Сцена здружила Овнів і Водолія тобто Миколу Угрина, Леоніда Давидюка та Віталія Круглика

Славетне тріо районного Будинку культури вже понад сім років чарує сарненців і заїжджих меломанів високопрофесійним виконанням різноманітних пісень. Воно й не дивно: тенори Микола Угрин і Віталій Круглик і баритон Леонід Давидюк володіють бездоганною вокальною технікою, відчувають на підсвідомому рівні кожен акорд і прагнуть донести до слухачів глибинний зміст твору.

Микола Угрин, художній керівник тріо та вокального гурту РБК «Намисто», навчався в Дубенському культурно-освітньому училищі та Рівненському державному інституті культури. Училище закінчив і Леонід Давидюк, а вищу освіту здобув у Київському державному інституті культури. Віталій Круглик, на відміну від старших колег, училище оминув увагою, зате теж навчався в Рівному. Тож можна стверджувати, що всі три вокалісти своїм успіхом завдячують спільній альма-матер.

Проте звивисті шляхи долі всіх трьох вели по-різному. Леонід Давидюк розпочинав кар’єру завідуючим Чудельським сільським клубом, а з 1978 до 2002 року керував районним Будинком культури. Тобто невгамовний артист віддав сцені піввіку!  Недарма ж нагороджений Почесною грамотою Верховної ради УРСР за вагомий внесок у розвиток культури.

Віталій Круглик почав служіння мистецтву з Люхчанського будинку культури, де разом із художнім керівником закладу Уляною Круглик створив дитячий фольклорний колектив «Оберіг». А що керували ним справжні професіонали, то й отримав звання зразкового. Хорошу вокальну практику Віталій  отримав у вокально-інструментальному ансамблі комбікормового заводу. Нині обіймає посаду директора Будинку дітей і молоді.

Микола Угрин керував клубом залізничників, щовихідних, як і Леонід Давидюк, чергував на дискотеках, слідкував за тим, щоб молодь поводилась пристойно. Дует Угрин-Давидюк разом із колегами побували в найвіддаленіших селах району з концертами, співали в обідню перерву для комбайнерів, на току. А коли заїхали в Карасин, то місцеві жителі покинули доїти корів і зійшлися подивитися артистів.

Бурхливими оплесками нагородили співаків і в Кабінеті Міністрів України, куди прибули на запрошення державного секретаря. Адже репертуар склали так, щоб врахувати смаки різних поколінь. Скажімо, «Ми підем, де трави похилі», «Галю, моя Галю».

Левову частку в репертуарі тріо займають пісні заслуженого композитора України Віктора Торчика на слова місцевих поетес Валентини Петренко, Тетяни Корнійчук, Лариси Сай. Чимало творів вокалісти виконують із репертуарів інших гуртів: квартету «Гетьман» – «Танго кохання», «Світи, світи, місяченьку», гурту «Дзвін» – «Козацька». До слова, останню виконували на урочистостях із нагоди Дня захисника України, слухачі гаряче аплодували.

Нині тріо починає репетирувати нові пісні з репертуару квартету «Гетьман» – «Туга», «Третя рота», дуету «Світязь» – «Україна». Це потребує багато сил і часу, бо виконання однієї пісні потрібно шліфувати роками, до того ж, робити аранжування, якщо, приміром, пісню для дуету виконуватиме тріо. Приємно відзначити, що за невтомну композиторську діяльність Миколу Угрина в цьому році прийняли до лав обласної організації Національної всеукраїнської музичної спілки, а його здобутки відзначені Міністерством культури України.

Вони виконують різні пісні: естрадні, бойові, парубоцькі, побутові, похідні, романтичні, фестивальні – однак жодна не залишить слухача байдужим. Бо співають її справжні професіонали.

…Колись слава сарненських хорів (були вони на кожному підприємстві й в установі, а керував ними Микола Угрин) гриміла на всю область. Нині ж реалії такі, що в інститутах культури закривають кафедри фольклору. Чим це загрожує? Загибеллю української пісні й віковічних традицій. Та хочеться вірити, що допоки на сцені Угрин-Давидюк-Круглик, наша пісня житиме.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz