бабусі здібності до вивчення іноземних мов. Не відстає від нього й третьокласниця Діанка: як і бабуся, захоплюється англійською та французькою. А що тут скажеш? Яке дерево, такі й плоди. Найменший Марк ходить у садочок. Однак гени – річ уперта, отож не виключено, що і він продовжить справу бабусі – успішного науковця та мовознавця.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz