Краса на подвір’ї Новаків

Навесні – крокуси, тюльпани, нарциси, влітку – соняшники, гортензії, півонії, восени – чорнобривці, хризантеми, а взимку – орхідеї, кактуси, драцени, фіалки. Цілий рік обійстя родини НОВАКІВ із Сарн вражає красою.

Не помітити його неможливо: добротні будинок, паркан, і головна окраса – зі смаком оформлене подвір’я. Клумби з різнобарвними квітами, садові скульптури, альпійські гірки – увесь дизайн створений руками господарів. Завдяки неймовірній любові до природи та невтомній, наполегливій праці їх надбання сягає сотні сортів різноманітних рослин. Коли вони зацвітають, садиба сповнюється багатьма кольорами, пахощами та нагадує казку.

Новаки – люди цікаві, непересічні, щодня в роботі, із натхненням. Господиня Валентина Вікторівна хоч і має чималий життєвий досвід, про життя-буття розповідає скромно. Родом із Хмельниччини, доля закинула в Сарни після знайомства з майбутнім чоловіком, який проживав у Кричильську. У райцентрі побудували дім. Із 1988 року працювала економістом в управлінні агропромислового розвитку Сарненської РДА. Разом із чоловіком, щоправда, нині покійним, виростили двох діток. Донька Зіна проживає в Одесі, працює юристом, син Анатолій за фахом ветеринарний лікар із дружиною та двома дітками мешкає з мамою.

Кажуть, великі проекти починаються з маленьких справ, а краса, як відомо, рятує світ. Отож квітами жінка захоплювалася завжди. А розпочиналося все зі звичайної клумби. Коли ж вирішили добудувати дім, взялися й прилеглу територію впорядковувати. Тепер насолоджуються результатом усі, хто завітає в гості. Адже відкривши хвіртку, одразу зачаровує казковий рукотворний ландшафт, що зливається з безліччю чарівних квітучо-плетучих рослин, одно слово, це маленький куточок раю. Усіх насаджень не перерахувати. Тільки хост декілька видів, а ще є самшит, барбарис, туї, гортензії, рододендрони, пеларгонії, петунії… При вході в дім побачили щось рослинно-в’юнке: «Це жимолость плетуча», – розповідає Валентина Вікторівна. Крім того, килимом стелиться газон, поруч альтанка, а між ними альпійська гірка. Доречно згадати, що невістка Ірина за фахом дизайнер, колись доводилося оздоблювати й ландшафти. Тож набуті знання знадобилися, коли вийшла заміж. Зі свекрухою, другою мамою, нині разом прикрашають обійстя.

Мають таке собі захоплення для душі, хоч і потребує воно, звичайно, значних сил і часу. Адже все треба вчасно зробити: посадити, підживити та прополоти декілька разів, полити. Зрештою, квітникарство – задоволення не з дешевих, та грошей на рослини не шкодують, бо дуже їх люблять. Прокидаються й обходять двір: що де зацвіло, чи треба підживити або полити. Багато рослин купують на ринках, замовляють в інших містах, удосконалюють свої знання з вирощування кімнатних і садових за допомогою численних газет і журналів із садівництва, які спеціально передплачують. Планують ще облаштувати одну вертикальну клумбу і три звичайні, а також виростити японське дерево.

Без сумніву, створення гарного та затишного подвір’я – це нелегка справа. Потрібно не лише любити флору, але й багато працювати. Приємно, що навіть у складний час сарненці все одно намагаються творити красу, висаджують дерева, кущі, квіти, доглядають за ними, аби не тільки очищували повітря, але й додавали естетичної насолоди.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz