Шаповалов – значить військовий

Старше покоління, вочевидь, пам’ятає популярну кінострічку «Я – Шаповалов» про талановитого командира часів Другої світової війни. Вочевидь, це прізвище має магічну силу та впливає на свого носія.

Інакше чим пояснити, що сарненець Григорій ШАПОВАЛОВ добровольцем подався на схід під час першої хвилі мобілізації, його батько – прикордонник, а родичі по батьковій лінії: дядько та двоюрідні брати – професійні військовослужбовці?..

…Григорій зростав у сім’ї кадрового військового, в атмосфері товариськості та взаємовиручки, з переконанням, що професія військового – шанована та престижна. Тому й строкова служба в Болграді на Одещині не здалася юнакові якимось тяжким випробуванням, скоріше перевіркою на дорослість. Служив у першій аеромобільній дивізії, у 25 десантній бригаді, яка нині воює в зоні АТО. Уже тоді не на жарт захопився крупнокаліберною зброєю. Певно, це і вплинуло на подальше доленосне рішення – служити в складі миротворчих військ під час війни в Іраку. «Відбір тоді був жорсткий, відсіяли багато претендентів, – пригадує миротворець, – передусім тих, хто раніше мав проблеми із законом, незадовільний стан здоров’я тощо. Моя військова спеціальність – кулеметник крупнокаліберних кулеметів, тож мусив складати іспити. До речі, відстріляв на «четвірку», вразив усі мішені, крім кулеметного розрахунку. Моїми результатами, зізнаюсь без уявної скромності, скористалися командир взводу та його заступник».

Примхлива техніка потребує неабиякого до себе ставлення, недосвідчений кулеметник з нею не впорається. Тож досвід, набутий в Іраку, неабияк придався в зоні антитерористичної операції, адже відбивати натиск супротивника довелося по всій Донеччині. Там, за 15 кілометрів від російського кордону, у селищі під назвою Благодатне, під час ворожого обстрілу Григорій отримав травму – складний перелом ключиці. Відтак переніс дві операції в Рівненському госпіталі.

Першопрохідцю завжди найважче. Повною мірою це відчули на собі військовослужбовці першої хвилі мобілізації. Збройні сили на той час мало чим могли забезпечити бійців, тож велика дяка волонтерам, які постачали на передову бронежилети, каски, одяг, продукти, питну воду тощо.

…Нині Григорій Шаповалов зарахований до складу резервістів, тож будь-якої миті за потреби стане на захист вітчизняних рубежів. А як же інакше? Боєць, груди якого прикрашають нагороди: знак «Учасника АТО», медалі «За миротворчу діяльність», «Відвага й честь» – переконаний, що це шлях кожного справжнього чоловіка.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz