У кричильські водойми запустили малька

Кожна людина повинна дбати й берегти природу, плекати її, примножувати. Одним із пріоритетних завдань нашого краю є охорона та відтворення риби й інших водних живих ресурсів на територіях населених пунктів.

Саме тому минулого тижня зібралися більше півсотні жителів Кричильської сільської ради, місцевих активістів, природоохоронників біля водного урочища «Дамбочка», де чекали на спецтранспорт із мальком риби.  Пізно ввечері малька коропа й білого амура, якого привезли аж з-під Києва,  випустили у водойму.

Це стало можливим завдяки співпраці сільського голови Петра Новака та керівника мисливського господарства «Сарненське» Миколи Клеваки. Майже 600 кг малька випустили у водойму між селами Кричильськ і Поляна. Відновлення водних живих ресурсів є стратегічним державним підходом, адже в останні роки стан їх природного відтворення значно погіршився внаслідок дії низки зовнішніх факторів, головними з яких є замулення та заростання нерестовищ, забруднення води, нерегульований вилов риби. Тому ініціативна група кричильських рибалок разом узгодили, що ловити рибу у водоймі забороняється аж до 1 вересня, аби мальок віднерестився й акліматизувався. Дозволено тільки вилов щуки. Відповідальність за охорону риби доручили місцевому єгерю мисливського господарства Степану Пітелю, який зазначив, що радикально боротиметься з браконьєрським виловом.

Як запевнили представники влади та мисливського господарства, це поки-що перше рибне поповнення кричильських водоймищ, на літо заплановано ще декілька «траншів», зокрема, й малька карася звичайного, аби згодом місцеві жителі могли отримати справжню насолоду від риболовлі, сидячи на краю берега з вудочкою.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz