Вакханалія кольорів на скляних кульках з-під пензля Олесі Токарської

З головою зануритись у роботу притаманно лише обдарованим людям. У такі хвилини, що спливають годинами, народжуються чудові зразки особистісного таланту. В Олесі ТОКАРСЬКОЇ невгамовна творча снага втілюється в декоративний розпис на скляних кульках.

DSC_7107Секрети своєї майстерності жінка не приховує і навіть проводить майстер-класи в сарненських навчальних закладах.

З творчістю відомої писанкарки сарненці вже ознайомились під час виставки в Сарненському історико-етнографічному музеї. І ось художниця завітала на поліські терени з гідним подиву ноу-хау-експозицією розписаних ялинкових прикрас.

У виставковій залі – вакханалія кольорів, а Раїса Тишкевич, завідувачка музеєм, натхненно розповідає гостям: учням гімназії та ЗОШ № 3, громадськості міста – про неодмінний атрибут новорічних свят, тобто ялинку. У дохристиянські часи єгиптяни в найкоротший день року прикрашали оселі пальмовими гілками, римляни під час сатурналій використовували мирт, а друїди чіпляли на дерева золоті яблука. В Україні шанували дуб, вербу, калину, вишню. Предки восени ставили вишеньку в діжку, і якщо до весни вона розпускалась, це віщувало безбідний і родючий рік.

Традицію встановлювати ялиночку та прикрашати її яблуками, горіхами, печивом започаткували на території Франції. Звичай поширився Європою і дістався України.

DSC_7060
Фото Василя ОСЮКА

Після цікавої розповіді до слова запросили майстриню. Олеся Токарська розповіла про любов до мініатюр, якими прикрасила понад триста ялинкових кульок, що експонують у музеї. На одному стенді – прикраси з традиційними зимовими сюжетами (сніговички, ялиночки, сніжинки, кумедні звірята), на іншому – кульки з петриківським розписом. Цікавість у гостей викликали прикраси, покриті флоком (напилення з ефектом оксамиту) і розписані золотом і сріблом. На решті стендів красуються кульки із зимовими пейзажами: заметені сіном будиночки, зимовий ліс, скована льодом річка – та прикраси на релігійну тематику (Богоматір, Микола Чудотворець, янголятка), а також державна символіка (прапори, герби, тризуби). Не оминула увагою художниця і символ прийдешнього року – Жовтого Земляного Пса. Потішні собачі мордочки розвеселили не лише школярів, а й дорослих. У роботі майстриня застосовує різні техніки: вітражний і розпис акриловими фарбами, присипки, декупаж тощо.

А присутнім представили ще одну гостю – голову українського земляцтва в Естонії Тетяну Івушкіну. До виконання власної колискової – пані Тетяна пише вірші та музику – їй удалось залучити присутніх учнів. Поки хлопці за знаком солістки імітували завивання хурделиці – а колискова називається «Хуртовина» – дівчата підспівували. Гостям сподобалась колективна творчість, тож і нагородили артистів щедрими оплесками.

…Діти обступили художницю, яка демонструвала секрети свого ремесла, і зачаровано спостерігали, як Олеся Токарська філігранно вимальовує кожен штрих, робили спроби опанувати мистецтво розпису на склі.

Тож якщо, шановні читачі, ще не визначились із подарунком на Новий рік, саме час завітати на виставку й вибрати близькій людині ексклюзивну ялинкову прикрасу.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz