Запобігти. Врятувати. Допомогти

17 вересня люди з героїчною професією відзначать професійне свято. Саме цього дня Указом Президента України в нашій державі, як визнання значного внеску працівників аварійно-рятувальної служби, пожежної охорони, інших спеціальних формувань, встановлений День рятівника.

DSC_2797-кОтож звернулися з проханням сказати кілька слів про колег і професію до Олександра ШАХНА, начальника СДПРЧ-8, і начальника РС ГУ ДСНС Сергія МОСІЙЧУКА:

Цей день відзначають також громадяни, які зробили свій внесок у ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захист життя та здоров’я людей.

Готовність відгукнутись на прохання про порятунок не за наказом, а за покликом серця була і є визначальною складовою при виборі фаху рятувальника, тому що це не просто професія, це стан душі. Адже своєю повсякденною самовідданою працею, пов’язаною з ризиком, він завжди готовий прийти на допомогу та виконати найважливіше завдання – врятувати та захистити людське життя. Рятувальники – це громадяни, які усвідомлюють і роблять усе від них залежне для того, щоб з гідністю виконувати обов’язки, покладені на них державою, – рятування людей та їх матеріальних надбань від вогняної стихії та інших надзвичайних ситуацій. Це люди, які жодного разу не стояли осторонь лиха, ховаючись за чиїмись спинами.

DSC_2812-кБути рятувальником нелегко, бо потрібно мати не тільки високу фахову підготовку та фізичну форму, а й велику мужність і відвагу, вміння приймати відповідальні рішення та правильно ризикувати, готовність жертвувати особистим задля інших.

Про цю професію справді можна сказати, що вона формує людину: з колишнього недосвідченого юнака робить справжнього чоловіка, готового протистояти будь-яким труднощам і небезпекам, формує з різних людей згуртований колектив, де кожен готовий у будь-яку хвилину підставити товаришу плече. Сьогодні це одна із найблагородніших професій, що об’єднує хоробрих і самовідданих людей, чий високий професіоналізм, постійна готовність до самопожертви забезпечують кожній українській родині надійний захист від природних і техногенних лих. Попри будь-які свята вони завжди залишаються відповідальними та готовими постійно ризикувати власним життям, нагадуючи землякам, що їх оберігають справжні професіонали.

Служба порятунку недаремно має девіз «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Він свідчить про нелегкі будні рятувальників – попередження та ліквідація пожеж, різного роду аварій і катастроф, знешкодження боєприпасів, рятування людей на воді, під час дорожньо-транспортних пригод та з-під завалів… Такий далеко не повний перелік завдань оперативно-рятувальної служби 101.

DSC_2813-к
Фото Василя СОСЮКА

Громадяни завжди повинні почуватися захищеними й бути впевненими, що в разі надзвичайної події вони не залишаться наодинці з небезпекою. Саме на цій меті зосереджена щоденна діяльність усіх підрозділів служби порятунку – на удосконаленні та розбудові ефективної системи цивільного захисту населення, підвищенні матеріально-технічного оснащення служби, розробці та втіленні організаційних профілактичних заходів на основі оперативного стану. Постійно приділяємо належну увагу підвищенню боєздатності служби 101 та підтриманню професійної майстерності особового складу.

Символічно, що із цією датою збігається не менш світле та значиме для всіх християн свято – День ікони Божої Матері «Неопалима Купина», що є своєрідним оберегом для людей, які борються з вогнем. Вважають, що ця ікона із особливим образом Пресвятої Богородиці не лише є захисницею від пожеж і блискавок, а й допомагає вогнеборцям під час їхньої небезпечної роботи.

На завершення хочемо привітати весь особовий склад, ветеранів і пенсіонерів Державної служби України з надзвичайних ситуацій, пожежної охорони, працівників аварійно-рятувальних формувань і всіх, хто причетний до рятувальної справи, із Днем рятівника. Висловлюємо вам щиру вдячність за мужність і відвагу, за готовність завжди прийти людям на допомогу та бажаємо міцного здоров’я,  безмежного щастя, сімейного добробуту, незламної сили волі та витримки. Нехай незгасаюча життєва енергія щодня надає вам сил для звершення благородних справ, а життєва дорога буде сповнена добром, людською шаною і повагою.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz