Надихає любити життя

Рідко про кого почуєш такі різносторонні вислови й думки, що, безперечно, свідчать – людина знайшла своє місце в житті. Посудіть самі: вимоглива до себе й інших – і людяна, доброзичлива, сильний характер, принципова – у душі справжній романтик; віддана професії, весь час у роботі – неперевершена господиня.

Хто ж вона, що крокує в ногу з сьогоденням? Багаторічний заступник з навчальної роботи директора Сарненського педагогічного коледжу РДГУ, відмінник освіти України Катерина МИХАЛЬСЬКА.

…Катерина Григорівна саме повернулась зі спеціалізованої школи розвитку № 5 м. Сарни, де підопічні студенти проходять практику – проводять пробні уроки з математики. Саме Катерина Михальська розкриває перед майбутніми вчителями премудрощі викладання цього складного предмету в початкових класах, тому уважно слідкує за ходом і побудовою заняття, викладенням і закріпленням матеріалу, опитуванням учнів тощо. Відтак разом із практикантами обговорюють проведений урок, виявляють недоліки, працюють над їх усуненням. І такою непомітною, однак кропіткою щоденною працею готують до реалізації концепцію нової української школи.

За цими пафосними словами – 40-річний шлях на ниві педагогіки, сповнений не лише здобутками та відзнаками, а й сумнівами та проблемами. Проте й досі залишилась відданою професії, яку обрала, вступивши на шкільний відділ Дубнівського педагогічного училища, яке, до слова, закінчила з відзнакою. Вочевидь, ця перша ластівка й започаткувала нагороди в майбутній професійній діяльності: нагрудний знак «Відмінник освіти України», Почесна грамота обласного управління освіти, подяка Міністерства освіти України тощо.

Фахове становлення в Сарнах уродженка Володимиреччини розпочала вчителем початкових класів у неповній середній школі № 3. Високий рівень викладання, впровадження передового досвіду, творчий методичний підхід не залишились непоміченими: директор Сарненської СШ № 2 Петро Горкуненко, який саме збирав кадри в нову школу, запросив Катерину Григорівну на посаду заступника з навчальної роботи в початковій ланці освітнього закладу. І професійне чуття його не підвело: з усією притаманною їй наполегливістю та принциповістю взялась керувати навчальним процесом у початкових класах, налагодила співпрацю вчителів із науково-дослідним інститутом щодо методик викладання предметів. І за чотири роки зарекомендувала себе із якнайкращого боку, тож Петро Горкуненко, очоливши педагогічний коледж, запропонував креативному заступникові таку ж посаду і там. Після вагань: нові аспекти в роботі, нові вимоги, новий колектив – усе ж зважилась. А про правильність вибору свідчить те, що цей інтелектуальний тандем творчо працює вже тридцять років!

«Катерина Григорівна – ефективний організатор і менеджер, генератор ідей, небайдужа до життя закладу та колективу, – розповідає Петро Петрович. – Вона керує освітнім процесом, складає розклади, навчальні плани. У коледжі читає студентам методику вкладання математики в початкових класах, має подвійну освіту: педагогічну і фізико-математичну – тож ціную її як методиста-практика».

Крім навчальних планів і розкладу, який складає краще за аналогічну комп’ютерну програму, пані Катерина відповідає і за акредитацію навчального закладу. У цьому році, скажімо, акредитують нову спеціальність – трудове навчання/технології. Тобто випускник педагогічного коледжу читатиме трудове навчання й інформатику. Усе це, звісно, потребує неабияких моральних й інтелектуальних сил. А ще обмінюється думками стосовно нової української школи з колегами з усіх кутків України, бо захоплюється інноваційними технологіями, є частим гостем обласних і регіональних методичних об’єднань. Навіть коли буває в Польщі – там мешкає донька Вікторія – насамперед звертає увагу, як організований навчальний процес у них. Приміром, двотижневе навчання на природі, роздягалки облаштовані не в класних кімнатах, як у нас, для першачків на рік передбачені чотири тонесенькі книжечки замість однієї товстезної тощо. Приїжджає окрилена ідеями, що і як доречніше застосовувати в початковій школі, що – в одинадцятирічці, а що – у коледжі.

Вочевидь, невтомний творчий пошук, прагнення самовдосконалення, відкриттів у професійній сфері передались донькам. Вікторія – кандидат педагогічних наук, живе в Польщі, отримала звання доктора філософії, викладає польським студентам англійську мову. Оксана, випускниця Інституту міжнародних відносин, вільно володіє англійською та французькою, працює у сфері захисту міжнародних інформацій. До речі, Вікторія організовує обмін студентами, тож завдяки їй молодь коледжу неодноразово відвідувала Вроцлав і навіть побувала в Дрездені, отримавши незабутні враження, а відтак гостинно приймала польських ровесників у Сарнах.

З усіма Катерина Григорівна знаходить спільну мову: трьома братами, двома сестрами, племінниками – розрадить у важку хвилину, дасть слушну пораду. Вона – старійшина родини, здатна приймати потрібні рішення. Такою відповідальною виховали батьки: Поліна Максимівна та Григорій Улянович – у повазі до людей праці та любові до рідного краю.

«Моє дитинство минуло на Білому Озері – усе літо проводила в піонерських таборах. Досі прокидаюсь рано навіть у вихідні. А коли відпочивали в Одесі, на морі опинялась ще до схід сонця», – зізнається справжня життєлюбка.

То он звідки це вміння все встигати – від батьків, родини, рідного куточка! Адже пані Катерина – зовсім не буквоїд, як може здатися з огляду на посаду, що обіймає. Власноруч вирощені в теплиці хрумкі огірочки, хрустка квашена капусточка, пружні пікантні помідорчики – усе в неї вдається краще, ніж в інших, визнають колеги. А які троянди викохала ця невтомна ентузіастка!..

Сьогодні в Катерини Михальської – благородний ювілей. Як сама жінка оцінює цю видатну подію – як підсумок багаторічної високопродуктивної праці чи як чергову високу планку, яку потрібно здолати?

– Я вдячна долі за те, що пощастило працювати з мудрим керівником, доброчесними й порядними колегами, «жодних претензій у мене нема до долі, моєї обраниці», – процитувала цікава й неординарна особистість. Залишається побажати, щоб і надалі доля була прихильною до тієї, що жодного разу не схибила на обраній життєвій стежині.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz