Лебеді-красені оселились поблизу Сарн

В редакцію завітав мешканець м. Сарни Іван Задніпряний, який із хвилюванням розповів, що на озері в урочищі Вовчі Гори страждають від голоду до сотні красенів-лебедів.

DSC_1792
Фото Василя СОСЮКА

Прогулюючись минулими вихідними з рушницею за плечем, разом із колегою-мисливцем Володимиром Хижнюком поблизу водойми вони звернули увагу, що із-за морозів водне плесо значно скоротилося. З’їздивши туди, ми теж помітили, що ситуація не найкраща. Але головне, за словами Івана Васильовича, що лебеді голодні. Їх намагаються підгодовувати хлібом (що, до речі, для птахів не дуже корисно) рибалки та місцеві мешканці. Але для птахів краще б кукурудза чи інші зернові. Володимир Хижнюк проживає недалеко від водойми і він навіть згоден зберігати у себе зерно для птахів, яке могли б виділити такі ж любителі природи. Він навіть дав для небайдужих номер свого мобільного 0964171235.

Іван Задріпняний повідав, що ця людина – справжній захисник природи, наприклад, минулої зими він врятував із сітки покаліченого і майже замерзлого лебедя і прихистив його у себе вдома. Оскільки птах сумував і майже нічого не їв, Володимир Володимирович придбав на ринку для нього пару – гуску. А наступної весни випустив їх обох на волю…

Та Іван Васильович не менший захисник природи. На полювання він ходить, за йог словами, для того, щоб підтримувати себе у спортивній формі. Прогулянка разом із другом лугом, засипаним снігом, у пошуках зайця, якого попереду шукає мисливський пес, для нього справжній відпочинок, а рушницю цього року за призначенням він і не використовував.

Ситуацію, що склалася, ми попросили прокоментувати спеціаліста Рівненського природного заповідника.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz