Як змайструвати шпаківню

Прийшла весна. З вирію повертаються перелітні птахи. Природолюби, намагаючись допомогти пернатим друзям, вивішують на деревах шпаківні.

І дехто діє за принципом: чим більше – тим краще. Це помилкова думка. Але вірний шлях підкаже спеціаліст.

Минулої п’ятниці професійні орнітологи Рівненського природного заповідника запросили охочих в один із цехів колишнього РМЗ на майстер-клас із виготовлення пташиних будиночків. FILE059Відгукнулися учні й педагоги Сарненських шкіл №№ 2, 3 і 4. Кажуть, були не проти відвідати захід навіть і з обласного центру, але коли з’ясували, що дійство відбудеться в Сарнах, – відмовилися. Ті ж, хто взяв участь, – не пошкодували. Було справді цікаво й кожен почерпнув корисну інформацію.

Спочатку господар підприємства, член ради Західноукраїнського орнітологічного товариства та керівник місцевого ГО «Об’єднання «Самопоміч» Олександр Добринський із науковим співробітником Рівненського природного заповідника Михайлом Франчуком розповіли в цікавій формі з відеоілюстраціями про птахів і дрібних тваринок, які живуть поряд із нами. Повідомили, як науковці допомагають птаству, виготовляючи та розвішуючи в лісах будиночки для пернатих. Цікаво було почути, що більшість із нас не знає, як правильно зробити житло для шпаків, синичок, сов, лелек та інших мешканців лісу. Далі розмова тривала разом із майстер-класом із виготовлення синичника. Хлопці й дівчата не лише уважно дивилися, як пан Олександр із кількох шматків дошки за допомогою шуруповерта й шурупів швидко змайстрував один будиночок для пернатих, але й й дружно допомогли виготовити наступний.

FILE048Виявляється, пташці більше сподобається житло з деревини, що частково почорніла. І паличка, яку  прилаштовуємо біля отвору в шпаківню, корисна тільки тим птахам чи тваринам, які хочуть поласувати яйцями чи малими пташенятами, а не самим господарям. Також не можна п’ять чи десять будиночків чіпляти на одному дереві, бо більшість із них залишаться порожніми. Адже в природі діє принцип: тут моє гніздо, а поряд територія для годівлі. Тож декілька сімей, звичайно ж, не вживуться разом. Мінімальна відстань між двома виготовленими гніздівлями має бути мінімум 25-30 метрів. Цим правилом одразу ж скористалися учасники дійства, коли чіпляли на дерева щойно виготовлені синичники. Дехто з гостей запевнив, що згодом завітає сюди, щоб побачити, хто ж у їхніх будиночках оселився. А справжній природолюб має й доглядати за розвішаними в лісі чи біля дому гніздами для пернатих, чистити їх.

Ще багато цікавинок почули учасники від спеціалістів, які проводили майстер-клас. Віриться, що вони навчилися правильно виготовляти не лише шпаківні, але й будиночки для сов, горихвісток та інших птахів, берегтимуть світ, що нас оточує.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz