Об’єдналися для блага громади

У державі триває процес об’єднання громад. Перша, що створили в нашому районі, із центром у Клесові, уже другий рік поспіль успішно розвивається. Звичайно, вистачає проблем і в них, але, обравши правильний курс, громада з упевненістю дивиться в завтрашній день.

DSC_4585На громадські слухання щодо об’єднання зібралися в місцевому клубі жителі села Чудель. Сільський голова Володимир Жук оголосив порядок денний. Із трьох пунктів, внесених на обговорення, головним і найгострішим був перший. А розглянути мали звернення Немовицької сільської ради щодо добровільного об’єднання сіл Немовичі, Катеринівка, Гута-Перейма, Селище, Зносичі, Чудель, Зарів’я, Дубняки, Костянтинівка, Орлівка, Іванівка, Тинне, Кам’яне-Случанське в Немовицьку об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у с. Немовичі. Наступним було схоже звернення Вирівської сільської ради, де пропонували об’єднання Вирів, Селища, Кам’яне-Случанського й Чудля з адмінцентром у Вирах. Звіт чудельського сільського голови про роботу за минулий рік слухали останнім.

На збори в село завітала ініціативна група з депутатів та активістів із Немович, Тинного, Зносич, Карпилівки й Клесова на чолі з депутатом Немовицької сільської ради Ярославом Кратом. Він повідав присутнім історію того, як зародилася ідея об’єднання саме в запропонованому форматі. Нині існує перспективний план об’єднання громад району. Так, згідно із Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», район поділений на 4 частини. Планується, що Немовичі мають бути з Сарнами, а Чудель увійде в громаду сіл Зносичі, Тинне, Кам’яне-Случанське, Селище й Вири. Цей план поки що ніхто не відміняв. Ініціатори ж об’єднання по-немовицькому спробували представити сусідам інший варіант. І вже 9 місяців працюють над ним. Ідею схвалили також мешканці Немович, Катеринівки, Зносич і Тинного. Слово за жителями с. Чудель.

DSC_4665Виступаючого підтримали інші активісти. Вони розповіли, що закон зобов’язує створити об’єднання, але люди мають згуртуватися саме так, як хочуть вони, а не за вказівкою «зверху». Населення цих 6 сільських рад становитиме разом понад 15 тисяч жителів. Фінанси, що йтимуть напряму з держбюджету, використовуватимуть на розвиток кожного населеного пункту. Якщо дружно взятися до роботи, можна нарешті змінити систему, що залишилася від колишнього Союзу й не діяла впродовж усіх років незалежності України. У кожному місті й селі є чимало молодих та енергійних людей, які прагнуть, врешті-решт, змінити життя в державі на краще.

На прохання чудельського сільського голови Володимира Жука заступник очільника Клесівської об’єднаної територіальної громади Тетяна Коханевич поділилася з присутніми в залі досвідом їх роботи. По-перше, розвиток базується на коштах. За законом, держава впродовж 5 років надає субвенцію на розвиток інфраструктури. Понад 300 об’єднаних громад уже почали користуватися цими грошима. Ті ж, хто ще не разом, у т.ч. Чудель, уже 2 роки втратили. Тому об’єднуватися потрібно негайно! І ще. На думку спеціаліста, треба сформувати потужну й ефективну управлінську систему, тому що старий лозунг «Кадри вирішують усе» діє й тут. Для прикладу, у селах Карпилівка, Карасин і Рудня-Карпилівська завдяки ефективному керівництву вже провели значні ремонти в школах, на інших об’єктах, на що раніше не сподівалися.

Поважний мешканець Чудля Володимир Хомич висловив думку про те, що в таких справах складно розібратися фінансистам, а що вже казати за простих людей. Він зазначив (хоча й сам назвав цю пропозицію фантазією), що краще було б об’єднати всі населені пункти цього куща: Клесів, Вири, Чабель, Селище, Чудель, Кам’яне-Случанське, Тинне, Немовичі й Зносичі. Це, на його переконання, був би найкращий варіант.

DSC_4576
Фото Василя СОСЮКА

Вислухавши виступаючих, присутні схотіли почути думку очільника чудельської громади. Володимир Жук сказав, що багато розмірковує над життям у Чудлі. Працювати стає тяжче, адже бюджет скорочується, а потреби села зростають. Звідки брати фінансування? Звичайно ж, там, де воно краще, а найбагатша нині Вирівська сільська рада. І ще головною проблемою села вважає дорогу до населеного пункту. Якщо її капітально відремонтувати, то тут у рази зросте ціна на оренду землі та продаж нерухомості, зацікавиться інвестор, а це розвиток підприємництва й достаток його жителів. Він хоче, щоб село процвітало. Тому запропонував односельцям напрямок – Вири. Але рішення за чудлянами, воно й буде визначальним.

Другий пункт вирішили не обговорювати, оскільки, за словами гостей із Немович, питання приєднання до Вирів – це план влади, щоб затягти час і залишити Чудель із Селищем, згідно із затвердженим перспективним планом.

Після серйозного обговорення оголосили перерву. Учасники зібрання, поспілкувавшись між собою, нарешті вирішили приєднатися до громади з центром у Немовичах. За це проголосували 74 особи, проти – 43 із присутніх у залі. Очільник громади Володимир Жук, коментуючи результати, сказав:

– Сподіваюсь, ми обрали правильне рішення.

На завершення сільський голова прозвітував про роботу виконкому за минулий рік.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz