Віддана книзі й маленьким читачам

Як у золоту осінню пору щедра українська земля багата гарним врожаєм, так і наш край збагачений добрими, щирими людьми, серед яких і Любов ГРИНЕВИЧ, справжній бібліотекар, яка вміє запалити й підтримувати допитливий блиск в очах дітей, розуміє, що потрібно малечі й допомагає вибрати потрібну книгу.

Ось уже 40 років, працюючи в районній бібліотеці для дітей у відділі обслуговування дітей дошкільного та молодшого віку, Любов Миколаївна відкриває маленьким читачам великий світ книги, знайомить їх з казкою.

Коли маленькі читачі за ручку з батьками приходять у книгарню, там їх зустрічає пані Люба з посмішкою і лагідним словом. Хоч нині суспільне життя в країні докорінно змінило потреби читачів, вона добре знає, що діти – своєрідна категорія, душа яких ніжна, беззахисна і чиста, тож якщо хочемо, щоб завтра вони захоплювалися книгою, то повинні приділити особливу їм увагу, їхньому ставленню до книги й бібліотеки в цілому. Тому й докладає фахівець максимум зусиль, щоб юні відвідувачі із задоволенням знову й знову приходили в заклад. Любов Гриневич віддана книзі й маленьким відвідувачам, а ще вона яскрава, творча особистість, завжди уважна до своїх колег і справжній професіонал своєї справи.

Про цю спеціальність, зізнається Любов Миколаївна, мріяла з дитинства. Народилася в селі Грушівка, де й закінчила восьмирічну школу, а згодом, отримавши атестат про повну середню освіту в Степанській загальноосвітній школі, помчала на навчання в Калуське культосвітнє училище, що на Івано-Франківщині. У 1980 році здобула диплом бібліотекаря й уже майже 40 років працює в дитячій бібліотеці райцентру.

Спілкуючись щодня з малечею, пані Любов намагається, щоб вони не втрачали зв’язок із книгою у ранньому віці, бо потім не можна це компенсувати. Тільки прочитані в дитинстві твори часто запам’ятовуються на все життя, впливають на подальший розвиток, на світосприймання, виробляють певні норми поведінки. Отже, щоб дітлахи не розгубились у книжковому просторі, в їх руки потрапили справді необхідні видання, а читання стало звичайним, і, що дуже важливо, приємним і улюбленим заняттям, Любов Миколаївна з колегами правильно організували дитяче дозвілля в приміщенні книгарні. Адже маленький читач ще немає досвіду спілкування з книгою, тому бібліотекар допомагає, щоб вони стали для нього невичерпним джерелом знань, надійним другом і порадником у житті.

Проте радість Любові Гриневич приносить не лише робота, бо має жінка чудову родину: вона найкраща кохана дружина в чоловіка Анатолія, лагідна мама двох синів Олександра та Сергія, турботлива свекруха для невістки Світлани. Зрештою, у такої, без сумніву, працьовитої, щирої, доброї та мудрої жінки, яка запалює у всіх, хто її оточує, іскорки добра, любові до життя та самовдосконалення, не може бути інакше.

Нині українські діти поступово входять у світ, де життя без комп’ютерів, телебачення видається нудним і порожнім. Це, на жаль, реальність. Отож саме такі бібліотекарі як Любов Гриневич покликані відкривати малечі розумні й добрі книги, з яких вони вчитимуться долати дитячі проблеми, про які геть забуваємо, коли виростаємо.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz