Художниця не за професією, а за покликанням

Кожен населений пункт Сарненщини славиться талановитими людьми. І Чудель не виняток. Це гарне село, де мешкають працьовиті й життєрадісні люди. Його гордістю є молодь: талановита, творча, працелюбна.

До їх когорти належить і 20–річна Іванна БОРОТЮК. Немає, кажуть, щасливішої людини, як та, що займається улюбленою справою. В Іванни їх декілька. Адже за професією дівчина перукар-модельєр, а за покликом душі – художниця. І хоч би за що взялася – усе в неї виходить до ладу. А все тому, що до роботи ставиться серйозно, виконує її з любов’ю.

Рідні та друзі характеризують Іванну декількома словами: «Здібна в усьому». Однак ця миловида чорнявка, попри багатогранність талантів, дуже скромна. Досягненнями не хизується. Заняттям, що надихає та спонукає її до подальшого розвитку, називає малювання. В Іванни до нього природжений хист. І хоч народилася в мальовничому Чудлі, омитому берегами чарівного Случа, зображує на папері лише людей, тобто малює портрети. Простим олівцем створює неймовірно реалістичні «фото». Розвивалася в цьому напрямку самостійно, а підштовхувала до творчості мама, яка не байдужа до образотворчого мистецтва, однак перевагу надає в’язанню спицями. Варто зауважити, що першою в сім’ї Боротюків почала малювати донька Ірина, однак професійно цією справою не займається. Захоплення успадкувала Іванна.

модельєр-к
Фото Василя СОСЮКА

Мистецький шлях починала зі шкільної парти, згодом юна художниця зрозуміла, що хоче малювати професійніше, тому зайнялася самоосвітою і вже два роки зображує портрети друзів, рідних на замовлення. І хоч Іванна наголошує, що не вважає себе професіоналом, її роботи вражають неординарністю, точністю, адже в них достеменно передані риси обличчя, емоції, глибина очей і душі. Мабуть, тому, що дівчина постійно вдосконалюється, здобуває досвід і втілює нові ідеї.

Професію перукаря-модельєра Іванна Боротюк також обрала недарма. Як кажуть у народі, додати краси зовнішньому вигляду людини можуть два майстри: перукар і кравець. А в Чудлі жінки хочуть бути красивими, привабливими, тож такі майстри тут затребувані. Зрештою, як зізналася в розмові, з дитинства їй подобалося плести дітям косички. Минули роки, але не любов до цього захоплення. Отже, закінчивши місцеву одинадцятирічку, вступила у ВПУ № 22, де вдосконалила навики. Отримавши диплом, 2 роки працювала в одній із місцевих перукарень.

– Перукарська справа – нелегкий труд, – розповідає Іванна. – Щоб бути фахівцем із великої літери, потрібно весь час розвиватися. Бо лише наполеглива й працелюбна людина може стати профі у своїй справі й досягти успіху. Деякі люди вважають, що в цій професії немає нічого складного, насправді ж підстригати, фарбувати волосся, робити людям зачіски, змінюючи цим їх зовнішній вигляд, настрій, – дуже відповідальна робота. Адже перукар щоразу створює індивідуальний образ. Зрештою, гарний майстер той, хто любить свою справу. А в процесі спілкування клієнти завжди відчувають наскільки він досвідчений. Тож успішні ті, які віддаються обраному фаху сповна, йдуть у ногу з часом.

Варто згадати й про те, що Іванна також модельєр. Дівчина індивідуально шиє одяг, і робота ця, каже, нині дуже популярна. Хоча й не має власного ательє, в її гардеробі є оригінальні сукні, блузи, спідниці, виготовлені лише в одному екземплярі, таких не знайдете на ринку, в магазинах одягу, бо щоразу придумує власні моделі, дизайн. Наразі ж тимчасово не працює, мешкає віднедавна в Сарнах, однак без діла не сидить, шиє, малює портрети. До речі, щоб відобразити на папері образ людини, їй потрібно лише півгодини. А щоб пошити сукню – день. Що свідчить про те, що рука в неї, так би мовити, набита добре. Іванна мріє відкрити власну перукарню, з часом, сподівається, в неї це вийде, адже в усіх починаннях, прагненнях її підтримують рідні, а також коханий хлопець Вадим, із яким нещодавно заручилися. Однак, щоб втілити задумане хоче здобути ще вищу освіту, тож планує вступити до вузу. Вдосконалювати здобуті знання, навики, щоб досягати нових професійних вершин –  життєва позиція чудельської майстрині.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz