Немовицькій громаді – бути!

З початку набрання чинності закону про добровільне об’єднання громад у Сарненському районі створили лише одну – Клесівську. То в одному, то в іншому населеному пункті час від часу все ж відбуваються зібрання, де люди вирішують, з ким їм об’єднатися чи кого запросити до себе.

Та кожен мешканець села чи селища хотів би, щоб центр цієї громади був саме в них. Те, що процес складний, уже всі добре зрозуміли. Чому ж так повільно проходить реформа децентралізації? Чи то інформації мало, чи хтось дуже вже хоче сформувати громади для себе? Хтозна. Час покаже.

А поки що в населених пунктах, у сесійних залах вирують емоції, розгоряються справжні баталії. От і на нещодавній сесії обласної ради питання внесення змін до перспективного плану формування громад Рівненщини викликало бурхливе обговорення. Одні депутати наголошували, що об’єднання добровільне й саме до громад потрібно дослухатися, перш ніж приймати рішення. Інші вважають, що треба добре вивчити запропоновані зміни до перспективного плану, а дехто впевнений, що обговорення проходять таємно та відбувається чи не рейдерське захоплення сіл тощо. Найбільш гострі суперечки виникли навколо створення громад у Гощанському, Здолбунівському й Острозькому районах. Не менш складним є цей процес і в Сарненському, де жителі Немович, Тинного та Зносич вирішили об’єднатися в Немовицьку територіальну громаду з центром у Немовичах. Їх підтримали місцеві депутати, прийнявши відповідні рішення. Тому й внесли на сесію обласної ради пропозицію про внесення змін до Перспективного плану об’єднання громад. У сесійну залу завітали громадські активісти, депутати сільських рад, члени виконкомів цих сіл, учасники АТО, розгорнули й плакати з написами: «Немовицькій громаді – бути!!!», «Депутати, підтримайте об’єднання громад».

Ось що розповів депутат Немовицької сільської ради Ярослав Крат:

– Торік у липні розпочали процес об’єднання, але не за перспективним планом, що затверджений в області. Надіслали запрошення об’єднатися в 6 сільських рад: Кам’яне-Случанську, Тинненську, Зносицьку, Чудельську, Костянтинівську і, звичайно, Немовицьку. У Немовичах провели 4 сходи села, у Тинному – 2. Відтак Тинне, Зносичі та Немовичі вирішили створити ОТГ. Уже підготували всі документи й подали в обласну державну адміністрацію на затвердження. А що ж відбулось в інших трьох радах? У Чудлі під час громадського обговорення 65% громадян проголосували за об’єднання з Немовичами, а 35% – з Клесовом. Сільський голова запевнив, що остаточне рішення буде за громадою. Проте депутати, мабуть, під тиском, прийняли рішення всупереч волі громади. Щось схоже відбулось і в Кам’яне-Случанському, де тиск зверху був такий, що люди просто відмовились голосувати. А в Костянтинівській сільраді взагалі не дали дозволу на проведення обговорень. Тож ми Немовицьку громаду створили не завдяки допомозі районної влади, а всупереч її бажанню. Тому дуже хотів би, аби на явні порушення чинного законодавства відреагували правоохоронні органи.

А  громада має всі шанси на успішний розвиток. Адже вже зараз надходять пропозиції від інвесторів, що зумовлено й зручним географічним розташуванням, і наявністю земель комерційного призначення, розвинутою інфраструктурою. Можливо, через це в районі й області, на думку Ярослава Крата, понад рік затягували це питання. А вони вже напрацювали не тільки відповідні документи, але й чимало проектів, які прагнуть якнайскоріше втілити в життя. Тож тепер чекатимуть на погодження облдержадміністрації та рішення ЦВК про дату виборів у Немовицькій об’єднаній територіальній громаді.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz