У владних коридорах

На території Люхчанської та Стрільської сільських рад відбулося чергове виїзне засідання колегії райдержадміністрації під керівництвом голови РДА Ярослава Яковчука, за участю голів районної ради Руслана Серпенінова, міського Світлани Усик, членів колегії та запрошених.

Першим про життя своєї громади розповів виконуючий обов’язки люхчанського сільського голови Сергій Клочко, запросивши оглянути адмінприміщення, розташовані на території ради. Спочатку завітали до хлопчиків і дівчаток у ДНЗ «Малятко». Завідувачка закладом Надія Мисанець повідала, що збудоване приміщення в 60-их роках минулого століття і потребує серйозного ремонту, адже понад сотню дітей хочуть відвідувати садок, але не вистачає місця. Та, попри проблеми, колектив докладає максимум зусиль, щоб малята були доглянуті та всебічно розвинуті. Для цього, згідно зі звітом про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Люхчанської сільської ради за 2016 і І півріччя 2017 років, із яким на завершенні колегії виступив в.о. сільського голови, на дошкільні заклади освіти в січні-червні ц.р. виділили 605432,51 грн. У Будинку культури директор Сергій Мартинюк і завідувачка публічною бібліотекою Тереза Круглик поділилися здобутками сільських культпрацівників, які із задоволенням працюють у приміщенні, де нещодавно провели ремонтні роботи. На культуру за півроку на території ради використали 256094,00 грн.

Сергій Клочко провів екскурсію і в будівлі сільради, де в одній із кімнат нещодавно почала працювати аптека, що дуже зручно для люхчан. А ще в приміщенні провели поточний ремонт, встановили твердопаливний котел, обгородили новим європарканом. Результатами роботи колективу Люхчанської ЗОШ І-ІІІ ст. перед керівництвом і гостями з району ділилася в.о. директора Ольга Сосюк. Відвідали згодом і капітально відремонтований фельдшерсько-акушерський пункт, яким завідує Тетяна Круглик.

У минулому році, завдяки допомозі небайдужих громадян,  уздовж центральної вулиці позрізали аварійно небезпечні дерева. Завершили роботу з виготовлення генерального плану та плану зонування с. Обірки, розпочали – по Глушиці. Для якісного забезпечення електрикою мешканцям нових вулиць Люхчі надали дозвіл на розробку  проектів електрифікації. У Люхчі та Глушиці частково замінили електроопори, ліквідували стихійні сміттєзвалища, облагородили території кладовищ…

Наступним об’єктом для ознайомлення став клуб села Глушиця. Його господиня Ольга Рокунь і завідувачка ПШБ Юлія Никончук зустріли гостей у приміщенні, яке з досить непривабливого, завдяки їх ентузіазму, перетворилося в напівказкове. Змінилася на краще і територія навколо закладу культури: акуратна огорожа, лавки, клумби. Побували районні посадовці й у сільському ФАПі, де про пріоритети сільської медицини повідала завідувачка Юлія Смицька.

У Стрільську районних посадовців зустрічав сільський голова Віктор Сергійчук. Ознайомлення з роботою установ та організацій розпочалося з навчально-виховного комплексу загальноосвітньої школи І ст. – дошкільного навчального закладу, де директором Ольга Поцекайло. Дошкільною освітою в селі охоплені всі діти п’ятирічного віку. Разом із тим за станом на липень у черзі на здобуття дошкільної освіти перебувало 58 малюків. У цій сільській раді на дошкільну освіту в І півріччі цього року громада отримала 1163284,52 грн.

В аптеці завідуюча Раїса Микосянчик розповіла про роботу сільської фармації. Урочисто, віршами вітали гостей хлопчики й дівчатка, одягнені у вишиванки, на порозі ЗОШ І-ІІІ ст., а директор навчального закладу Олена Щербан запросила пройтися школою. Оглянули й приміщення сільської ради, де теж зробили поточний ремонт і встановили твердопаливний котел. Наостанок директор Будинку культури Олеся Сафарян і завбібліотекою Олена Гомонець розповіли про культурне життя села, зазначила, що на це за 6 місяців ц.р. виділили 153969,82 грн.

За звітний період у проекті генеральний і план зонування території с. Маслопуща, що входить до складу сільської ради. На постійному контролі питання благоустрою, санітарний стан населених пунктів, ремонти в Будинку культури, школах, дитсадку, залучення молоді до занять спортом і культурного розвитку…

Колегія завершилася пленарним засіданням, під час якого очільники люхчанської та стрільської громад прозвітували про свою роботу за час, що минув від попередньої колегії. Голова РДА Ярослав Яковчук порекомендував їм вирішити питання щодо поліпшення матеріально-технічної бази ДНЗ і закладів культури, а також разом із відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації розпочати роботу над створенням опорної школи в Люхчі.

Наостанок відбулася нарада з керівниками територіальних громад, де обговорили стан і перспектив об’єднання територіальних громад району, взаємодію з райвійськкоматом щодо забезпечення призову на строкову службу до Збройних сил України та відзначення в районі державних свят у вересні-жовтні 2017 року.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz