Молодь возвеличує престиж України

У Сарненському районному ліцеї «Лідер» кожне свято чи подія відбуваються по-особливому: цікаво, емоційно, з користю та незабутньо. Так, що дійство вже мине, а гарні враження відчуваєш ще довго.

Ось і напередодні Днів захисника України, Українського козацтва та створення УПА творчий педагогічний колектив на чолі з директором Тамарою Колоїз підготували для вихованців квест – спортивно-інтелектуальну командну гру, під час якої учні намагалися швидше та краще дістатися фінішу, виконуючи в процесі різні інтелектуальні, спортивні завдання та шукали потрібні предмети. Знаковим у пошуках була цікава та DSC_5031корисна інформація, за допомогою якої учасники осмислили зміст понять патріотизм, патріотичне виховання й усвідомили свої дії, спрямовані на підвищення престижу рідної країни України.

Спершу подію урочисто відкрили ліцеїсти поетичними рядками, приуроченими величним датам, після чого оголосили правила гри, яких учасники змагань повинні були дотримуватися. Отже, обравши капітана, який організовує роботу, відповідає за маршрутний лист, приймає остаточне рішення, розподілили ролі в групі. Важливо активно дослухатися, обговорювати ідеї разом, утримуватись від оцінок і образ між собою, намагатися дійти спільної думки. Бо від чітких і швидких дій групи залежав їх успіх. А команда, що злагоджено та скоро пройде всі етапи, переможе.

Старт відбувся в актовій залі ліцею. На першому етапі кожна команда отримала маршрутний лист із зазначеним рухом імпровізованими локаціями квесту, що розташовані в закладі. Приміром, прибувши на місце,
капітан віддавав локаційному маршрутний лист, потім члени команди уважно слухали інструктаж щодо виконання завдання етапу, обговорювали його, розв’язували, а локаційні перевіряли правильність і оцінювали їх роботу за п’ятибальною схемою. Зафіксувавши відомості в маршрутному листі, учні знову отримували нову шифровку, розгадавши яку, дізнавалися, де наступна локація та вирушали туди.

DSC_5029
Фото Василя СОСЮКА

Долаючи локації «Галерея гетьманів», «Фотодослідник», «Заморочки з бочки», «Знайди за описом», «Картографія», «Вишиваний оберіг», «Зрозумій мене», «Фабрика патріотичної футболки», «Патефон», «Українські прислів’я», «Дам лиха закаблукам», «Толока», «Знайди за описом», із неабияким азартом ліцеїсти прошкували кабінетами та коридорами, розгадуючи тексти шифровок, що вимагали логічного мислення, на кшталт: йди туди, де є бойовий прапор, вирушай у храм історії, на світло чарівної шкільної дошки, сім’я ПК тебе чекає, де росте творче дерево, де круглий стіл у нашому «Камелоті», звідти чути бій маршових барабанів, чи ж туди, де царить література народів світу й ін. На фініші квесту кожна команда відгадувала героя за описом у межах ігрового поля, тобто ліцею. Тож серед замаскованих героїв у кабінетах зустріли Наталку Потавку й Мавку, у бібліотеці хазяйнував першодрукар Іван Федоров, а поруч лежав «Апостол». У кабінеті директора ліцею на учасників чекав Гетьман. Варто зазначити, що наріжним каменем спотикання стала локація «Зрозумій мене» з шифровкою: «Вас кличе сцена», де капітан прослухавши в навушниках відому українську народну пісню, показував жестами. На жаль, не всі учні їх вгадали, бо, зізналися, що вони їм не відомі!

Здолавши всі завдання, капітани віддали маршрутні листи ведучому та чекали підсумків. А поки вели підрахунок балів, у приміщенні вирував сміх, веселі емоції, бо ліцеїсти ділилися враженнями, як долали те чи інше завдання. Було видно, наскільки важливий і цікавий їм квест, де вони справді вели командну гру, розширили багаж знань за допомогою логічного мислення. За це варто подякувати дирекції та педагогічному колективові «Лідера», що дали змогу дітям відчути себе справжніми українцями.

Під час оголошення переможців в актовій залі стихло. Видно було, як команди з хвилюванням чекали результатів. Отже, в запеклій і азартній грі третє місце дісталося 11-В класу, друге з однаковою кількістю балів розділили відразу три класи – 10-Б, 11-А і 11-Б, а абсолютним лідером стали вихованці 9-Б. Ліцеїстів привітали з перемогами, вручили грамоти та подарунки. А їх наставники тішилися, бо під час гри пересвідчилися, що їх вихованці ростуть справжніми патріотами, отож майбутнє в надійних руках!

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz