Мандрівка сторінками книг

Минулого четверга присутні в районній бібліотеці для дітей стали свідками визначення перших імен найкращих читачів тринадцятого щорічного районного конкурсу «Книгоманія», на якому позмагалися за почесне звання учні 6 і 7 класів Сарненщини.

DSC_3443 (1)Провідний бібліотекар Ірина Кулеша привітала гостей та учасників заходу, побажавши приємно провести час, а конкурсантам ще й успіхів. Як зазначила пані Ірина, книга завжди була вірним другом людини, подеколи ми у важку хвилину звертаємо погляд на її сторінки та знаходимо там прості відповіді на складні запитання. Акцентувала, наскільки важливо читати книги щодня, для цього не потрібно багато часу, можна приділити всього півгодини в день, але ці невеликі порції поступово складаються у великий обсяг знань, до того ж, поціновувачі книг – цікаві співрозмовники, з ними завжди буде про що поговорити.

До речі, це вже третій етап змагань для юних читачів, але не останній, бо його переможців чекатиме ще ІV – обласний. Оголосили список претендентів на звання «Найкращий читач року» і почесне журі, до складу якого ввійшли Інна Мась, керівник гуртка читців-декламаторів Сарненського БДМ, Зоя Федорчук, поетеса, художній керівник Сарненського РБК і Валентина Гольонко, заступник директора Сарненської ЦСПШБ.

DSC_3457За доброю українською традицією захід розпочали дівчата – соловейки рідної землі – гурт «Веретенце» міського Будинку культури «Залізничник» (керівник Галина Куришко). Привітала присутніх із незабутньою подією фаховий бібліотекар Валентина Гольонко й оголосила захід відкритим.

Загалом участь у боротьбі взяли 16 конкурсантів із різних куточків району, зокрема майстерність показали: Наталія Духаніна та Зіна Добриднік із Клесова, Анна Киришко зі Степаня, Аліна Єленець і Марія Царук із с. Чабель, Катерина Сіра з с. Кричильськ, Богдан Комар із с. Кузьмівка, Софія Гамза та Софія Леончик із с. Цепцевичі, Ірина Одрачук із с. Тинне, Віталіна Вєтрова й Ірина Коляда, с. Зносичі, Іванна Пацьола з Немович, Владислав Поліченко та Богдан Ярорщук із Сарненської гімназії та Оля Мацигон із НВК «Школа-колегім» ім. Т.Г. Шевченка м. Сарни. Діти демонстрували як сучасну, так і класичну й історичну літературу. Виступи були дуже актуальними та цікавими, за короткий проміжок часу (5 хвилин) дізнавалися і про героїв із представлених книг, і авторів.

DSC_3553Варто зазначити, що нинішні особливі діти обирають для читання не менш унікальні видання видатних авторів, як-от: Всеволод Нестайко, Андрій Бачинський, Ірен Роздобудько, Макс Кідрук, Джоан Роулінг, Сергій Гридін, Тетяна Щербаченко, Еліонор Портер, Ірина Мацко, Марина Рибалко, Антін Лотоцький, Френсіс Бернетт, Андрій Чайковський, Марина Павленко, Наталія Щерба. І цього року не повторився жоден твір.

Пересвідчилися, що сучасне молоде покоління співпереживає з дорослими з приводу соціальних, економічних і політичних проблем у державі та світі в цілому. Приміром Аліна Єленець підняла проблему беззахисних і дітей-сиріт, безхатьків, одиноких і людей поважного віку, розповідаючи про нелегку долю хлопчика Сергія з книги «140 дицибелів тиші». Про те, що її виступ вдалий, свідчить зацікавленість присутніх виданням. До речі, теж вирішила прочитати його. Владислав Поліченко з книгою «Небратні» акцентував увагу на агресії Росії проти інших країн, зокрема України, наголошуючи, що ми повинні DSC_3497довести європейцям: українці – не росіяни. Віталіна Вєтрова повідала завдяки книжці «Перехідний вік моєї мами», що неньки з дітьми його не раз переживають, Анна Киришко з «Михайлом-семилітком» закликала любити Батьківщину, не втрачати духу українця та шанувати національні обереги, Софія Леончик порадила завжди йти до вершин, навіть якщо це дахи гаражів, як у виданні «Чи шкідливо ходити покрівлями гаражів?», а Оля Мацигон після прочитання низки томів «Чародії» переконала всіх про користь справжньої дружби.

Одно слово, двогодинний захід минув на одному подихові. За цей час помандрували сторінками шістнадцяти книг, познайомилися та навіть полюбили декого з їх героїв. А головне – знаємо, що не всі діти зазомбовані мережею Інтернет, а ще переважає розумна, мудра й інтелектуальна молодь!

Ось і настав час визначати переможців. І поки журі оцінювало, присутніх запросили на солодкий стіл, а спонсором його та й конкурсу також став ТОВ «Сарненський хлібозавод» із продукцією ТМ «Рум’янець». А ще охочі могли на спеціальному стенді залишити побажання бібліотеці.

DSC_3592
Фото Василя СОСЮКА

Як зізналося поважне журі, із року в рік обирати найкращих стає тяжче, адже всі заслуговують на відзнаки. Проте конкурс є конкурс. Отже, спершу всім учасникам вручили сертифікати й заохочувальні подарунки, а за підсумками результатів змагань дипломи переможців «Найкращий читач року» отримали: Анна Киришко, смт Степань, із книгою А. Лотоцького «Михайло-семиліток», серед читачів 6 класу, а із семикласників – Віталіна Вєтрова зі Зносич із книгою І. Мацько «Перехідний вік моєї мами». Також журі відзначило й шестикласника Сарненської гімназії Владислава Поліченка заохочувальним подарунком і дипломом за продемонстроване видання Макса Кідрука «Небратні».

Після щирих оплесків і радісних емоцій зробили колективну світлину на пам’ять. Наостанок організатори дійства – фахівці книгозбірні – запросили всіх до нових зустрічей у стінах книгарні з надійними друзями – книгами.

 

Розмову з переможцями закінчила таким запитанням: «Можливо, ставите за мету особисто писати й видавати книги?», на що отримала майже одностайну вичерпну відповідь: «А чому б і ні? Принаймні, сил, натхнення та бажання для цього вистачає!». А більше, мабуть, нічого й не треба, якщо врахувати їхню любов до книги!

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz