Відчуває руками енергетику людини майстер китайського масажу Гуаша Анастасія Заболотних

Корінна черкащанка, а живе в Сарнах. За освітою юрист, а вивчилась на масажиста. Мріяла стати журналістом, а опанувала техніку древнього китайського масажу. Хто ж ця панянка, зіткана з протиріч? Сьогодні Анастасія ЗАБОЛОТНИХ – гість редакції.

– Пані Анастасіє, звідки взявся потяг до такого нетривіального захоплення?

– З дитинства. Коли інші дівчатка гралися з ляльками, для мене найкращою грою було помасажувати членів родини. Коли ж підросла, звісно, зацікавилась спеціальною літературою. І що ви думаєте? Виявилось, що все робила правильно. Певно, на якомусь підсвідомому рівні, інтуїтивно.

– Хто Вас ознайомив із екзотичним китайським масажем?

– Як кажуть, не було щастя, та нещастя допомогло. Якось у потязі мене сильно протягло, виникли проблеми з шиєю, почала терпнути рука. Вітчизняна медицина не давала бажаного ефекту. А моя тітка саме ходила на сеанси масажу Гуаша. Наважилася і я. Уже після першого відчула неабияке полегшення. Тож згодом напросилась в учні до цього спеціаліста. А коли в Черкасах відкрили оздоровчо-профілактичний центр «Дань-Тьєн», де надавали послуги акупунктури (голкотерапія), китайського масажу Гуаша, занять йогою, відразу ж записалась на курси й отримала сертифікат. До речі, частину занять проводив майстер з Китаю, решту – його учень-українець. Саме він наголошував, що теоретичні знання – це одне, а систематична робота з тілом – зовсім інше, бо починаєш відчувати енергетику руками.

– Що відомо про зародження цієї техніки?

– Китайський масаж Гуаша належить до найдревніших технік.  Перші згадки про нього зустрічаються в коментарях Гуньяна до канонічного літопису «Весни й осіні», які датуються приблизно 550 р. до н. е. Під час розкопок були знайдені різні камені й оброблені особливим чином шкребки, які, ймовірно, використовували для проведення масажу. Матеріалом для їх  виготовлення найчастіше слугував улюблений камінь китайців – нефрит. Нерідко шкребки робили також із рогів буйвола і деяких інших тварин. Під час процедури на тіло наносили спеціальні суміші з трав і масел. Техніка Гуаша була привілеєм самого імператора, але ніколи не зберігалась у таємниці, у межах стін імператорського палацу. Цей масаж можна назвати найдемократичнішим і найнароднішим із усіх існуючих. У кожному китайському селі був свій майстер, який проводив сеанс.

– Пані Анастасіє, існують класичний, медовий, антицелюлітний масажі тощо. У чому суть масажу Гуаша?

– Суть Гуаша полягає в самій назві, яка перекладається як «зішкрібати все погане», тобто «гуа» – «шкребти», а «ша» – «погане, субстанція, хвороби». Масаж проводять за допомогою шкребків або спеціальних пластин через безпосередній вплив на рефлексійні зони обличчя й тіла. Дія шкребка на тіло викликає потужний імпульс, відбувається відновлення мікроциркуляції тканин шкіри й органів. Ефект настає практично відразу: спочатку зона, яку масажую, стає рожевою або червоніє, може з’явитись відчуття печіння, що сигналізує про патологічний процес у проекційних зонах тіла, яким відповідають певні органи, – з’являються плями ша, які швидко зникають. Таким чином «відходи» цього застійного процесу виходять через шкіряний покрив шляхом розширення капілярів. Східна медицина бачить у них позитивний знак – вихід негативної енергії з тіла. Зовнішній вигляд цих плям може, безперечно, налякати людину, але сама процедура майже не приносить больових відчуттів. Китайські майстри Гуаша кажуть: «Те, що вийшло, того в тобі вже немає».  Якщо ж спробувати уявити суть шкребкового масажу в спрощеній, звичній для європейців формі, то це ефективний спосіб ліквідації вогнищ застою в тканинах, що утворились унаслідок певних порушень. Завдяки подібній дії китайський масаж ліквідує не лише наслідок, а й саму причину хвороби.

– Це правда, що Гуаша доцільно поєднувати з акупунктурою?

– Дійсно, класичний масаж Гуаша поєднують із голкотерапією. Однак я розробила авторську методику – масаж біологічно активних точок. Їх на тілі людини нараховують майже тисячу, найактивніших з них – 365, основних – 120. Головне – правильно на них вплинути.

– А як масаж Гуаша впливає на організм?

– Загальний вплив масажу Гуаша на організм виявляється в тому, що він покращує ток крові й лімфи (лімфодренаж), приводить у норму реологічні показники крові (знижує її в’язкість і ризик виникнення тромбозів), зменшує спазм м’язів, усуває больові відчуття, нормалізує робочу активність внутрішніх органів, понижує артеріальний тиск, нормалізує серцевий ритм, зміцнює імунітет, нормалізує сон, прибирає зайву вагу, тож тіло перебуває в тонусі без спортзалу, покращує емоційний стан, надає сил.

– Конкретно яких хвороб можна позбутися завдяки Гуаша?

– Цей масаж існує 3-х видів: косметологічний, профілактичний, лікувально-діагностичний. Він ідеально поєднує простоту виконання й ефективність, що робить його доступним для широкого застосування. Доречно застосовувати при таких недугах: застуда, бронхіт, проблеми опорно-рухового апарату, травної системи, порушення роботи нервової системи, зниження імунітету, зайва вага, проблемна шкіра. До слова, масаж Гуаша рекомендують як людям з важкими фізичними й інтенсивними інтелектуальними навантаженнями, так і з гіподинамією. Якщо ви приймаєте медикаментозне лікування і немає протипоказань від вашого лікаря, то його доповнення масажем Гуаша принесе колосальний результат: ліки дадуть кращий, повноцінний результат, а продукти їхнього розпаду швидше виведуться з організму.

– Ви сказали, що масаж Гуаша буває і косметологічним…

– Ця інформація буде цікавою як для жінок, так і для чоловіків, адже всі бажають бути привабливими і молодими. Отже, без коштовних хірургічних втручань, салонних процедур і косметики, за допомогою масажу Гуаша зможете: позбутися пігментації, ліквідувати вугреві висипи, підтягнути шкіру, зкоригувати фігуру, побороти целюліт.

– Це справжня панацея. А кому масаж Гуаша протипоказаний?

– Звісно, протипоказання до масажу Гуаша є. Це алергія, високий артеріальний тиск, гіперчутлива шкіра, захворювання інфекційного характеру, тромбоцитопенія, травмована поверхня шкіри (відкриті рани), переломи, які не зрослись, зниження функцій нирок, хвороби, що пов’язані з функцією гоместазу, гемофілія, онкозахворювання, вагітність.
Тож якщо маєте одне з цих протипоказань, потрібно проконсультуватись з лікарем.

– Анастасіє, Ви така тендітна, певно, дуже втомлюєтесь після сеансу масажу?

– Спочатку, коли тільки опановувала цю методику, швидко втрачала сили й повільно їх відновлювала. Однак майстри навчили правильно ставити руки й розподіляти навантаження, тож зараз усе гаразд. Крім того, різні види масажу потребують різного підходу.

– Від імені наших читачів дякую Вам за цю просвітницьку бесіду.

– З точки зору китайської медицини людина не повинна хворіти. Природний стан організму – це здоров’я. Тож бажаю всім читачам бути завжди здоровими!

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz