Перлина Полісся – в оправі з туристичних маршрутів

Минулої середи в Сарнах сталась неординарна подія, що, без сумніву, змінить плин життя в районі в кращий бік, – у Сарненському історико-етнографічному музеї урочисто відкрили туристичний інформаційний офіс. І час, і місце обрані невипадково: 27 вересня, на великий християнський празник Воздвиження Чесного та Животворного Хреста Господнього, відзначають і День туризму.

А перше знайомство з містом відбувається саме в музеї, де відвідувачі дізнаються про його історію, побут і традиції предків.

Тетяна Руденко, керівник офісу, пояснила, що Сарни внесли до переліку пілотних населених пунктів для розвитку туризму, а у Володимирці й Острозі теж відкрили аналогічні офіси. Уже готовий перший туристичний маршрут – «Перлини Степаня», бо древньому селищу є чим гордитися і що показати гостям. Мета новоствореної установи – популяризація подорожей Рівненщиною: Тараканівський форт, Тунель кохання, Дубенський замок тощо. В офісі можна буде отримати інформацію про маршрути, визначні місцевості, сполучення, розміщення, харчування, придбати туристичні карти.

Голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук наголосив на великому туристичному потенціалі Сарненщини в рамках обласної програми «Рівненщина туристична», пообіцяв фінансову підтримку для якнайкращого обслуговування туристів у новому офісі.

DSC_4061-к
Фото Василя СОСЮКА

Руслан Серпенінов, голова районної ради, констатував, що за рік, відколи Сарненський історико-етнографічний  музей прийняли в комунальну власність, відбулося багато позитивних змін, серед яких – започаткування екотуризму, що популяризуватиме Сарненщину у світі.

Міський голова Світлана Усик розповіла про візит до Польщі, де оцінили туристично-історичну програму міста Новий Двір Гданський і загорілися організувати ідентичну в районі.

Заслужений учитель України, керівник екогуртка «Паросток» Сарненської гімназії Світлана Тітечко поінформувала, що за останні 20 років кількість туристів у світі зросла на 30 відсотків, запевнила, що найкращий відпочинок – подорожі, і запропонувала створити бригаду волонтерів-екскурсоводів для професійного обслуговування гостей міста.

Розповідь Лідії Бачук, фахівця з екологічної освіти Рівненського природного заповідника, зацікавила всіх присутніх. Працівники заповідника, крім охоронної та наукової діяльності, займаються еколого-просвітницькою. Скажімо, розробили маршрут «Заплавами Случа», веломаршрут «Маршрут вихідного дня», екостежку «Білоозерські бори», а нещодавно відкрили нову, протяжністю 3,5 кілометра – «В гостях у чорного лелеки». Шарму розповіді додавали світлини Василя Сосюка та Віталія Лясового, що зафіксували варті уваги краєвиди Сарненщини.

Наостанок гостей чекав сюрприз від гостинних господинь: науковий співробітник музею Вікторія Дашко провела пішохідну екскурсію «Старими вулицями міста», оприлюднивши багато фактів, невідомих широкому загалу.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz