«Ігнорувати журналістів на сьогоднішній день неможливо й небезпечно», – сказав Президент України Петро Порошенко, вітаючи журналістів із професійним святом

Так, роботу журналістів можна оцінювати по-різному, та не можна недооцінювати її значимість у період інформаційної війни, яку веде з нами країна-агресор. Слово – теж зброя, і досить вагома. Тому на кожну брехню, що подає російське телебачення з приводу ситуації в Україні, маємо протиставити правду, донести її до найвіддаленіших куточків країни, повідати всьому світові.

Тож Петро Порошенко під час зустрічі з медійниками високо оцінив саме працю тих журналістів, які розповідають про ситуацію на фронті, перебуваючи безпосередньо на передовій. «Правда з фронту цінується найбільше, тому при визначенні державних нагород ми вирішили в першу чергу надати перевагу тим, хто понюхав пороху на лінії зіткнення, у фронтових окопах шукає правду та ризикує життям», – наголосив Президент. Зауважив, що  журналістика в Україні насправді стала четвертою владою. «Ігнорувати журналістів на сьогоднішній день неможливо й небезпечно. Це дуже важливо, і це теж наша спільна перемога. Дуже хотілося б, щоб наша журналістика була об’єктивною, щоб дотримувалися стандартів журналістики. Упевнений, що у вас це виходить, і вірю – так буде й надалі», – зазначив Глава держави. А серед заслуг журналістів назвав ініціативу з повернення української мови в український медіа-простір. І вже підписав відповідний закон, що прийняли народні депутати. Зазначив також, що робота журналістів подеколи небезпечна, що вони – незахищені. Підтвердженням цьому є вбивство Павла Шеремета. «Мені так само болить, як і більшості з вас. Я так само з вами і вимагаю публічного звіту правоохоронних органів про розслідування вбивства Павла», – сказав Петро Порошенко. Також коротко прозвітував про свою роботу за три роки. Назвав досягнення, не приховував невдач, а у неформальній бесіді з журналістами відповів і на їх досить гострі та подеколи й незручні запитання. Говорив відверто і щиро про те, як готували безвіз, про армію і децентралізацію… Детальніше про звіт Президента читайте на 4 сторінці.

Приємно було побувати на зустрічі, що відбулась у старовинному особняку в Печерському районі Києва  (будинку прийомів на Грушевського), отримати з рук Президента високу нагороду серед 17 представників медійної галузі, поспілкуватись із колегами, які приїхали з різних куточків країни. Артуру Шагаліну, телеоператору територіальної редакції товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Донецька регіональна дирекція», довелося покинути рідний Донецьк після його окупації проросійськими бойовиками. Та вразили його слова: «Добре, що сталося саме так, що видворили з країни тих, хто завдав стільки горя Донбасу. Що в більшості люди зрозуміли нарешті, що саме «сім’я» Януковича, його посіпаки довели край до зубожіння, а «руський мір» тільки довершив це». Артур розповів, як з колегами з Донецького телебачення змушений був шукати додаткові заробітки, бо зарплата в 1,5 тис. грн не давала можливості прогодувати сім’ю. А сам канал напряму обслуговував тільки губернатора… Та той досвід дуже знадобився зараз, у Слов’янську, де нині працює. Родина вже придбала житло й Артур не шкодує за минулим, а впевнено дивиться в майбутнє. Йому шкода тільки багатьох земляків, які донині ще не усвідомили, яке зло принесла «русская весна» Донбасу.

Цікавою була також зустріч із чернігівською фотокореспонденткою Маріанною Хардіковою, відомою за своїми світлинами про буремні події в Києві взимку 2013-2014 років. Маріанну Президент нагородив орденом «За мужність» ІІІ ступеня та подарував фотокамеру.

Орден княгині Ольги ІІІ ступеня – це висока державна нагорода та визнання значимості роботи також місцевих журналістів у невеличких містах і районних центрах країни. І насамперед це заслуга всього колективу «Сарненських новин», в якому працюю понад 25 років, і який 6 років тому довірив очолити редакцію газети. Це заслуга всієї громади, для якої ми працюємо. Ми завжди відкриті для зворотного зв’язку. Герої наших публікацій – прості люди, талановиті, творчі, завдяки сумлінності яких про Сарненщину знають далеко за її межами. Це ще й велика відповідальність і стимул працювати краще. І можливості для цього є. Адже це ваші довіра і підтримка, шановні читачі. До цього спонукає і реформування комунальних друкованих ЗМІ. Це можливість трудитися в нових умовах, коли відносини між владою і газетою будуються на партнерських засадах, а від цього виграє насамперед суспільство.

Ми вже пройшли перші кроки реформування. У відповідності до закону перетворили редакцію в приватне підприємство. Другий крок – перереєстрація видання. До речі, народні депутати Вікторія Сюмар, Ольга Червакова, Олександр Сочка, Богдан Онуфрик, Григорій Шверк, Владислав Севрюков, Олена Кондратюк, Олександр Опанасенко та Федір Бендюженко (всі – члени Комітету свободи слова) уже зареєстрували законопроект № 6560, яким передбачається внесення змін до низки статей Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ» щодо удосконалення механізму реформування друкованих засобів масової інформації. До слова, незалежна преса – це ще й вимога Ради Європи. Тож варто продемонструвати всім, що ми не тільки пропагуємо європейські цінності, але й живемо за ними.

І насамкінець. До закінчення передплати на друге півріччя ц.р. залишилось дуже мало часу, тож поспішіть передплатити «Сарненські новини».

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz