Виставка-продаж писанок діє в Сарненському історико-етнографічному музеї

Зануритися з головою в роботу притаманно лише обдарованим людям. У такі години, що спливають, як хвилини, і народжуються шедевральні витвори Олесі ТОКАРСЬКОЇ – видатної писанкарки з Київщини, витоки якої – з Волині.

На суд сарненських поціновувачів декоративно-вжиткового мистецтва майстриня привезла персональну виставку, урочисте відкриття якої відбулося минулого вівторка.

DSC_3377Запрошуючи гостей оглянути експозицію, прикрашену домотканими рушниками зі сховищ музею, Раїса Тишкевич розповіла історію зародження древнього ремесла. Виявляється, писанки знаходили в могилах трипільської культури, кам’яних склепах Європи, Азії, інших країн. А з введенням християнства чимало прикмет і легенд пов’язані саме з яйцями, що символізують сонце та продовження життя, тому саме вони – головний атрибут Воскресіння, найвеличнішого християнського свята.

Пані Раїса поінформувала про значення кольорів і символів. Приміром, зелений уособлює багатство, блакитний – здоров’я, бронзовий – землю-матір, червоний – перемогу життя над смертю. У свою чергу хрест символізує чотири сторони світу, чотири пори року і, звісно ж, Голгофу; спіраль – нескінченність; птах – родючість; дубовий лист – чоловічу силу; кінь – невтомний рух сонця тощо.

Олеся Токарська повідала, що привезла 300 писанок із гусячих, курячих, перепелячих яєць і мальованки на страусиних. Писанкарка виставлялась на Андріївському узвозі в Києві, у Франції та Німеччині, виготовляла ексклюзив для одного з президентів. За основу майстриня бере традиційну писанку, багатоколірну авторську розписує по декілька днів. Відповівши на запитання, пані Олеся дала майстер-клас, принагідно пояснюючи тонкощі розпису.

DSC_3393
Фото Василя СОСЮКА

…Із сивої давнини писанку вважали оберегом, їх клали під стріху, закопували в землю для доброго врожаю, дарували бездітним, молодятам тощо. Та й зараз, гадаю, доречно було подарувати на Великдень близькій людині різнобарвну писанку-оберіг. До речі, придбати авторську роботу можна від 50 гривень, що не шкода за таку красу. Тож поспішіть – до закриття експозиції залишилося два дні.

Допомогли в організації виставки заслужений діяч культури України Раїса Тишкевич і помічник-консультант народного депутата України Сергія Євтушка Олексій Лавор.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz