Презентація книги «Сарни» відбулася в Сарненській центральній районній бібліотеці

Минулої середи в читальному залі районної бібліотеки не було де яблуку впасти: його вщерть заповнили громадськість міста, студенти педколеджу на чолі з Галиною Мариніною та Петром Горкуненком, працівники культурної сфери, творча еліта Сарн.

Цього дня сталася неординарна подія в житті нашого краю: заслужений діяч культури України Раїса Тишкевич представила гостям своє дітище – видану за сприяння міського голови та депкорпусу міськради книгу (краєзнавчий нарис) «Сарни».

Ведуча цікавого дійства Тетяна Лімонова, підібравши ліричні рядки, розповіла про рідне місто, зародження, становлення та процвітання якого на сторінках своєрідного літопису талановито висвітлила автор – лауреат мистецької премії ім. Бориса Тена, регіональної премії «За відродження Волині» Раїса Тишкевич. До речі, книгу «Сарни» – а це друге, доповнене видання, що побачило світ торік – висунули на звання «Краща краєзнавча книжка» за 2016 рік. 250 примірників нарису вже поповнили бібліотечні фонди району й користуються популярністю в читачів.

DSC_3865
Фото Василя СОСЮКА

Автор зупинилася на деяких моментах, яким у книзі приділила увагу, – на постатях земляків Хоми Сулеми, який служив на лінкорі «Цесаревич» і був нагороджений срібною медаллю за спасіння потерпілих від землетрусу в італійському місті Месіна, лікаря Тощевікова, видатних сарненських родинах Бонч-Бруєвичів, Богуславських, Шарпаків, Лєнтовських, Немоловських, Орловських, Клима Ткача, Бориса Шведа тощо. Є в досліджені дані про діяльність сиротинця, запуск кінного трамвайчика, побут земляків у роки Першої та Другої світових воєн, розділ про поетів міста.

Директор педагогічного коледжу РДГУ Петро Горкуненко високо оцінив рівень історіографії книги та назвав історико-краєзнавчим нарисом.

Перед присутніми виступила племінниця відомого письменника Бориса Шведа Тетяна Герман. Жінка полонила гостей майстерною грою на альті та фортепіано.

Автора вітали поетеси Надя Свищевська, Тетяна Корнійчук, Зоя Федорчук, Раїса Бричкова, оповідач Володимир Пінчук, ветеран сцени Едуард Кардаш, заступник директора ЦРБ, Валентина Гольонко, заступник голови РДА Наталія Параниця, секретар міської ради Тамара Палієнко. Усі вони зичили винуватиці торжества невичерпного натхнення та продовжувати дослідження Сарненщини.

Раїса Тишкевич сердечно дякувала за допомогу колективу музею, фотокореспонденту «Сарненських новин» Василю Сосюку, голові організації Товариства «Просвіта» Надії Свищевській, дизайнеру Віктору Луцю, нині, на жаль, уже покійному краєзнавцю Олегу Паньку.

P.S. Віднині буде що запропонувати про Сарни іноземним та іногороднім гостям міста. Придбати краєзнавчий нарис можна в Сарненському історико-етнографічному музеї.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz