Бутейкам 440 років

6 травня бутейківці вкотре святкували День села. Ще у 1995 році громада самотужки збудувала церкву, а місцева влада було вирішила відзначити цього дня престольне свято. У цьому ж році бутейківці відзначали 440 років із часу першої письмової згадки про нього, що датується 1577.

Скільки насправді населеному пункті літ, знає лише сива давнина. Ось уже 22 роки дзвони Свято-Георгіївського храму сповіщають про життя, щороку скликаючи своїми передзвонами до себе людей з усієї округи на святкування. Укотре за село молилися священнослужителі з навколишніх поселень, також завітало й чимало гостей. Благодатно звучали співи, били дзвони, радісно сповіщаючи про празник, а земля та погода віддячували всім по літньому теплим днем.

Об одинадцятій годині на сільському стадіоні розпочали спортивні ігри. У командній боротьбі з футболу бутейкеівські юнаки обіграли ровесників із Маловербченської ЗОШ із рахунком 5:0, але стали третіми в командних змаганнях зі спортивних забав серед учнів Великовербченської, Маловербченської та Бутейківської шкіл. Другого дня в районному чемпіонаті зійшлися футбольні команди «Нива» та «Случ» із Тинного. Молодіжна команда «Нива» обіграла суперників із рахунком 2:0, а доросла – 5:2.

Бутейки насправді спортивне село. Недарма його три роки тому в номінації «Найспортивніше село» визнали найкращим серед малих населених пунктів області. Таку ж нагороду за спортивні досягнення у 2016 році уже районного рівня від імені села приймав Олександр Мізюк.

Традиційно о 16 годині в приміщенні сільського клубу розпочався святковий концерт, під час якого зі щирим вітанням виступила сільський голова Олена Гольонко.

БутейкиБутейківці дуже люблять своє село, бережуть та досліджують його історію, генеалогію родів, традиції та народну творчість. Славляться сельчани та звеличують його своєю майстерністю у сфері культури, освіти й спорту, має воно поетів, письменників, художників і різьбярів по дереву.

Але є людина, в якій одночасно поєднані і високі моральні якості й професійна майстерність, і безмежна витримка та незламна воля служити людям. Для Марії Кокори, завідуючої фельдшерсько-акушерським пунктом, односельці щирих слів подяки ніколи не шкодують, тому що важко переоцінити невтомний труд найшанованішої людини в селі. З нагоди майже 50-річного стажу роботи й за сумлінне служіння людям, Марії Кокорі в переповненому залі сільського клубу вручили диплом про присвоєння звання почесного громадянина села Бутейки, посвідчення та нагрудний знак «За заслуги перед громадою». Сотні рук аплодували Марії, а очі присутніх виблискували гордістю та випромінювали безмежну любов і шану землячці.

Вітали й односельців, яких відзначив сільський виконавчий комітет за сприяння в організації свята й активну, плідну працю на благо села протягом років.

Також уперше провели захід під назвою «Бутейківці у вишиванках». І хоч цього року люди не дуже активно сприйняли заклик, та все ж чотири десятки селян взяли в ньому участь.

Гучним і веселим у Бутейках було свято, а сприяли цьому теплий весняний день і невтомні, щирі люди, які його готували.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz