«Пісня стала долею…»

Того дня зал КЗ «Сарненський районний Будинок культури» був переповнений. На свято пісні зібралися палкі прихильники їх творчості, представники влади, військові і просто охочі приємно провести вечір. То хто ж був винуватцем свята?  Потримаємо інтригу.

Дійство розпочалося з хореографічної композиції танцюристів Михайла Володька під назвою «Привітальна».

«Тихіше… Тихіше… Акорди зазвучали зливою нот. Ось завмерли, зашуміли вітрами… У солодкім полоні пісень, дзвінкими намистинками тісно і дружно переплетеними у червоний разок, так легко і просто йти по життю…» І вони йдуть уже багато років поспіль – учасники народного аматорського вокального ансамблю «Намисто». Ведуча Тетяна Наливайко, під оплески глядачів, запросила на сцену героїв святкового дійства: Любов Царук, Світлану Галушко, Зою Федорчук, Любов Сороку, Людмилу Панекало, Надію Угрин, Яну Куришко й Тетяну Меснікович. В їх виконанні одразу ж полинула мелодія Віктора Торчика на слова Юрія Ковальського «Пісня стала долею».

І справді, пісня назавжди стала змістом їхнього життя, крилами, які тримають колектив на висоті визнання ось уже 35 років. Наділені талантом співати, учасниці ансамблю по-особливому відчувають красу життя, неповторність подиху часу, у щоденному життєвому поступі черпають наснагу для творчості й любові до мистецьких надбань. Адже українська пісня – це злет неповторного злиття душ, поєднаних у слові та пісні рідного народу, у колоритності барв поліської землі.

А починалося все в далеких восьмидесятих минулого століття. Тоді методист РБК Любов Гомонець згуртувала в ансамбль молодих талановитих любителів пісні, який дебютував на районних урочистостях із нагоди святкування Дня працівників сільського господарства. На зорі становлення співачки супроводжували урочисті церемонії шлюбів та реєстрацію новонароджених, були активними учасницями міських і районних заходів. Назву колектив обрав не випадково, адже намисто – це довершеність українського національного одягу, символ краси та любові, це низка всього найкращого, що супроводжує нас у житті: щедрість і велич, мудрість і добро. Кожна намистинка – індивідуальність, творча особистість. У кожної свій шарм і голос, що є оригінальною прикрасою колективу. З роками наполегливої праці зростали виконавська майстерність і сценічна культура ансамблю, репертуар збагачувався новими творами.

У 1992 році колектив очолив випускник Рівненського інституту культури Микола Угрин. Того ж року за розвиток вокального мистецтва, популяризацію пісні ансамблю присвоїли звання народного аматорського. Це стало стимулом у роботі, поштовхом до нових пошуків. І знову репетиції, шліфування акордів, характеру пісні.

Видатними віхами у житті гурту стали концерти в трудових колективах, на підприємствах, перед жниварями та з нагоди історичних подій. Двічі виступали перед ліквідаторами наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У 1999 році були у складі групи обслуговування робочої поїздки Президента України Леоніда Кучми Рівненщиною, учасниками міжнародної зустрічі – візиту глави римо-католицької церкви Іоана Павла II у польському місті Замость. Тож колектив став відомий далеко за межами району.

Винуватців свята вітали та вручили відзнаки заступники голови РДА – Наталія Параниця, районної ради – Микола Костецький і міський Світлана Усик. До них з грамотами від народного депутата Сергія Євтушка приєднався його помічник  Олексій Лавор, а також заступник директора обласного Центру народної творчості Феодосі Васечко та завідуючий відділом аматорської творчості Володимир Курсик. Гості з Рівного нагадали присутнім, що творчих успіхів колектив досяг і завдяки тісній співпраці співаків із відомим у краї композитором, заслуженим працівником культури України Віктором Торчиком, пісні якого вирізняються неповторною мелодійністю. Учасницею ансамблю є лауреат І премії Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута – 2005» Яна Куришко. Та й у самого керівника колективу Миколи Угрина талант розвивається, це добре видно з творчого звіту, що проходив на високому рівні. Віктор Торчик, розповідаючи про «Намисто», наголосив, що колектив намагається показувати перед глядачем творче обличчя Сарненщини, багате талановитими творцями слова й пісні…

Глядачі ж мандрували стежками творчих здобутків народного аматорського вокального ансамблю «Намисто». На екрані змінювалися світлини з архіву колективу, який є лауреатом двох Всеукраїнських фестивалів народної творчості (1998, 2001 pp.). На запрошення державного секретаря Кабінету Міністрів України у 2002 році гурт брав участь у святковому новорічному концерті для його працівників. Дівчата співали з такими відомими артистами, як Павло Дворський, подружжя Білоножків, Ольга Крюкова, квартет «Гетьман». Через рік, у 2003-му, знову виступали на столичній сцені у святковій програмі з нагоди 15 річниці клубу «Надвечір’я» на українському телебаченні.

Особлива сторінка в житті «Намиста» – дружній візит у складі української делегації м. Сарни гміну Длуголенка Вроцлавського воєводства Польщі у 2004, 2005, 2006, 2010 роках. Теплі прийоми, українські та польські пісні, цікаві зустрічі, щирі оплески місцевих глядачів надовго залишаться в пам’яті «намистинок». «Вкохане намисто» – так називали поляки учасників ансамблю.

У 2006 році стали переможцями огляду-конкурсу колективів художньої самодіяльності Львівської залізниці та дипломантами III ступеня II Всеукраїнського фестивалю народної творчості Укрзалізниці в м. Харків. Гурт є учасником багатьох обласних свят і фестивалів у Рівному, Володимирці, Костополі, Березному, Дубровиці, Демидівці, Радивилові, Рокитному, Зарічному, Бресті й Лунінці сусідньої Білорусі. Як бачимо, географія виступів колективу багата й широка. Незабутні поїздки, великі сцени, творчі пошуки та безкінечні репетиції, репетиції… І завжди з «Намистом» його незмінний акомпаніатор Леонід Деменко. З часом виросли чудові вокальні дуети, тріо. Наприклад «Мальви» у складі Людмили Панекало, Любові Сороки та Юлії Солодкої п’ять років поспіль радують співом глядачів. Коли на сцену виходять привабливі молоді вокалісти, глядач затихає у передчутті приємної насолоди, яка зворушує душу, наповнюючи її сріблясто чистим мелодійним струмочком.

Значну частину репертуару колективу займають пісні на слова місцевих поетів Тетяни Корнійчук і Валентини Петренко. Вони глибокі за змістом, адже написані з любов’ю до рідного краю, до людей, що тут живуть. Літератори з радістю приєдналися до вітань, а колектив продовжив дарувати своїм прихильникам пісні  з репертуару гурту «Візерунки» «Паде дощ» і «Квітка кохання» (Музика О.Синюгіна, слова С.Байдюка).

Микола Угрин не тільки вміло керує жіночим колективом, а з Леонідом Давидюком і Віктором Кругликом учасники чоловічого вокального тріо, яке вже багато років дарує вдячним слухачам свої пісні… Нині це був твір із репертуару гурту «Дзвони» «Світи, місяченьку».

Добре слово про «Намисто» сказали завідуюча Сарненським історико-етнографічним музеєм Раїса Тишкевич із директором КЗ «Сарненська дитяча музична школа» Дмитром Августовським, народним аматорським вокальним ансамблем «Елегія».

Щиро вітаючи ансамбль із ювілеєм, його давній друг, сільський голова Колківської громади Дубровицького району Петро Яцута розповів, що його земляки перший раз гімн свого села на святкуванні ювілею населеного пункту почули саме у виконанні «Намиста».

Як завжди оригінально поздоровив колектив зі святом секретар обласної організації Національної спілки журналістів України, президент Сарненської асоціації вільних журналістів і громадської організації «Наше місто» Георгій Александрович, який сказав, що слово «аматорський» у назві колективу давно пора замінити, адже цей колектив – високопрофесійний! На завершення творчого вечора народний аматорський вокальний ансамбль «Намисто» привітали шановна колега з центральної районної бібліотеки, голова профспілки працівників культури району Валентина Гольонко та начальник відділу культури й туризму райдержадміністрації Едуард Раковець…

Біжать роки і вплітають у низку «Намиста» щоразу нові пісні, які є живим струменем вічно молодого і невмирущого народного мистецтва в усьому його розмаїтті. Нехай же цій низці не буде кінця, як немає кінця пісням, щирим оплескам, теплим усмішкам і дружнім зустрічам.

Фінальним акордом дійства стали музично-хореографічна композиція «Святкова» та гарячі оплески глядачів, які із задоволенням провели час у дружньому колі творчих особистостей.

P.S.Колектив НАВА «Намисто» щиро дякує спонсорам святкового дійства: відділу культури й туризму РДА, директорам ПП «Здоба» Сергію Кисельову та ПП «Аркада-Сарни» Руслану Цуману, приватним підприємцям Василю Бойку та Миколі Канському.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz