До 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 років на Сарненщині

У березні в Сарненському районному ліцеї «Лідер» відбулося патріотичне віче з нагоди 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років на Сарненщині.

На захід завітали заступник голови райдержадміністрації Наталія Параниця, перший заступник міського голови Віктор Хомич, директор Сарненського історико-етнографічного музею Раїса Тишкевич, педагогічний колектив й учні навчального закладу на чолі з директором Тамарою Колоїз.

віче ліцей3Детально про діяльність Михайла Грушевського в Сарнах присутнім розповіла фахівець міської бібліотеки Ольга Левитська. Зокрема про видатну історичну постать М.С. Грушевського, який народився на території Польщі, закінчив гімназію в Тбілісі. Юнак виріс під впливом батька – українського патріота. Ще в роки навчання він зрозумів, що імперські чиновники позбавляють український народ історичної пам’яті. Поставив собі завдання – відстоювати визнання українців як нації: «Так, ми Київська Русь, – писав Грушевський, але разом із тим український народ – єдиний народ, з своєю мовою, історією, письменством».

Директор Сарненського історико-етнографічного музею Раїса Тишкевич детально розказала про діяльність Центральної Ради в Сарнах, про запеклі бойові дії між більшовицькими й укра­їнськими військами, які розгорнулись у північній частині Волині та в районі Сарн, Дубровиці, Коростеня під час Української революції. Також Раїса Костянтинівна зазначила, що в боротьбі з більшовиками відзначився полк Січових стрільців, який відіграв дуже важливу роль під час боротьби з більшовиками під Овручем і Сарнами, розділивши підрозділи січовиків на дві частини.

віче ліцей1Унаслідок кровопролитних боїв 245 юнаків загинули під Сарнами в боях із більшовиками й поховані на міському цвинтарі. Тепер на цій братській могилі встановлено пам’ятник, що увічнює героїв – борців за не­залежність України.

Загиблих вшанували хвилиною мовчання.

Під час патріотичного віче ліцеїсти читали ліричні вірші про рідне місто  та декламували пророчі слова Грушевського про Українську державу.

Захід завершила заступник голови райдержадміністрації Наталія Параниця, зазначивши, що 2017-ий проголошено Роком Української революції 1917-1921 років. Відповідний Указ підписав Президент України Петро Порошенко. Цим Указом одним із пріоритетів діяльності органів державної влади на 2017-2021 роки визначено вшанування подій і видатних учасників Української революції 1917-1921 років. Наталія Миколаївна побажала всім бути патріотами держави, рідного міста й мати мирне українське небо над головою.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz