Настав час робити добрі справи

Празник Святого Миколая у моїй сім’ї завжди з нетерпінням його очікували. Для нас із сестрою це був навіть важливіший день, ніж Новий рік. Пам’ятаю, як ввечері, лягаючи спати, завжди обмірковували, що ж нам принесе Миколай?

А мама постійно казала, що цього року були неслухняні, тому під подушкою може бути тільки різочка. Але зранку, як завжди, нас чекали подарунки: цукерки, іграшки…

Як це чудово, коли в тебе є родина і люди, які постійно про тебе дбають. На превеликий жаль, не кожна дитина може розказати про хороше дитинство, увагу від батьків, а є й такі, які навіть не уявляють, як це – мати сім’ю, турботу і ласку.

Історії дітей, які залишаються сиротами при живих батьках, дуже різні. Об’єднує їх надія на повноцінну родину та щасливе майбутнє. Дітлахи, чиїх мам або тат позбавили батьківських прав через алкоголь, наркотики чи жорстоке ставлення до найменших, мають шанси на всиновлення. А є й такі, що при батьках ніби перебувають у стані невагомості — вони втратили навіть перспективу здобути нову щасливу родину.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

За даними Міністерств молоді та спорту й соціальної політики, наразі в державі зареєстровано понад 91 тисячу сиріт і дітей, батьків яких позбавили прав. Воєнні дії на сході країни, як і всеукраїнська економічна криза, спричинили зростання їх кількості.

У Будинку дитини «Антошка» в Краматорську перебуває 134 дитини. 50 – до одного року, ще 50 – до двох і 34 – 3-4 років. Напередодні празника святого Миколая сарненські волонтери Ольга Ратич, Ольга Пятковська, Ганна Азізова, Олена Данильчик, Світлана Галушко відправили в краматорський сиротинець «Новою поштою» 10 великих мішків і два ящики необхідних речей вагою 408 кілограмів. Тільки за пересилку заплатили 1415 гривень. Про те, чого малюкам бракує, дізналися в головного лікаря «Антошки» Анатолія Романова. Повірте, потребують не солодощів і цукерок, а колготок, нижньої білизни та ліків для дітей.

Волонтери звернулися до міського голови Світлани Усик з проханням надати їм приміщення, а за підтримкою – до небайдужих сарненців, і ті відгукнулися. Упродовж чотирьох днів приймали допомогу в актовому залі КП «Житлосервіс». Матеріальну одержали від приватних підприємців Ігоря Прозапаса, Ніни Ноги, Алли Ковальчук, Олександра Горобця, Сергія Кисельова, Олександра Макарицького, Олени Данильчик, Валентини Тутовицької, пана Царука, Майї Гарбар, Віталія Параниці, Михайла Костюкевича, Наталки Маклухи, Володимира Потаповича, Ольги Криницької, Руслана Ничипорука, Валерія Супрунця, Руслана Цумана, Тараса Шевчука. Також жительки Сарн Марії Дударик, Віри Кузьмич із села Велике Вербче, магазинів «Рубін», «Vaillant», «Зелений світ», відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА,  Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Підтримали канцтоварами підприємці Олена Данильчик і Людмила Новак, чаєм – Сергій Мізюрко, памперсами – Леонід Кравчук, ліками для дітей – Руслан Шапірко. Були й такі добродійники, які відмовилися назвати своє ім’я.

На зібрані 8525 грн закупили трусики, комплекти майок і трусиків, пазли, книги, колготи, рушнички, пелюшки, ліки. Решту грошей, які залишилися (337 грн), перерахували на картку для лікування Віктора Копищика.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz