Сарненський Шварцнеггер

В архіві новин за 2013 рік ВПУ № 22 міста Сарни знайшла таку інформацію: «Уже традиційно з ініціативи керівників художньої самодіяльності та фізичного виховання у ВПУ № 22 відбулися «Козацькі забави», присвячені Дню Збройних сил України.

Програма змагань включала піднімання колоди, віджимання від підлоги, рицарський турнір (збивання подушками), присідання зі штангою, піднімання гирі, перетягування канату й інші. На святі побили десятирічний рекорд піднімання 60-кілограмової колоди, а справжнім велетнем виявився учень групи 13 кухарів Дмитро Камзьол».

Тепер у здобутку юнака 14 медалей і кубок. Дмитро – переможець турніру України з важкої атлетики, майстер спорту з важкої атлетики, неодноразовий призер України з бодібілдингу, чемпіон України з бодібілдингу серед юніорів 2017 р. Багаторазовий чемпіон і призер Рівненської та Харківської областей з важкої атлетики, кандидат у майстри спорту з бодібілдингу.

Ще навчаючись у Сарненській ЗОШ № 2 І-ІІІ ст., хлопець дуже хотів займатися спортом, любов до якого йому  прищепив ще змалку дідусь Азіз Азізов. Дізнався, що однокласники записалися на заняття в тренажерному залі «Маяка», тож попросив наступного разу взяти і його з собою. Так потрапив до тренера Володимира Рибачка. А з 15 ровесників через місяць залишилося четверо, а ще через рік – один Дмитро. Починав із важкої атлетики. Після 9 класу навчався професії кухаря у ВПУ № 22. Не дивуйтеся, обрав спеціальність цілеспрямовано, бо  одним із важливих пунктів, якого повинен дотримуватися бодібілдер, є здорове й повноцінне харчування. Але при цьому не потрібно вважати, каже Дмитро, що професіонали або люди, що серйозно займаються бодібілдингом, повинні обмежуватися виключно рослинною і низькокалорійною їжею.

Дехто впевнений, що нарощування м’язів неможливе без застосування «хімії». Багатьом здається, що біцепс у 50 см – результат лише стероїдів, а ось фантастична швидкість бігунів або плавців – виключно щедрий дар природи. Звісно, це не так. Подібний міф базується на разючій зовнішній відмінності бодібілдерів від звичайних людей. Але не треба забувати: якщо займатися цим спортом не для рекордів і подіумів, а лише для приведення свого тіла в підтягнутий вигляд, то ніяких добавок і не знадобиться. А щодо людей, чий організм працює, як годинник, не маючи проблем із травленням, то, набираючи масу, такі культуристи можуть спокійно споживати все, що їм захочеться.

Дмитро щиро завдячує своїм наставникам професійного училища Людмилі Радько та Сніжані Галушко за отримані знання про хімічний склад, харчову цінність і технологію приготування страв. До речі, хлопець готує собі сам, адже харчуватися йому необхідно 8 разів на день.

Багатьом не подобається, коли здорові та сильні чоловіки довго проводять час біля дзеркала. Хоча що поганого в тому, що спортсмени милуються красою свого тіла, тим більше, здобутою важкою працею? Насправді треба розуміти, що дзеркало є справжнім об’єктивним мірилом досягнень атлета, так само, як і ваги чи сантиметрова стрічка.

Попри свою популярність, бодібілдинг піддається постійним нападкам. Як могли помітити, у ЗМІ йому не приділяють стільки уваги, скільки, наприклад, футболу, окрім того, мало грамотної і доступної літератури. Більшість людей, дивлячись на спортсмена, не розуміють, навіщо потрібні групи м’язів, адже значно вигідніше, здавалося б, розвивати витривалість, гнучкість, реакцію. Проте ні в кого не виникає питання в доцільності існування важкої або легкої атлетики. Не кажемо ж, що важка атлетика або штовхання ядра не корисні здоров’ю, скоріше навіть це зайве навантаження на хребет. А який практичний сенс від бігу на різні дистанції? Встигнути на маршрутку, що відходить? Професійний спорт для Дмитра Камзьола – це і демонстрація можливостей людини, і його організму, і спосіб реалізації. Дмитра підтримує родина – мама Тамара Азізівна, дідусь  Азіз Махмуд Огли, а бабуся Ганна Опанасівна його просто обожнює, як і молодший брат Артем, який навчається в Орлівській ЗОШ І ст. Щодо дівчини, то має бути така, яка підтримає його і зрозуміє.

Унікальність бодібілдингу в тому, розповідає, що навіть не прагнучи до вершин і медалей, а просто тренуючись, можна допомогти своєму здоров’ю. Так, міцні мускули спини допоможуть зберегти струнку поставу до самої старості, треновані м’язи живота сприятливо впливають на травлення. Регулярно піднімаючи тяжкості, бодібілдер зміцнює свою серцево-судинну систему. Ці спортсмени практично не хворіють на остеохондроз.

Запитала в Дмитра, чи правда, що заняття з тяжкістю негативно впливають на зір. «Не вірте, – відповів. – Якби це було так, то тренажерні зали нагадували б товариства сліпих, де всі люди були б в окулярах. Але ж такого немає, окрім того, бодібілдинг дає людям психологічну впевненість, адже здоровий зовнішній вигляд завжди в пошані».

Дмитро Камзьол восьмий рік серйозно займається спортом і допомагає тим, хто хоче скинути або набрати вагу, покращити фізичне здоров’я у MANHATTAN FITNESS CLUB міста Рівне. Сьогодні це одне з найпопулярніших і улюблених місць відпочинку рівнян і гостей міста, адже спортклуб із-поміж інших має безліч переваг. Закінчивши Харківське училище олімпійського резерву, спортсмен навчається в Харківській державній академії фізичної культури, виступає за вищий навчальний заклад на змаганнях. Отримав чимало пропозицій переїхати в Київ або Львів.

Широко поширена думка про те, що життя бодібілдерів складається лише з тренувань, сну і споживання їжі. Проте судити про всіх однаково вкрай помилково й необачно. Серед спортсменів дуже часто зустрічаються освічені, начитані й інтелігентні люди. Для прикладу, Арнольд Шварценеггер устиг не тільки підкорити всіх своєю бездоганною статурою, завоювавши титул «Містер Олімпія» сім разів, але й отримати економічну освіту, стати колекціонером і навчитися розбиратися у творах мистецтва, покорити вершини Голлівуду і в той же час побувати на посаді радника президента з питань фізичної культури й спорту, а також зайняв пост губернатора Каліфорнії. Як уже дізналися, сарненський бодібілдер Дмитро Камзьол також не поступається західним знаменитостям. Його інтереси аж ніяк не обмежуються тільки спортом. Він чудово розбирається в анатомії, фізіології, хімії, фармакології та дієтології. І переконаний, що кожен атлет, який хоче домогтися високих результатів і завоювати чемпіонський титул, не повинен бути зациклений лише на спорті.

Дмитро – спокійний, врівноважений, добрий і цікавий співрозмовник. Звісно, йому хотілося б колись  побувати в Лас-Вегасі (Невада, США), що з 1999 року став знаковим місцем для спортсменів з бодібілдингу та фітнесу. Однак, поділився, це дуже затратний вид спорту. Навіть в Україні, готуючись до змагань, упродовж чотирьох місяців потратив понад тисячу доларів. Виступав і за Сарни, однак хотів би, як і інші спортсмени, відчувати певну підтримку та допомогу. Добре було б, якби молодим бодібілдером зацікавилися спонсори та меценати, які б інвестували кошти в успішного спортсмена.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz