Макс Кідрук: «Якщо вам відмовили у виданні – ви погано пишете!»

В рамках туру «100 міст НОІМ» у Сарни завітав український письменник Макс Кідрук. Наше місто стало 56-м у цьому марафоні. Оскільки автор приїхав до нас уперше, то презентацію він умовно поділив на 3 частини. Макс розповів, які за його припущенням, бачать його чи не вперше, ким він є і що взагалі тут робить.

Він – кваліфікований інженер-енергетик, автор понад 10-ти книжок і мандрівник, який відвідав понад 30 країн.

DSC_5913Ініціативу включити малі міста в тур менеджер Макса Кідрука Ельвіра Яцута пояснює досить просто: «Коли заходжу в бібліотеку й бачу там сотню людей, які не приходять на презентації в обласних центрах, і ці люди купують книжки, із захопленням спостерігають за всім, що відбувається, розумію, що в цих містах є ті, кому це цікаво і які хочуть читати, але вони не мають такої можливості. Ми усвідомили, що в райцентри варто їхати».

Перша частина презентації стосувалася саме подорожей. Ще з дитинства письменник мріяв відвідати Мексику. Вигравши грант на навчання в Королівському технологічному інституті в Стокгольмі, він відкрив собі Європу й усвідомив, що завдяки лоукостам, хостелам, каучсерфінгу подорожі стають доступними всім. Тому вже у 2008 році вирушив за своєю мрією в першу мандрівку за океан – Мексику. «Мій товариш, який мав їхати зі мною, в останній момент мене кинув. І я вирушив в абсолютно невідому країну сам, знаючи при цьому іспанською лише 2 слова: козел і будь ласка. Хоча і перше, і друге мені дуже знадобились», – пояснює мандрівник. Уже наступного року Макс Кідрук здійснив велику подорож Південною Америкою (Еквадор, Чилі, Перу), став першим українцем, який офіційно відвідав острів Пасхи. Мандрував країнами Близького Сходу, Новою Зеландією. Найцікавіші пригоди виливались згодом у книги-тревелоги, які досить швидко полюбились читацькій аудиторії. Про гепардів як єдиних диких кішок, які вміють мурчати, про найстрашніших тварин – медоїдів, про секрети платформ древніх цивілізацій, левиць як поганих мисливців і ще багато про що розповідав письменник аудиторії, яка спрагло вбирала інформацію.

DSC_5965
Фото Василя СОСЮКА

Другу частину зустрічі з читачами автор присвятив більше письменницький діяльності. Він, зокрема, акцентував на трьох книгах, які вважає ключовими у своїй творчості. «Твердиня» – другий трилер і восьма художня книга в його доробку. У нійі про компанію 5-тьох студентів, які вирушили на пошуки інкської твердині в загубленому місті Паїтіті. Знятий на книгу буктрейлер (відеоролик, який демонструє сюжет книги) Макс Кідрук продемонстрував присутнім, хоча зізнається: «Я ніколи не показував цей трейлер десь за кордоном, бо мене б одразу засудили за порушення авторських прав». Він використав як саундрек до нього відому пісню без жодного узгодження з її авторами. Письменник чітко усвідомлював, що так якісні продукти не створюють. Тому сюжет наступної книги «Зазирни у мої сни», що потрапила в список премії «Книга року ВВС 2016», про п’ятирічного хлопчика, в якого під час операції зупинилося серце на 36 секунд, він відзняв зі своїми акторами, звуками, картинкою. «На це відео вилилось чи не найбільше бруду, його критикували, писали негативні відгуки. Проте цей трейлер став для мене важливим еволюційним етапом. І це перший в Україні «чистий» буктрейлер із точи зору авторського права», – каже автор.

«Не озирайся і мовчи» – головна книга туру про двох підлітків, проблеми батьків і дітей, шкільний «буллінг» (цькування). Саме цей буктрейлер викликав найбільшу реакцію аудиторії, окремі казали, що від нього «мурашки бігали спиною», інші називали моторошним, але саме цю книгу найактивніше купували після презентації. «Сьогодні, коли передивляюсь це відео, думаю, що воно найкраще у світі, і нічого кращого в YouТube не знаю. Щоправда, 4 роки тому так думав і про буктрейлер «Твердині», – іронізує Макс.

Насамкінець вдоволені вдосталь розповідями слухачі отримали нагоду поставити запитання сучасному українському письменнику. Шанувальники Макса Кідрука просили привезти у Сарни науково-популярний проект «Quantum» за його участю, запитували, чи вважає він себе українським Стівеном Кінгом, на кого стилістично рівняється та що радить авторам-початківцям. «Упевнений, що половина з присутніх щось пишуть. Ніхто не читає, але всі пишуть. Тому тим, хто пробує себе в літературі, раджу якомога більше читати. Якщо подасте хороший текст видавцеві, він зробить усе, щоб вас не втратити, бо ви його потенційний заробіток. Якщо вам відмовили, то з однієї простої причини – ви погано пишете!» – каже Макс Кідрук.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz