Вони дарують нам світло

На одному із заводів Сарненщини свого часу трудилися 4 електрики. Підприємство працювало злагоджено, однак керівництву видалося, що монтерів забагато і вони ходять один за одним із незабрудненими руками. Тож їх поступово скорочували, аж поки залишився один.

Він дійсно став дуже зайнятим, але без роботи часто залишалися інші працівники, які не могли нічого зробити без світла. Тільки тоді адміністрація зрозуміла свою помилку.

Вам легко уявити своє життя без електроенергії? Чи багато днів провели без світла? За кожним вмикачем, теплим повітрям із фену чи холодом із морозильної камери є непомітна для нас праця енергетиків. Чи легко працювати в цій галузі та чому професії, пов’язані з енергетикою вважають непрестижними напередодні професійного свята розповіли головний інженер Сарненського району електричних мереж ПрАТ «Рівнеобленерго» Віталій МАРЧУК і майстер із ремонту устаткування Олександр СОСЮК.

Аналізуючи трудовий шлях у чверть століття, який пройшов Віталій Марчук, можна впевнено сказати, що в нього є всі підстави для професійної гордості. Починав із електромонтера розподільчих мереж, потім був електромонтером виїзної аварійної бригади, що працювала цілодобово, на посаді чергового диспетчера, керівника оперативно-диспетчерської групи. Також упродовж декількох років очолював Сарненський РЕМ, однак через трагічний випадок, від якого в галузі ніхто не застрахований, не міг залишатися на цій посаді. А з 2015-го – головний інженер.

Віталій Ростиславович пишається своєю родиною, доньками Іванною та Стеллою, які здобувають вищу освіту в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського». Дружина Раїса – контролер у Сарненському РЕМі. Попри те, що чоловік іде раніше на роботу, а повертається пізніше, подружжя живе в злагоді та взаєморозумінні.

Гарні слова каже про свого молодого й трохи сором’язливого колегу, майстра з ремонту устаткування Олександра Сосюка. На роботу війн прийшов після закінчення Державного професійно-технічного навчального закладу «Сарненський професійний аграрний ліцей». Професію свою вважає творчою та цікавою, бо кожен день не схожий на інший. Зі своєю другою половинкою, дружиною Анастасією, познайомився також у РЕМі. Має дві сестри, старша Тетяна навчається в Київському технікумі залізничного транспорту, а молодша Катерина – у школі.

«Приємних моментів у моїй роботі вистачає, – каже Олександр, – бо працюю в дуже хорошому та дружному колективі. Щодня йду на роботу, розуміючи, яка вона важлива й корисна для мешканців району. І моя професія для мене найкраща, важко себе уявити в якійсь іншій діяльності. А молодим спеціалістам побажаю бути відповідальними».

«Люди, котрі пов’язали своє життя з електрикою, постійно наражаючи на небезпеку. Адже щодня енергетики ризикують отримати найпотужніший її розряд, що, у свою чергу, може призвести до фатального наслідку», – продовжує Віталій Марчук.

За минулий рік енергетикам району вдалося поліпшити техніко-економічні показники. Вони успішно забезпечують безперебійне постачання споживачів електричною енергією. Безумовно, це було б неможливо без грамотної, професійної, відданої праці колективу. Попереду ще багато нової масштабної роботи, треба чимало здійснити.

Завдяки відданості професії, майстерності, любові працівників до підприємства вдається вирішувати немало проблем сьогоднішнього дня. Цілодобово працюють 4 диспетчери і 7 електромонтерів. Трудяться самовіддано, бо знають, що лише від них залежить, чи буде світло в нашому домі. Результати свідчать самі за себе. Готуючись до зимового періоду 2017-2018 років, працівники Сарненського РЕМ ПрАТ «Рівнеобленерго» провели капітальні ремонти повітряних ліній напругою 10 кіловат та 0,4 кіловат, трансформаторних підстанцій, усього на суму 614,1 тис грн. Окрім того, зроблять капремонти трансформаторних підстанцій, а також чистку трас повітряних ліній 10 кВ і 0,4 кВ власними силами протяжністю 201,031 кілометра. Також згідно з інвестиційною програмою реконструювали повітряні лінії 0,4 кВ від трансформаторної підстанції села Бутейки протяжністю 2,43 кілометра на суму 876,8 тис. грн.

Подумайте, ще 10-20 років тому не можна було виборсатися з аварійних ситуацій, аби тільки виконати планові роботи. Раніше з Карасина практично не виїжджали, а з 2005 р. забули туди дорогу відтоді, як зробили стовідсоткову реконструкцію лінії електропередач. Радіють енергетики, що немає заборгованості із зарплати, як в інших обленерго, не відправляють у відпустку за свій рахунок. Однак і черга до них не стоїть. Нікого не здивую, якщо скажу, що їхню працю не оплачують достойно.

Віталій Марчук та Олександр Сосюк відзначили також роботу колег. Серед них Олега Житніка, диспетчерів Вадима Зубчинського, Івана Миколайчика, Олександра Зубчинського, які працюють цілодобово. Також електромонтерів, які їм підпорядковані, – Олега Новомодного, Олександра Смицького, Миколу Сотнікова, наставника, в якого є чому повчитися, Юрія Бунечка. Майстра з ремонту устаткування Юрія Швеця, машиністів автопідйомників Степана Жабчика і Мирослава Ковпака, які приходять на допомогу, коли монтер не може піднятися на опору.

Роботи  електромонтерам завжди вистачає, особливо в період великих снігопадів, обледенінь, дощів, буревіїв, коли в населених пунктах трапляються обриви дротів, повалення електроопор. У цій професії ніхто з часом не рахується, доводиться працювати не лише вдень, а й у нічний час, робити все залежне, щоб ліквідувати аварійну ситуацію на лінії. Робота електрика страшна тим, що до неї звикають і перестають боятися.

Важкою працю в РЕМі вважають не безпідставно, адже працівники повинні утримувати в належному стані експлуатаційної готовності закріплені за районом лінії електропередач, будівлі, споруди, антенні опори, інженерні комунікації. Зобов’язані  дотримуватися вимог і щодо забезпечення якості електричної енергії в електромережах у відповідності до вимог чинних нормативно-технічних документів. Механізм постачання електроенергії є дуже складним, а щоб не було жодного збою, перерви, щоденно трудяться всі.

Символічно День енергетика відзначаємо 22 грудня – у найкоротший світловий день у році, коли ніч довша за день. Населені пункти раніше запалюють вогні, немов нагадуючи про свято енергетиків, робота яких – дарувати людям світло й тепло.

Сьогодні адресуємо працівникам Сарненського РЕМу особливі слова вдячності за самовіддану та чесну працю. Прийміть побажання міцного здоров’я, благополуччя й удачі, нехай надійною опорою в житті будуть сім’я, рідні та друзі.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz