І майстри, і таланти ВПУ № 22

Упродовж трьох днів на базі ВПУ № 22 міста Сарни проходила нарада керівників професійно-технічних навчальних закладів України, які мають навчально-практичні будівельні центри за матеріалами й технологіями компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)» та торгової марки Ceresit.

Організували захід провідні спеціалісти й експерти компанії, керівник проекту «Хенкель Академія» Наталія Іваній, а також Міністерство освіти і науки України.

Форум проходив під гаслом «Інтеграційні процеси між освітніми рівнями – європейський вектор професійного навчання в Україні». У ньому взяли участь голова Рівненської обласної ради Микола Драганчук, заступник начальника управління, начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти Петро Коржевський, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Рівненській області Валентина Бондарчук, голови Сарненської райдержадміністрації Ярослав Яковчук і районної ради Руслан Серпенінов, сарненський міський голова Світлана Усик, соціальний партнер із працевлаштування, директор ТОВ «Західметал» Олег Жошко, директори профтехзакладів, навчально-методичних центрів, майстри виробничого навчання з усієї України, а також представники будівельних технікумів і коледжів держави.

«Коли сьогодні кажемо про європейський вектор професійного навчання в Україні, то цілком логічно обговорювати це питання саме в Сарненському Вищому професійному училищі, яке є сучасною кузнею робітничих кадрів, – наголосив у виступі Микола Драганчук. – Сьогодні Рівненська обласна рада фінансує 16 закладів профтехосвіти, однак область має відшукати ще 46 мільйонів гривень, аби фінансування їм вистачило до кінця року». Звертаючись до учасників наради, голова обласної ради зазначив, що питання розвитку DSC_0094професійної освіти нині актуальні, та система підготовки робітничих кадрів потребує не лише належного матеріального забезпечення, а й ефективних змін. Акцентував увагу на підписаному нещодавно в Брюсселі документі про введення безвізового режиму з Євросоюзом. Висловив упевненість, що це дасть ще більші можливості для співпраці, обміну досвідом. Адже без молоді, робітничих професій жодна держава не може мати високоефективну економіку.

У стінах навчального закладу народжуються справжні майстри, бо філософія ВПУ № 22 – надавати якісну освіту, переконаний Петро Коржевський. Заступник начальника управління освіти й науки облдержадміністрації підкреслив важливість якісного функціонування навчально-практичних центрів, створених у професійно-технічних навчальних закладах області.

Довірена особа народного депутата України Олексій Лавор передав вітання від Сергія Євтушка. Поділився враженнями від екскурсії, яку провів керівник закладу Володимир Городнюк. Як учитель трудового навчання і креслення, щиро подякував за кабінет креслення. Зазначив, що у 50-х роках минулого століття в училищі здобував освіту і його батько.

Про впровадження інноваційних технологій в процесі навчання та будівництва вів мову Ярослав Яковчук. Голова районної ради Руслан Серпенінов запевнив, що районна рада не залишить заклад без фінансової підтримки, принаймні часткової (розроблена районна програма професійно-технічної освіти). А ще не стримував емоцій від виступів талановитих учнів і майстрів та викладачів на сцені, що супроводжували промови спікерів. Присутні в залі неодноразово нагороджували їх гучними оплесками та вигуками «Браво!». Повірте, їх заслужили Наталія Сергійчук із піснею з опери «Наталка Полтавка», жіноча група хору і хоровий колектив училища (керівник Олена Панасюк), солістка Оксана Комар, зразковий танцювальний колектив «Камалія» (Тетяна Юрчик),  Василь Сергійчук та Олена Панасюк із «Адажіо» (відомим твором у виконанні легендарної французької співачки Лари Фабіан).

DSC_0139Міський голова Світлана Усик побажала гостям, повертаючись додому, взяти з собою частинку любові, щедрості й щирості міста Сарни. А ще – досвід і все побачене в закладі профтехосвіти, де створюється сама  Україна.

Начальник відділу  технічного навчання та освітніх проектів компанії «Хенкель Баутехнік Україна» Наталія Іваній навела цифри і факти щодо основних досягнень «Хенкель Академії». Так, за участю компанії періодично проходять Всеукраїнські конкурси фахової майстерності серед учнів та майстрів виробничого навчання будівельних професій у професійно-технічних навчальних закладах. У 21 області України створено 29 регіональних ресурсних центрів. Один із перших – на базі ВПУ № 22 міста Сарни.

Навчально-практичний будівельний центр за технологіями та матеріалами компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)» і торгової марки Ceresit в училищі функціонує з квітня 2004. У цьому ж році на базі закладу провели перший Всеукраїнський конкурс фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією штукатур, в якому учень ВПУ № 22 Олександр Михаревич зайняв перше місце.

З 2010-2011 навчального року ввели нову професію – монтажник систем утеплення будинків, що наразі максимально затребувана на ринку праці.

Під оплески присутніх Наталія Іваній вручила Володимиру Городнюку, який от-от відзначить 30-річний ювілей на посаді керівника відомого за межами України закладу профтехосвіти, грамоту, картину, що викликає море позитивних емоцій, і фірмову безрукавку торгової марки Ceresit.

DSC_0102
Фото Василя СОСЮКА

Виступив і сам господар, заслужений працівник освіти України, який може пишатися роботою цілої низки діючих центрів у ВПУ № 22. Наголосив, що весь тягар узяли на плечі в основному майстри виробничого навчання й учні. Висловив щирі слова на адресу кожного з виступаючих. Не забув і про двох випускників – депутатів Верховної Ради України Сергія Євтушка і Віталія Корчика.

Володимир Городнюк не уявляє сучасний навчальний заклад без художньої самодіяльності й спортивного розвитку. Пишається талантами студентів і їх наставників. З гордістю говорив про ще дві спортивні зали, що будують, створюючи комфортні умови для викладачів, майстрів і, в першу чергу, роботодавців, якими є учні (в училищі їх навчається 1150). Попри тяжкі часи в державі, тут знають, що треба робити й усе для цього мають.

Після урочистого відкриття учасники Всеукраїнського форуму взяли участь у семінарі, на якому розглянули актуальні проблеми підготовки кадрів для будівництва, перспективи розвитку партнерства освіти й бізнесу, взаємодії закладів професійно-технічної та вищої освіти з компанією «Хенкель Баутехнік (Україна)» в рамках проекту «Хенкель Академія».

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz