Вчителька з лагідним серцем

Все починається змалечку: любов до батьків, природи, Батьківщини, роботи й навіть до життя. А от любов до навчання починається з перших відвідин школи, першого дзвоника, цікавих розповідей класовода про дивний і мальовничий світ, тварин, які живуть на інших континентах, людей, які працюють на заводах і фабриках, про історію рідного села, міста, країни.

Вчителька – це провідник у життя, наставник і порадник, вона, як мама доброзичлива, щира, лагідна. Саме таким педагогом, без усяких сумнівів, є Валентина БОРОТЮК зі Зносич.

Кажуть, що вчитель – професія, яку потрібно любити душею, інакше працювати не вийде. Адже робота справжнього педагога не закінчується дзвоником, а потребує великих знань, відданості, мудрості, здоров’я. У Зносицькій ЗОШ І-ІІІ ст. працюють переважно колишні випускники школи. Валентина Боротюк також уродженка цього села, тут здобула освіту, згодом спеціальність вчителя початкових класів у Дубнівському педагогічному училищі. Обрана професія стала для неї справою життя, вчителює вже понад 30 років. За цей час зарекомендувала себе відповідальним педагогом й умілим організатором, ніколи не шукала легких шляхів, прагнула, щоб дітям на уроках було цікаво, щоб був результат. Тому на рахунку Валентини Олександрівни безліч незабутніх уроків, що залишили в дитячих душах відчуття доброї казки, позакласних заходів, де кожна дитина мала можливість продемонструвати свої обдарування. Чітка організація праці, вимогливість до себе та учнів, чесність і порядність зростили і її як педагога, людину й громадянку своєї країни.

Багато років і сил віддала улюбленій справі Валентина Боротюк. Досі погляд вчительки світиться щирістю й повагою до дітей і колег. Вона працює над проблемою «Удосконалення навички каліграфічного письма на уроках у початкових класах», використовує теоретичний матеріал, методичні рекомендації та досвід роботи інших педагогів. Бере активну участь у роботі шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів, виступає з доповідями, проводить відкриті уроки. Значну увагу приділяє обдарованим дітям, її учні призери Міжнародного конкурсу «Кенгуру», Всеукраїнського конкурсу «Колосок», учасники районного конкурсу знавців рідної мови ім. П. Яцика, переможці окружного й учасники районного конкурсів «Юний ерудит», «Юне обдарування». Такі результати свідчать про те, що Валентина Олександрівна щодня сумлінно трудиться на благо вихованців, невтомно відкриває в них таланти, бачить у процесі їх становлення. Безмежна віра в людину, в добрий початок у ній – ось що живе нині в душі Валентини Олександрівни. Попри життєві перипетії, яких було чимало, вона зуміла стати лідером і переможцем у всіх життєвих ситуаціях. Окрім того, що є фахівцем своєї справи, стала чудовою дружиною, із чоловіком виховали трьох діток. До речі, донька Тетяна пішла стежкою мами – трудиться в Зносицькій ЗОШ, син Анатолій – у правоохоронних органах, найменша Ольга – медик. Також Валентина Олександрівна чудова бабуся, яка безмежно любить онуків. Одно слово, господиня, яка зуміла створити домашній затишок, куди залюбки поспішать чоловік, доньки, син, невістка, зяті, онуки. Дай Боже, щоб цей мудрий учитель, чарівна жінка та віддана мама своєї родини, якою є Валентина Боротюк, ще довго радувала учнів і колег педагогічними надбаннями, а дітей – добротою, мудрістю. Хвала та вічна слава вчителеві, який по-щирому, по-справжньому сіє добре, розумне та вічне…

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz