Життя пов’язав із театром

На мальовничому березі річки Горинь, потонувши в зелені садів і розлогих верб, розкинулося містечко Степань, багате цікавим історичним минулим, цілющою водою, щедрою землею, працьовитими й талановитими мешканцями.

Саме тут у 1937 році в сім’ї службовця народився Олександр Костянтинович ГРОХОЛЬСЬКИЙ.

Із семи років хлопець  почав захоплюватись читанням віршів на сцені тодішнього просвітянського клубу «Просвіта». Пізніше, працюючи на різних роботах та посадах, Олександр брав активну участь у художній самодіяльності як читець–декламатор, конферансьє, учасник драматичного колективу. Любов до сценічного мистецтва визначила його молоду долю й у 1962 році Олександра Грохольського призначили інструктором по драмі Степанського районного БК, а вже декілька місяців зайняв посаду директора.

У 1979 році пан Олександр закінчив режисерський відділ Мелітопольського культосвітнього училища. Навчався акторської грамоти 1 курс і 2 курси з  режи?сури постановок масових заходів заочного відділення Московського університету мистецтв ім. Н. Крупської.

Батьки привили сину  працелюбність, людяність, любов до рідної землі, ближнього, здатність самовираження. Через сувій років батьків Олександра: Костянтина та Параску Грохольських, за спасіння євреїв у роки Другої світової війни – комісія Яд Вашем Ізраїлю посмертно визнала «праведниками народів світу» й нагородила дипломом і пам’ятною медаллю. Тож своїх чотирьох дітей Олександр Костянтинович із дружиною виховували у християнських традиціях, сповідуючи любов, добро та милосердя.

фото2 001Більше 40 років  пан Грохольський очолював Степанський будинок культури. Відповідальність і працьовитість – ось риси, які, в тандемі з творчістю, допомагали керівнику  підняти заклад культури на високий рівень у районі. Понад 30 літ Олександр Костянтинович керував народним аматорським драматичним колективом  Степанського МБК і саме під його умілим керівництвом у 1994-ому колектив отримав звання народного самодіяльного. Цьогоріч степанському театру виповнюється 100 років. У різний період, у будь-яку погоду степанські любителі театрального мистецтва, залишивши домашні справи, поспішали на репетиції, що увінчалися успіхами. Повні глядацькі зали, шквал оплесків, усмішки, квіти й подяки збирали аматори сцени під час постановок вистав «Безталана» І. Тобілевича, «Назар Стодоля» Т. Шевченка, «Весілля в Малинівці» Юхвіда та за сценарієм А. Гальнеріної, «Олеся» – за мотивами повісті О. Купріна й інші. Театр був відомий далеко за межами рідного селища. На республіканському огляді–конкурсі професійних і аматорських колективів з виставою «Олеся» драматичний колектив селища Степань посів ІІ місце, а виконавицю ролі Мануйлихи Антоніну Крат визнали кращою виконавицею й нагородили дипломом І ступеня. «Було задоволення працювати з такими корифеями степанської сцени, як Петро Ширко, Федір Немчук, Василь Карпець, Степан Чумак, Антоніна Крат, Степан Немчук», – згадує Олександр Костянтинович. Репертуар колективу повнився новими п’єсами української класики, сучасних авторів-драматургів «По ревізії» та «Дай серцю волю – заведе в неволю» М. Кропивницького, «Наталка Полтавка» І.Котляревського, «Наймичка» І. Карпенка – Карого, «На перші гулі» О. Васильченка, «Сто тисяч» І. Тобілевича, «Олеся» А. Гальперіна й іншими.

За значні досягнення в розвитку художньої самодіяльності Олександра Грохольського відзначили значками лауреата республіканського конкурсу читців–декламаторів і ВЦРПС. Ветеран культосвітньої роботи, він і понині допомагає молодим колегам та односельцям мудрими порадами, радіє успіхам і досягненням жителів селища, які прислухаються до його думки, вчаться в нього життєвим премудростям, ставлять у приклад молодим.

У повсякденному житті Олександр Костянтинович має багато захоплень. Він любить мандрувати, милуватися мальовничими краєвидами Полісся й не тільки, рибак, грибник. Проводячи час у пошуках грибів чи з вудочкою на березі річки, чоловік отримує неабияке задоволення. Він багатий турботливий дідусь, бо має 12 онуків і 7 правнуків. Цими днями Олександр Грохольський святкує славний ювілей. Тож нехай Бог посилає Вам, шановний ветеране, многая літа в здоров’ї прожити, радості в хату багато, миру й добра всій вашій великій родині.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz