Оживають твори на сцені

Степанська публічна бібліотека вшанувала учасників місцевого народного аматорського драматичного колективу з нагоди славного 100-річчя

Розповіддю про багату та цікаву історію цього колективу розпочала захід ведуча Людмила Радкевич. В буремний 1917 рік учитель місцевої школи Степан Куделя зібрав любителів театрального мистецтва, які почали працювати над постановкою п’єси Тараса Шевченка «Назар Стодоля». Молодь охоче взялася за вивчення ролей, виготовлення декорацій, але виступати не довелося: почалася революція, потім громадянська війна, окупація західноукраїнських земель Польщею. Виставу показали односельцям лише в 1921-му. А щоб зіграти «Назара Стодолю» рідною мовою довелося добивалися дозволу в повітового старости. Згодом  жителі поліського села ознайомилися з постановками творів «По ревізії», «Дай серцю волю, заведе в неволю», «Доки сонце зійде, роса очі виїсть» Марка Кропивницького, «Наталка Полтавка» Івана Котляревського, «Безталанна» та «Наймичка» Івана Карпенка-Карого.

150-річчю з дня народження Тараса Шевченка колектив присвятив літературно-музичну композицію за творами Великого Кобзаря «В сім’ї вольній, новій». Роль Шевченка виконував працівник відділення зв’язку С.А. Ширко, один із найстарших і найактивніших учасників. На фестивалі самодіяльного мистецтва в 1967 році виступили з виставою «Круте  27718523_2075854852741645_457673271_nПередгір’я» Бірюкова. На ювілейному фестивалі в 1970-му – з «Веселкою» Миколи Зарудного. В обласному огляді-конкурсі театрали зайняли третє місце, за що нагороджені грамотою ІІІ ступеня обласного управління культури та обкому профспілки працівників культури.

Степанські драмгуртківці перші серед самодіяльних колективів, професійних театрів і кіно дали життя на сцені «Олесі» Олександра Купріна. Цей спектакль поставили в 1967 році з нагоди 50-річчя своєї діяльності. Її переглянули трудівники навколишніх сіл Сарненського та сусідніх районів. Показував «Олесю» колектив і в обласному центрі на огляді «Театральна весна». Рівненський глядач, а також критики високо оцінили їх роботу, а журі присудило перше місце й нагородило дипломом І ступеня.

У лютому 1972-го відбулася визначна подія в культурному житті області, і особливо в житті драмгуртківців Степанського БК – зустрілися персонажі «Олесі» із самодіяльного драматичного колективу та з фільму. Гостем був, зокрема, народний артист України Броніслав Брондуков. Довженківці та самодіяльні митці ділилися враженнями про образи героїв «Олесі».

Колективом свого часу керували директор БК Степан Чумак, учитель місцевої школи Костянтин Вознюк, і знову директор БК Олександр Грохольський. Саме під його умілим керівництвом у 1994-му отримали звання народного самодіяльного. На той час у його складі було понад 35 аматорів театрального мистецтва. У будь-яку погоду, залишивши домашні справи, поспішали на репетиції Надія Демчук, Галина та Петро Абрамовичі, Галина Новак, Микола Галій, Ольга Мельник й інші, яких нині запросили на святкування ювілею. Згадала ведуча й подружжя Антоніни та Петра Кротів, Федора Немчука, Степана Бурка, Петра Ширка, Степана Немчука, Надію Москаленко та багатьох інших, яких, на жаль, із нами вже немає. Але створені ними образи запам’яталися степанцям надовго.

27583636_2075855056074958_290942132_nПізніше колектив очолювали молоді спеціалісти – Віталій Немчук і Мар’яна Пінчук. Жителі Степаня підтримали молодих спеціалістів поповненнями новими аматорами сцени – Ольга Шур, Галина Якимець, Тамара Предко, Юрій Мурза, Галина та Михайло Немчуки. З нинішнім керівником Ольгою Пінчук до театралів долучилися Галина Нікифорець, Володимир Вишинський, Ольга Новак, Любов Коротчук, Микола Линка, Максим Сердюк, Дарина Шустик, Анастасія Кириша й інші. Відтак глядачів потішили постановками «Безталанна» Івана Карпенка-Карого, «По ревізії» Марка Кропивницького, жартівливою п’єсою «Фараони» Олексія Коломійця, «На перші гулі» Степана Васильченка та багаттьох інших мініатюр. Ці вистави завжди дарують людям радість, змушують задуматися над проблемами, які хвилювали героїв колись.

Гості поділились спогадами давно минулих років. А Ольга Пінчук вручила учасникам колективу Почесні грамоти. Концертні привітання подарували винуватцям торжества аматори сцени Сергій Старовойт, Галина Абрамович і Тетяна Немчук, Юлія Тимейчук, Сергій Гаврилюк, Вероніка Марчук і вокальний ансамбль «Веселі нотки».

Щиро побажаймо нині діючому складу  народного драматичного колективу здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щоб ніколи не обміліло джерело їхнього таланту й натхнення!

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz