Володимир Царков – заслужений працівник фізичної культури та спорту України!

Указом Президента України № 168/2017 від 28.06.2017 р. про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм звання «Заслужений працівник фізичної культури та спорту України» присвоєно директору Сарненської дитячо-юнацької спортивної школи Сарненського відділу освіти, молоді та спорту РДА Володимиру Царкову.

Варто нагадати, що до цієї визначної нагороди Володимир Михайлович йшов усе своє трудове життя.

1945 р. народившись у смт Соснове Березнівського району, учнем почав займатися важкою атлетикою, де на обласних змаганнях одразу виборов золоту нагороду. Згодом облюбував греко-римську боротьбу, в якій неодноразово піднімався на п’єдестал пошани як переможець і призер. 1962 р. поступив у Кременецький державний педінститут на відділення фізичної культури. Під час служби в авіачастині німецького Гросенхайну, що неподалік Дрездена, неодноразово брав участь у змаганнях, що проводились між різними родами військ, де знову доводив свої чемпіонські звитяги.

Після закінчення педінституту працював тренером з класичної боротьби в Млинові, паралельно брав участь у Всеукраїнських змаганнях із цього виду спорту серед сільських спортсменів, де два роки підряд (1971-1972) був срібним призером. У 1974 р. переїхав ближче до дому, в Березне, працювати в новозбудоваому спортивному комплексі. Там отримав посаду директора дитячо-юнацької спортивної школи «Колос». З 1978 р. продовжив трудову діяльність тренера з греко-римської боротьби в Сарненській ДЮСШ, а з 1998-го й донині працює директором цього закладу.

За весь час з-під його тренерського й керівного крила вилетіло безліч чемпіонів України з легкої атлетики, вільної та греко-римської боротьби. Були й призери Європи. Саме він відкрив талант у відомого тинненського борця Петра Котка, чотирнадцятиразового чемпіона України, призера чемпіонатів Європи, володаря Кубка світу, майстра спорту міжнародного класу, заслуженого майстра спорту України та фіналіста Олімпійських ігор в Атланті (1996 р.), де посів четверте місце.

Уже певну кількість років пліч-о-пліч працює зі своїми колишніми вихованцями, майстрами спорту України, а нині талановитими тренерами Сарненської ДЮСШ – Іваном Жученею, Павлом і Наталією Белашами, Русланом Хомичем, Левом Мартинчуком та ін. Також виховав перших майстрів спорту України на Березнівщині – Ігоря Услістого та Юрія Ковтуна. Тож можна привітати Володимира Царкова з цілком заслуженим визнанням!

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz