У перспективі – будівництво школи, електрифікація вулиць

Кажуть, коли сільський голова на своєму місці, толк буде в усьому. Селищенська сільська рада – одна з найпотужніших у районі. Щороку за кошти місцевого бюджету тут впроваджують низку проектів, спрямованих на покращання умов проживання місцевих жителів.

Очільник багаточисельної громади Микола Примич знає всі проблеми селян, адже очолює сільську раду вже майже два десятиріччя. Першу каденцію відпрацював в органі місцевого самоврядування з 1989 по 1983 рік, відтак із 2002-го й дотепер трудиться безперервно. Прагне, щоб люди жили в умовах, не гірших, ніж у містах.  Щоб вулиці в селах освітлювалися, дороги асфальтувалися, у будинках була гаряча й DSC_7331-кхолодна вода, якісне опалення. Власне, мало-помалу тутешні населені пункти саме так і осучаснюють.

Селище, Ясногірка, Чабель… Усі три села, очолювати які селяни вже багато років довіряють Миколі Примичу, успішно розбудовуються. Тут живуть люди працелюбні, доказом цього є їх просторі, сучасні садиби. На вулицях щодня можна побачити багато транспорту, домівки гарно оздоблені, є навіть швидкісний Інтернет. Беззаперечно, населення постійно прагне комфорту й не лише у власних оселях, а й у закладах освіти, медицини, культури, добротних доріг. Однак, щоб вирішувати проблеми, про які клопоче громада, потрібно мати хороший бюджет, що формують переважно податки та збори з місцевих підприємств тощо.

Складовою успіху діяльності сільського голови є також співпраця з вищими гілками влади, підприємцями, жителями сіл. Тільки так, упевнений Микола Примич, можна вирішувати проблеми, що турбують селян. А щоб бюджет сільської ради наповнявся, у ньому потрібно насамперед розумітися й постійно шукати додаткові шляхи надходжень. Лише торік Микола Антонович зареєстрував 15 приватних підприємців, які до цього працювали успішно, але підпільно. Зареєструвавшись, відповідно кожен із них сплатив до сільського бюджету податки, ці кошти потім спрямували на вирішення проблем громади. «Усі мають працювати чесно й прозоро», – стверджує очільник громади. Щоб легалізувати підпільну підприємницьку діяльність, він переконував громадян, що всі повинні працювати в однакових умовах. Відтак і мають позитивну динаміку в бюджеті, лише в січні ц.р. СЕЛИЩЕ-1кперевиконання становило 50 тис. грн. У цілому цього року в бюджет сільської ради планують залучити 3 млн 46900 грн власних надходжень. Відповідно, мають пріоритетні плани. Заповітною мрією для жителів Чабеля, а надто учнів і вчителів, є будівництво нової школи. Проект на її зведення виготовили ще в 2013 році, нині документ потребує корегування. Та це лише питання часу, вже підготували необхідний пакет документів, передбачили орієнтовно 100 тис. грн. І тільки-но документація буде готова,  разом із районною й обласною владою розпочнуть будівництво омріяного навчального закладу. Доречно згадати, що в Селищі запрацювала філія Сарненської дитячої музичної школи, яку відвідує понад 40 діток, деякі доїжджають навіть із Чабеля та Ясногірки. Батьки й дітки раді такому нововведенню.

DSC_2049-к (1)
Фото Василя СОСЮКА

Не менш актуальним питанням у селах є електрифікація новозабудованих масивів. Нещодавно встановили 4 трансформаторні підстанції і 115 опор, відтак у молодих сімей у домівках якісне електропостачання. Планують цього року електрифікувати ще три нові вулиці. Адже молодь залишається в селах, зводить тут оселі. До речі, учасників АТО, які зверталися з письмовою заявою щодо надання земельних ділянок для індивідуального будівництва, забезпечили ними.

Сільський голова розповів також, що цього року облаштовуватимуть вуличне освітлення та планують  капітально відремонтувати дитсадок в Ясногірці. До речі, харчування дітей тут радує, вартість у день становить 20 грн на дитину, левову часту оплачують із бюджету сільської ради. У перспективі планують утеплити фасади всіх бюджетних установ сільської ради.

Актуальною проблемою в селах Сарненщини є самогоноваріння. Микола Примич зауважив, що на території сільської ради такі злочини не фіксують, проте й дотепер незаконно копають бурштин. Наслідки нелегального видобування сонячного каменю  часто-густо негативно позначаються не тільки на навколишньому середовищі, але й на молоді, родинах. Від себе додам, що багато хто з нелегальних старателів каже, що сьогодні для багатьох селян це є чи не єдине джерело заробітку на прожиття. Але, мабуть, варто думати й про те, що залишимо майбутнім поколінням: успішну громаду чи спустошену, знищену територію?

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz