Дивосвіт кольорів відтворив у картинах художник-аматор Петро Ошурко

Кажуть, справжній талант полягає в тому, щоб буденні, усім добре знайомі речі зобразити так, щоб глядачам здалося, ніби бачать їх уперше. Цим виключним даром володіє художник-аматор з Володимиреччини Петро ОШУРКО, виставку картин якого урочисто відкрили в Сарненському історико-етнографічному музеї минулої середи.

DSC_9136… «Дивись! Художник малює!» – із цього захопленого вигуку друзів життя першокласника Петрика заграло новими кольорами. «Ми саме йшли в перший клас, із ранцями, через луг, – розповідає автор майже 400 неповторних полотен, – аж ось – справжній художник, з етюдником, пише з натури наш краєвид: густий туман, замріяні копиці… Це був спалах!».

Насправді це було кохання з першого погляду і на все життя. Італійці таких називають «вражені блискавкою». Враження було таким сильним, що потім намагався наслідувати митця з Луганська, з яким познайомився на лузі. У школі в трьох гуртках займався малюванням, закінчив Московський заочний університет мистецтв. І досі не розлучається з палітрою та пензлем. Полотна Петра Ошурка сім разівDSC_9161 експонували на всеукраїнських виставках, деякі перебувають у приватних колекціях в Америці, Польщі, Франції. В Україні дві постійні експозиції діють у м. Вараш, а одна протягом місяця – і в Сарнах.

Раїса Тишкевич, завідувачка Сарненським історико-етнографічним музеєм, ознайомила гостей: громадськість міста, студентів педагогічного коледжу, працівників культури – з експозицією з 28 картин, написаних у манері імпресіонізму та реалізму.

DSC_9188
Фото Василя СОСЮКА

Неповторний «Яблучний спас», життєрадісний «Бузок», незрівнянні «Маки», небачена «Зимова калина», рідкісні «Квіти сонця», помітний «Запах літа», природний «Чай на терасі», справжня «Темна вода» – кожна з цих картин вражає дивовижним даром оповивати особливою аурою, що притаманне полотнам лише великих митців. До речі, будь-яку картину з виставки можна придбати, повідомила Раїса Тишкевич.

Начальник відділу культури й туризму райдержадміністрації Едуард Раковець подякував винуватцю торжества та вручив подарунок: набір пензлів і полотно для мініатюр – а Світлана Усик, міський голова, гостинно запросила на День міста й пообіцяла організувати виставку картин художника на центральній площі.

Неповторну атмосферу піднесеності на заході створив квартет скрипалів дитячої музичної школи, немов нагадуючи своєю величною грою, що картина – це музика, відтворена на полотні.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz