Музеї в школах – виховні центри

Нещодавно на Сарненщині проходив обласний семінар новопризначених керівників шкільних музеїв на тему «Краєзнавча і музейна робота навчальних закладів як пріоритетні напрями патріотичного виховання дітей і молоді».

Лейтмотивом заходу стали слова першого Президента України Михайла Грушевського: «Завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, народ – нацією, країна – державою».

Спочатку гості відвідали шкільний музей Немовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів, а теоретичну та практичну частину семінару провели на базі Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, де їх зустріли директор школи Володимир Титечко і вчитель музики Алла Бакунець із восьмикласниками, які виконали «Пісню про Тинне».

Методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА Оксана Ткач презентувала краєзнавчу та музейну діяльність в освітньому просторі Сарненщини. Методисти кабінету виховної роботи й позашкільної освіти Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (РОІППО) Наталія Мінакова та КЗ «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради Вікторія Мельничук вели мову про патріотичне виховання учнівської молоді через краєзнавчу та музейну роботу навчальних закладів, а також наголосили на необхідності наявності музею при навчальному закладі як виховного центру.

Заступник директора Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Світлана Коток розповіла про роботу музею школи та досягнення педагогічного колективу в цьому напрямку в навчально-виховній, класній та позакласній діяльності. Про функціонування літературно-етнографічного музею «Олеся» в селі Кузьмівка та перебування в населеному пункті відомого письменника Олександра Купріна повідала керівник шкільного музею Поліна Оліфер.

Цікаво пройшла і практична частина заходу. Учителі Ольга Булейко та Наталія Онісковець разом із учнями 4-Б і 10-Б класів представили майстер-клас «З бабусиної скрині: від льону до полотна». А учасники гурту автентичного співу «Мальви» не лише співали, а й показали процес виготовлення полотна в домашньому господарстві. Про техніку вишивання рушників, їх види і призначення розповіли вишивальниці Надія Захарчук і Наталія Захарчук, роботи яких представили на виставці. Зокрема Надія Захарчук показала сучасну техніку вишивання – махрову.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz