Європейські стандарти – гідні зарплати

ТОВ «Морган Сарни Партнер» діє в Сарнах віднедавна, фактично виробництво стартувало в червні цього року в орендованому приміщенні на два поверхи адмінбудівлі спорткомплексу «Мрія». Хоч перші дні були непростими, нині це згуртована та єдина дружня команда, що впевнено крокує в завтрашній забезпечений і успішний день.

У чому й переконалися на урочистому відкритті, на який завітали чимало гостей.

Відомо, що ТОВ «Морган Феніче» здобув в Україні чималого успіху й один із найбільших роботодавців в Рівненській області. Тож рік тому під час знайомства з представником підприємства керівники районну запропонували започаткувати інвестиційний проект і на Сарненщині. Чим зацікавити інвестора, вирішували разом із районним центром зайнятості, відтак нині маємо сучасний швейний цех за європейськими стандартами.

Спершу була підготовка кваліфікованих працівників на базі РЦЗ. Паралельно розглядали різні варіанти оренди приміщення, а всі пропозиції узгоджували з інвесторами. Зрештою вибір зупинили на адмінбудівлі стадіону «Мрія», де довгий час пустували незадіяні приміщення, що потребували належного ремонту. Внаслідок цього інвестиційного проекту, крім того, що ефективно використовують комунальне майно (капітально його відремонтували, привели в нормальний технічний стан), створили робочі місця, є надходження до місцевого бюджету в розмірі 15-17 тис. грн, щомісяця сплачують орендну плату, і вагома перспектива для подальшого працевлаштування мешканців краю.

Крокуючи приміщеннями «Морган Сарни Партнер», дійсно побачили належний сучасний ремонт, відповідне потужне обладнання та високоякісну техніку, що типова в Європі. Миловидна директор Оксана Скуловець запропонувала розпочати екскурсію традиційно – перерізанням стрічки, право це надала почесним гостям: директору «Морган Феніче» Роману Бесарабу, головам РДА та райради Ярославові Яковчуку та Русланові Серпенінову. Після чого запросила присутніх у «святеє святих» підприємства – цех із пошиття, що укомплектований 50 промисловими швейними машинками. Працюють у ньому наразі 27 швачок. «Спочатку йде відсортоване полотно до швачок, потім вони шиють і передають на оверлок, а звідти переходить до контролю якості, де перевіряють, чи витримані всі потрібні вимоги та норми за технологіями щодо самого виробу, тоді фасують на відправлення, – розповідає про процес Оксана Григорівна. – Важливо, що і контролери, і швачки зацікавлені, аби їх виріб не повертали, тому надто уважно ставляться до виконання обов’язків, від чого, зрештою, виграє весь колектив». Проте, акцентувала, контроль працює на випередження: підказуючи в потрібний момент, вчасно підкоректовуючи. Одно слово, колектив дружній і згуртований, тож підтримують один одного: не тільки самі крокують уперед, а й підтягують за собою відстаючих. Працюють виключно за європейськими стандартами з відповідними вимогами, яких обов’язково дотримуються. В окремому приміщенні зберігають готову продукцію, яку вантажать наразі вручну, але в перспективі,  зі збільшенням її кількості, прийматимуть і видаватимуть за допомогою вантажного ліфту.

Оглянули кімнату, де розпочинають робочий день:  роздягальні з комфортними шафами для одягу, де працівники перевдягаються в спецодяг, а саме футболки синього кольору для швачок, а жовті вдягають технолог і контролер, щоб їх легко було помітити в цеху. Тут же й вбиральні, облаштовані відповідно до санітарно-гігієнічних норм. Усе зроблено так, аби люди почувалися комфортно й затишно. Значної уваги надають першочергово техніці безпеки й охороні праці, тож приміщення забезпечене загальним та індивідуальним освітленням (під машинку встановлена додаткова лампа), пожежною сигналізацією, з працівниками проводять відповідні інструктажі, наявні аптечка та кулер з питною водою.

Пріоритетом для «Морган Сарни Партнер» було в короткі терміни підготувати швачок для роботи на сучасному обладнанні, відшліфувати їх професійні навички чітко до виробничого процесу підприємства. І це вдалося. «Наразі швейний цех виконує замовлення інвесторів, тобто «Морган Фенічі», з пошиття чохлів на дивани, – ділиться Оксана Скуловець. – Минув невеличкий період, а працівники вже опанували п’ять їх моделей, але в перспективі чекає не менше 300-400, які вже шиють у Квасилові. У нас ще тільки старт, але вже є досягнення. Кожна нова модель давалася нелегко. Відтак перший місяць був найтяжчий, другий подолали впевненіше, а третій приніс навіть задоволення в тому числі й матеріальне. Час використовують без втрат, тільки з користю».

IMG_8353Із 35 чоловік приблизно 70% приїжджі з навколишніх сіл і районів, зокрема Дубровиці, Рокитного та Зарічного, тому робочий день розпочинається з 8.30 до 16.30, аби зручніше доїжджати додому. Ну а місцеві працюють із 9.00 до 17.30. Щодня зміну розпочинають із цікавості, яку модель шитимуть, бо прагнуть нарощувати досвід і можливості, не зупинятися на досягнутому. Зізналися, що робота подобається. І не дивно, адже не потрібно їхати деінде за кордон, кидаючи родину, аби підзаробити, українським жінкам це дуже важливо. 27 швачок за зміну виготовляють 100 комплектів. Оплата праці – за кількість виробів. Допомагають їм контролер із якості Ірина Паньковець і технолог Ніна Болкуневич, яку, до речі, обрали жінки із колективу й не прогадали, бо найкомунікабельніша, працює на віддачу, аби мати результат, вчить новачків швидко шити, контролює відшив експериментальних моделей, чітко корегує та вдосконалює стандарти готових виробів. Приємно здивував єдиний чоловік серед майже тридцяти осіб прекрасної статі, а надто його досконала робота, не поступається жінкам!

На першому поверсі оглянули кімнату прийому їжі з сучасними кухонними меблями, електрочайниками, мікрохвильовою піччю та холодильником. А ще є посуд і комфортні та гарні столи зі стільцями. Така кімната дуже зручна для обідів особливо не місцевим трудівницям.

У сортувальній спостерігали як проходить перша процедура до пошиття, а саме сортування крою та підготовка фурнітури, а в сусідній із нею кімнаті облаштований навчальний клас із 13 машинками, де опановуватимуть професійне шиття студенти ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей». Ще це буде щось на кшталт вечірнього класу, бо часто працевлаштовуються панянки, які через тривалу перерву втратили навики, або навпаки мають їх, але не мають підтверджуючого документу. Такі слухачі за 2,5 місяця матимуть змогу отримати свідоцтво швачки 2 розряду і згодом поповнити ряди основних працівниць.

Завершили екскурсію в розташованій окремо котельні, користь і відповідність якої оцінили в теплих приміщеннях цехів і кабінетів. Працює вона на твердому паливі, яким забезпечує ДП «Сарненський лісгосп».

«Люди продовжують звертатися, їх цікавить наше виробництво. Упевнена, що за місяць-два колектив повністю укомплектуємо, а в подальших планах тільки розширятися й удосконалюватися. Мені особисто  подобається робота, бо впевнена, що таке підприємство є хорошим надбанням для району, адже люди мають можливість працювати за місцем проживання. Зізнаюся, що досвід роботи на попередньому місці  в центрі соціальних служб, що спрямована на роботу з сім’ями в складних життєвих обставинах, сформувала чітке розуміння того, що в першу чергу таким родинам потрібен стабільний заробіток, адже соціальна допомога добре, а постійна й добре оплачувана робота ще краще, це забезпечений  завтрашній день. У нагоді також стали організаційні здібності, вміння працювати з людьми, оскільки до кожної жінки потрібен окремий підхід. Щодня щиро радію досягненням кожної швачки, бо ще декілька місяців тому вони не вірили, що зможуть, а сьогодні ставлять за мету зробити ще більше, це викликає повагу. З ними росту і я, як керівник, бо хто такий керівник без колективу? Вважаю, що головною цінністю ТОВ «Морган-Сарни Партнер» є людський ресурс, який має потенціал до розвитку», – підсумувала директорка пані Оксана.

Після урочистостей у районній раді на робочій нараді обговорили перспективи подальшого розвитку «Морган-Сарни Партнер» спільними зусиллями з представниками Центру зайнятості, ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» і корпорацію «Братерство без кордонів».

Комфорт і належні умови праці в новоствореній організації, згідно з європейськими стандартами, сприятимуть подальшому створенню вагомого резерву робочих місць. І головне тут – щоб було зручно працювати з відповідною оплатою. Отже, якщо маєте хоч незначний хист до шиття, ба, навіть, якщо його не маєте, поспішіть у «Морган Сарни Партнер» – там на вас чекають і всьому навчать із задоволенням!

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz