70 років Цепцевицькій школі

70-річчя навчального закладу – це не тільки історична віха, але й своєрідна межа, що дає можливість оцінити пройдений шлях, згадати добрим словом тих, хто присвятив своє життя, педагогічний талант учням, і, звичайно, намітити плани на майбутнє.

DSC_9051Школа в Цепцевичах нагадує справжнісінький вулик. Тут ази науки освоюють майже 700 школярів. Приміщення навчального закладу невеличке, без актової зали, спортзалу, тож дивуєшся, як стільком школярам вдається здобувати знання. А навчальний процес відбувається майже в три зміни: з 8.00 до 20.30. І вже далеко не один рік. А нещодавно шкільна родина відсвяткувала 70-річчя рідної школи.

На ювілей навчального закладу, де здобували освіту й 455 матерів–героїнь і де надзвичайно талановиті діти, завітали й газетярі. До речі, уже не вперше. Попередні наші візити мали також хорошу мету – із педагогами, учнями та їх батьками виборювали право на якісну освіту місцевих школярів, тобто будівництво нової школи. На зведення якої наразі вже виділили земельну ділянку, розробили проектно-кошторисну документацію, а розпочали будівництво з котельні. Мало-помалу, так би мовити, здійснюють найзаповітнішу мрію батьків і учнів Цепцевицької ЗОШ.

DSC_9062
Фото Василя СОСЮКА

Ювілей, до речі, відзначали в їдальні, де й голці ніде було впасти. Адже 70-річчя рідної школи – це свято поколінь і спогадів. Звичайно, найбільшою гордістю навчального закладу є його учні та вчителі. Тут працювали й нині трудяться мудрі, досвідчені педагоги, віддані своїй професії, захоплені улюбленою справою, талановиті. З року в рік вони уміло комбінують відомі системи навчання, перетворюючи їх у нові, докладають чимало сил на підвищення методичної майстерності, освоюють інноваційні технології через мережу навчальних семінарів, методичних практикумів. І кожен із них має дар не просто зацікавити предметом, але й добитися високих результатів у всіх справах. За 70 років літ випустила у світ понад 3500 випускників. Кожен із них обрав свою стежину в житті, ставши водіями, кухарями, чимало вихідців здобули професію вчителя, медика. Серед випускників є Герої праці, заслужений лікар України, «Відмінник освіти», заслужений лісівник України, доктор філологічних наук і понад чотириста жінок удостоєні почесного звання Мати-героїня. Для  кожного з них школа – це просторі класи, списана крейдою дошка, загублений десь щоденник, перше кохання, вимогливі вчителі. Варто відзначити й певну особливість цього навчального закладу – тут уже навчаються онуки та діти його перших випускників. Тому й панує мир і тепло домашнього вогнища, де всі радіють гостям. А розділити радісну подію в Цепцевичі приїхали голова обласної ради Микола Драганчук, заступник голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, начальник управління освіти й науки ОДА Григорій Таргонський, голова РДА Ярослав Яковчук, районної ради Руслан Серпенінов, депутати Верховної Ради України Сергій Євтушок, обласної – Владислав Сухляк та Алла Черній, районної – Василь Соломка, тутовицький сільський голова Валентина Волощук, голови районної профспілки працівників освіти Раїса Болкуневич, ради директорів – Тамара Колоїз, колишні випускники школи з різних куточків району й області, привіти слали уродженці, а нині жителі зарубіжжя.

На святі зустрілися батьки та діти, вчителі та їхні учні, випускники різних років. Ветерани педагогічної праці пригадали історію навчального закладу, ділилися спогадами, а учні та їх батьки, педагоги радували гостей колоритними виступами. За сумлінну багаторічну працю відзначили кращих вчителів і працівників, зокрема й директора Людмилу Мариніну. І всім додали віри, що нову школу в Цепцевичах таки збудують.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz