Корифей лісової галузі

Професійний досвід. Як багато означають ці слова в сенсі фахової приналежності до того чи іншого ремесла, вміння й старанності в роботі. А на етапі завершення трудової діяльності професійний досвід – це десятки років життя, наповненого славними віхами відданості обраній справі.

«Лісничий Немовицького лісництва Василь ГЛОДОВСЬКИЙ по праву належить до корифеїв лісової галузі, – каже директор Сарненського лісового господарства Сергій Белеля. – Він родом із Дубнівщини, але всім серцем відданий служінню поліському лісу. Безпосередньо в нашому колективі пройшло 28 років його трудового життя.

І ось у січні 2018 року Василь Глодовський – Почесний лісівник України, фахівець із майже піввіковим лісівничим стажем за плечима та численними відзнаками, що підтверджують найвищу професійність, завершує трудовий шлях на посаді лісничого. Колектив Сарненського лісового господарства з пошаною висловлює вдячність справжньому метру лісівничої справи».

Василь Володимирович лісівничу кар’єру розпочав у Кременецькому лісотехнічному технікумі, який закінчив у 1975 році. Працював майстром лісу та лісником у краях, де народився й виріс, у селі Білогородка на Дубенщині. Пізніше, з 1985 року – лісничим у Висоцькому лісгоспі. І ось уже майже три десятиліття – у Сарненському лісовому господарстві очолює один із кращих підрозділів підприємства – Немовицьке лісництво.

Невтомний трудівник, досвідчений спеціаліст, господар, раціоналізатор, наставник для молоді. За його участі створено та вирощено мільйони сіянців і саджанців лісових і декоративних порід, сотні гектарів лісових культур, проведено рекреаційний благоустрій у лісах лісництва, виконують лісогосподарські заходи з охорони та захисту лісу від пожеж, шкідників і самовільних рубок. Відданість лісовій справі відчутна і в родині, дружина Ольга Григорівна – інженер лісових культур. Тож усі передові напрацювання лісової галузі втілюють разом.

Небагатослівний головний лісничий Сарненського ЛГ Анатолій Корень із упевненістю каже, що саме з таким побратимом, як Василь Глодовський, можна надійно виконувати завдання з охорони лісу від лісокрадів, бурштинокопачів чи браконьєрів. У багатьох ситуаціях боротьби з лісопорушниками він виявляв безстрашність і безкомпромісність, відстоюючи законне природокористування. «З таким чоловіком, як він, – надійним і відважним, можна долати гірські вершини чи навіть вирушати в розвідку», – наголошує Анатолій Євтухович.

Ще в молодому віці найважливішою справою для себе Василь Глодовський обрав лісівництво. Багато вчився, експериментував і зумів осягнути головне уміння: жити в гармонії з самим  собою та природою. Молодшим колегам каже: «Знання справи приходить із досвідом». Із глибоким сумом і вдячністю згадує колег, які вже відійшли в інший світ, але залишили по собі «живий» пам’ятник – неозорі рукотворні ліси. Своїми наставниками вважає Юхима Фертюка (колишнього начальника Рівненського обласного управління лісового господарства), головного лісничого та ведучого інженера облуправління Валентина Васинюка та Миколу Ткаченка, колег-лісничих Ігоря Яроцького (з Дубенщини), директорів лісгоспів, де працював – Володимира Вінничука (у Висоцьку), з колективу Сарненського ЛГ – легендарного Василя Шкудора й головного лісничого Анатолія Богута.

Є у Василя Володимировича і чимало колег, яким його напутнє слово допомогло торувати шлях до керівних посад. Лісничі з повагою відгукуються про свого наставника й кажуть, що  він народився для лісу. Приміром, 18 років поспіль пліч-о-пліч із Василем Володимировичем пропрацював лісничий Кричильського лісництва Віктор Клевака. Говорить про нього не лише як про довершеного професіонала, а й як про чуйного та розважливого порадника, що не раз давав добрі батьківські настанови. «За всі мої знання й уміння завдячую Василю Глодовському, – каже Віктор Платонович. Його експерименти лісорозведення (особливо сприяння природному поновленню лісу шляхом підсіву на малодоступних площах), які проводили багато років тому, тепер використовують у методології лісокультурної справи. Багато й інших лісівничих премудростей можна почерпнути в співпраці з ним».

Також послідовники Василя Глодовського – лісничі Віталій Ошита (Страшевське лісництво Сарненського ЛГ), Віталій Попко (Будимлянське лісництво Дубровицького ЛГ) та багато інших спеціалістів-лісоводів на різних посадах в управлінських і господарських структурах.

Праця Василя Володимировича високо оцінена, йому присвоєно звання «Лісничий 1 класу», нагороджено нагрудними знаками «Почесний лісівник» (2011 р.) та «За бездоганну службу в державній лісовій охороні» (2016 р.), а ще раніше отримав Грамоту Міністерства лісового господарства, і постійно його трудову скарбницю поповнюють численні подяки й грамоти обласного управління та рідного підприємства. Утвердитися в професії, зберегти добре ім’я впродовж багатьох років йому допомагають честь лісівника, підтримка рідних і друзів, почуття гумору та справжній чоловічий характер, бо мужньо та наполегливо в повсякденні долає всі труднощі й випробування.

Завершення трудової кар’єри в лісовому господарстві для 66-річного Василя Глодовського не означає подальше спокійне розмірене життя на пенсії. Цей чоловік – жвавий і рухливий, із життєрадісною іскринкою в очах, повний сил й енергії для сповнення нових планів і задумів, які поки що тримає в секреті.

Колектив Сарненського лісового господарства мовить «Vivat!» славному ветеранові й зичить, щоб невичерпний оптимізм, молодечий запал і позитивна енергетика стали запорукою успіхів у справах, що чекають попереду. Хай у Вашому домі, Василю Володимировичу, завжди панують мир і злагода, у серці – доброта, а в справах – мудрість і виваженість. За ту всю працю, що осилили Ваші руки, за довгі роки, віддані лісовому господарству, нехай у майбутньому на Вас чекає ще багато наповнених корисними справами і земними радощами років!

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz