Дзвін Чорнобиля відстукав 31 річницю трагедії

Минулої середи, 26 квітня, біля пам’ятного знака чорнобильцям, зібрались представники місцевої влади та громадськість міста на мітинг-реквієм із приводу 31 річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Відкрив жалобний захід голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук, який наголосив, що й досі не можемо уявити масштаби та наслідки трагедії попри те, що минув 31 рік.

DSC_5996Ліквідатор Михайло Бабич констатував, що з 426 жителів району, які мінімізували наслідки аварії, з 1986-го по 1996 рік померли 114, нині їх залишилось 246, і висловив співчуття рідним тих, хто передчасно пішов із життя.

Громадянський подвиг ліквідаторів високо оцінив секретар Сарненського єпархіального управління, архімандрит Феофан. Священнослужитель зауважив, що в кожного народу своє випробування. Нині це війна на сході, а 31 рік тому – аварія на Чорнобильській АЕС, закликав жити в мирі та любові до Господа.

На знак вдячності героям України, які врятували світ від нечуваної катастрофи, до підніжжя пам’ятного знака поклали живі квіти.

DSC_6029
Фото Василя СОСЮКА

Відтак у міському Будинку культури «Залізничник» відбулась традиційна зустріч ліквідаторів з керівниками органів місцевого самоврядування та виконавчої влади. У президії – Ярослав Яковчук, голова райдержадміністрації, Микола Костецький, заступник голови районної ради, міський голова Світлана Усик, Валерій Нестерук, голова районного громадського об’єднання «Союз-Чорнобиль». Ліквідатори поділились проблемами стосовно виділення путівок на оздоровлення та земельних ділянок, пільгового перевезення, недосконалості національного переліку медичних препаратів тощо. Непокоїть ліквідаторів і те, що біля автостанції скоюють багато дорожньо-транспортних пригод. Світлана Усик пояснила, що нині триває виготовлення проектно-кошторисної документації, згідно з якою на аварійно небезпечній ділянці встановлять світлофор. І запросила не замовчувати проблеми, не очікувати рік, щоб їх оприлюднити, а звертатись до голови об’єднання, щоб вони дійшли до влади. Ярослав Яковчук і Микола Костецький висловили аналогічну пропозицію.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz