Скрашує самотню старість

Справа опікування одинокими та громадянами похилого віку – здебільшого царина жіноцтва, проте діло це під силу лише одиницям, бо щоденні навантаження – і фізичні, і моральні – до снаги лише сильним духом.

Розуміння, співчуття, турбота, прагнення по-материнському прийти на допомогу ближньому – ось які риси притаманні соціальному робітникові Раїсі МАГРЕЛО.

«Напишіть про нашу Раєчку, вона надзвичайна людина, – почула в слухавці від пенсіонерки Емілії Корніївни Ніколайчук. – Замість передбачених угодою двох відвідин на тиждень приходить до мене майже щодня, допомагає в усьому, дуже терпляча та працьовита». Погодьтесь, відгук напрочуд приємний, адже з людьми завжди нелегко працювати: у кожного свої вподобання, нахили, звички – а якщо це ще й громадяни поважного віку, то й поготів. Однак Раїса Магрело з усіма знаходить спільну мову, підлаштовується під настрій, знає, як розрадити та втішити того чи іншого. Тим часом треба прибрати в помешканні, закупити ліки, продукти, тож зі списком у руках шукає на ринку дешевші товари, щоб зекономити підопічним кошти. Продавці вже знають «матір Терезу», підтримують її прагнення допомогти одиноким пенсіонерам, тож ідуть на поступки. Щосуботи пані Раїса «окупує» термінал, щоб оплатити комунальні послуги «своїх» пенсіонерів без відрахування комісії. А ще доводиться бігати інстанціями, щоб залагодити питання щодо пенсій, пільг учасникам війни тощо. Багато хто за станом здоров’я не може самостійно здійснити гігієнічні процедури, тож Раїса Магрело і з цим допомагає.

DSC_0028-к
Фото Василя СОСЮКА

«Більшість моїх підопічних потребують не так фізичної допомоги, як спілкування, адже самотність пригнічує, тому намагаюсь кожному приділити увагу», – ділиться соціальний робітник. Тим часом у кожного з громадян, які потребують соціального супроводу, – свої переконання та симпатії, у тому числі й політичні, тож потрібно виявляти толерантність і поблажливість, щоб ненароком не образити.

Нині під патронатом Раїси Магрело – вісім громадян похилого віку, здебільшого самотніх. Хоча доводилось обслуговувати й по двадцять п’ять, коли підміняла колег. Тож щодня випадають чималі навантаження, адже живе жінка на вулиці Широкій, а підопічні – у західній частині міста, куди добирається маршруткою або пішки. Доводилось пані Раїсі і папери на поховання збирати, і споряджати в останню путь…

Приємно, коли самовіддану працю цінують. Приміром, один підопічний викликав пані Раїсу у вихідний… щоб привітати квітами й шампанським із Міжнародним жіночим днем, а літнє подружжя запросило відсвяткувати ювілей спільного життя тощо. Ще й досі діти тих, про кого дбала Раїса Магрело, пишуть, телефонують, вітають зі святами, цікавляться самопочуттям. І це заслужено, бо до кожного соціальний робітник прагне знайти підхід. Однак на всіх не догодиш. Траплялись випадки, коли від її послуг відмовлялись, просили замінити іншим працівником. Проте згодом вимагали повернути «нашу Раєчку». І вона прощала, поверталась попри застереження колег, мовляв, тебе ж брудом поливали, бо не може покинути тих, хто має в ній потребу. Хтось називає це дурістю, хтось – жертвою, хтось – подвигом. А сама Раїса Магрело вважає, що не може вчинити інакше.

За освітою – модельєр-закрійник вищої кваліфікації, жінка могла б створювати ексклюзивне вбрання для місцевої еліти, однак присвятила життя одиноким літнім землякам і не шкодує про це. «Мене оточують доброзичливі й чудові люди, – переконує пані Раїса. – Керівники установ, працівники медичних закладів, соціальних служб, куди доводиться звертатись, завжди мені допомагають, тож, користуючись нагодою, дякую всім від імені моїх підопічних».

…Сама Раїса Магрело вважає, що не робить нічого особливого, просто понад два десятки років виконує службові обов’язки. Та, на мою думку, щоб працювати соціальним робітником, треба мати не лише покликання, а й мужність. Бо соціальний робітник – це і нянька, і домашня робітниця, кур’єр, психолог, юрист. А ще – душевний співрозмовник. Як Раїса Магрело – цікава жінка й неординарна особистість.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz