Стежка, завдовжки 18 тисяч… лелечих кроків

Лелека чорний. Що знаємо про цього птаха? Вікіпедія розповідає, що цей красень оселяється переважно біля лісових озер чи боліт. На відміну від білого, намагається уникати людей, тому представників його виду нечасто можна побачити. В Україні поширений переважно на Поліссі та в Карпатському регіоні.

DSC_2853-кЧисельність у Європі сягає до 12 тисяч пар, та має тенденцію до зростання. В Україні їх лише 400–450 пар. Із них 60–70 – у Рівненській області. Причиною зменшення їх кількості є деградація місць гніздування через вирубування лісів, меліорація та фактор непокою.

Отже, щоб дізнатися про птаха більше й уберегти його, минулого вівторка в урочищі Розвилка, поблизу Сарн, офіційно відкрили екологічну стежку «У гостях у чорного лелеки». Створили її Державний природознавчий музей НАН України в співпраці з Західноукраїнським орнітологічним товариством, Рівненським природним заповідником і Страшевським лісництвом ДП «Сарненський лісгосп» у рамках міжнародного проекту «Охорона та моніторинг популяцій чорного лелеки та його оселищ у прикордонних територіях України та Білорусі» за підтримки фонду «Сісопіа» (Ліхтенштейн).

На цікаве дійство зібралися працівники лісу, науковці та юні природолюби з КЗ «Чудельська спеціальна школа-інтернат № 1».Першим до присутніх звернувся кандидат біологічних наук, старший науковий DSC_2953-кспівробітник ДМП НАН України, керівник проекту «Водно-болотні угіддя і ліси – охорона чорного лелеки та місць його проживання в прикордонних районах України та Білорусі» Андрій Бокотей. Він розповів, що лісівники разом із науковцями впродовж останніх 12 років проводили дослідження одного з найзагадковіших птахів, який, до того ж, занесений до Червоної книги України. Одним із елементів діяльності науковців є й екологічна освіта населення. Ось для тих, хто цікавиться природою рідного краю, хоче знати, як берегти чорного лелеку й інших птахів, і створена ця стежка.

Директор Рівненського природного заповідника Василь Бачук додав, що відкриття екостежки – це крок до зближення з природою, можливість спостерігати її красу. Він подякував науковцям і виробничникам, співпраця яких дає хороші результати в екологічному вихованні молоді.

DSC_2825-к
Фото Василя СОСЮКА

Завершив вступну частину дійства директор ДП «Сарненський лісгосп» Сергій Белеля, який ідею створення стежки підтримував з самого початку. Адже любов до природи треба закладати з дитинства, і школярі, які прогулюватимуться цим маршрутом, зможуть пізнавати рідний край і вчитися берегти кожну пташку та рослинку для себе й майбутніх поколінь.

Під оплески присутніх червона стрічку перерізали й орнітолог Рівненського природного заповідника Михайло Франчук запросив усіх пройти 18 тисяч лелечих кроків (3,6 км). Упродовж майже двох годин дорослі та діти, не поспішаючи, прогулялися маршрутом стежки. На галявинах зупинилися та слухали цікаву розповідь науковця про чорного лелеку: чим харчується, як вигодовує лелечат, про сусідів птаха та які рослини заповнюють навколишній простір…

Завершили екскурсію на території Страшевського лісництва, де охочі отримали на згадку плакати, буклети й інші сувеніри, про чорного лелеку. А школярів пригостили ще й солодощами.

Залиште коментар

1 Коментар на "Стежка, завдовжки 18 тисяч… лелечих кроків"

Повідомити
avatar

сортувати:   найновіші | старіші | найпопулярніші
Соломія
Гість
Соломія
1 рік 6 місяці тому

Чому вода небеспечна?

wpDiscuz