Філософія східних бойових мистецтв по-сарненськи

Про цих молодих людей заговорили сарненці після їхнього блискучого виступу на День міста. Так-так, це саме ті хлопці й дівчата, які розбивали дерев’яні дошки руками на очах у публіки. Дехто ними захоплювався, а інші заздрісно натякали, що дошки підпиляні. Спеціально напередодні Дня молоді мала нагоду перевірити їх на відданість справі, а заодно й дошки на міцність.

СК «Ronin» діє в Сарнах у приміщенні Центру дитячої творчості «Ніка». На сьогоднішній день він нараховує до 40 вихованців, які опановують особливий вид карате – кудо. Це відносно новий вид повноконтактного східного єдиноборства, який абсорбував найкращі техніки вже існуючих класичного карате, тхеквандо, джиу-джитсу тощо. Разом із тим, кудо є дуже небезпечним бойовим мистецтвом, тому Олександр Ревенко, якого члени клубу поважно кличуть сенсей, намагається забезпечити всіх необхідними шоломами, матами й іншим інвентарем, що є імпортним, а отже, недешевим. Особисто Олександр присвятив східним бойовим мистецтвам 30 років життя і, очевидно, зупинятись не збирається. Він запевняє, що кудо – це не просто техніка бою, а й глибока філософія. «Кожен вихованець клубу особливий по-своєму, хоча вони ще самі можуть цього не усвідомлювати. Окрім техніки бою, вміння керувати своїм тілом, реакції, каратеки (учні) опановують навики керувати власними емоціями, думками, агресією. Я не втомлююсь повторювати дівчатам і хлопцям, що найкращий бій – не проведений бій, аби вони чітко розмежовували спорт і життя», – ділиться сенсей.

Про те, що східні єдиноборства – це щось більше, ніж просто бої, свідчать і регулярні зустрічі членів клубу за його межами. Двічі на тиждень каратеки на чолі з сенсеєм виїжджають на велопрогулянку від клубу «Ніка» до Розвилки, де височіє стела з літаком, що закінчується смаженням чогось смачненького в лісі. Олександр Ревенко пояснює, що хоче, аби ця молодь стали один одному рідними людьми, як свого часу повчали сенсея і його наставники. Також такі «вилазки» допомагають підтримувати дружню, навіть родинну, атмосферу в колективі.

кудоОрганізувати таку роботу клубу допомагає семпай – помічник сенсея, який займається бойовими мистецтвами довше та знається на справі дещо більше, ніж каратеки. У СК «Ronin» – це Олег Тихончик. Хлопець зізнається, що почав займатись кудо досить пізно, і вже не розуміє, як він жив до цього 22 роки. Олег каже, що тренування стали для нього буквально всім: захопленням, стимулом, навіть способом життя. «Мені подобається кудо тим, що там є культура бою. Ми вчимося поважати супротивника під час поєдинку та перестаємо бути суперниками, щойно він закінчився. У нас немає озлоби, злопам’ятства, всього цього варто позбуватись. Це і є розвиток як фізичний, так і ментальний, духовний», – пояснює Олег.

Спортивний клуб, безумовно, дає можливість молоді розвиватись, здобувати нові перемоги та вершини. Цього року учасники СК «Ronin» пройшли навчально-атестаційний семінар у Львові та вступили у Федерацію кудо України. Трьом вихованцям Анні Ревенко, Олексію Ревенку, Кирилу Попову й Олегові Тихончику вдалось атестуватись на синій пояс, отримати який можна тільки наполегливо займаючись рік чи довше, залежно від можливостей учня. Інші каратеки атестувались на пояси початкового рівня, але на досягнутому не зупиняються.

Сенсей клубу Олександр Ревенко пояснює: «Я гордий тим, що таке невелике містечко Сарни відтепер є повноправним членом федерації кудо. Це дає можливість нашим вихованцям на рівні з обласними клубами виступати на всеукраїнських, а потім, можливо, і міжнародних змаганнях».

За свій досить короткий період існування (офіційно з початку 2017 року) це не єдині досягнення клубу. Взимку Анна Ревенко стала чемпіонкою України з карате, а Олексій Ревенко – срібним призером.

За вечір перебування з членами клубу мені вдалося зрозуміти, що їх точно вчать чомусь більшому, аніж просто битись. Це дружній, згуртований колектив, який шанує свої цінності та дотримується традицій, що заклали в клубі за цей період. У них доброзичлива, навіть натхненна атмосфера, така, що хочеться сюди ще приходити, навіть не раз.

Залиште коментар

1 Коментар на "Філософія східних бойових мистецтв по-сарненськи"

Повідомити
avatar

сортувати:   найновіші | старіші | найпопулярніші
Олег
Гість
Олег
2 років 6 місяці тому

СК «Ronin» зареєстровано у Росії. Цікаво-які цілі ставлять перед його членами?

wpDiscuz