Раз монетка, два монетка – економія

Новий рік приніс нам не тільки веселі свята, а й підвищення тарифів, зокрема на електроенергію, зросли ціни на продукти тощо. І якщо повернути старі тарифи нам навряд чи під силу, то платити за них менше – можна. І розповімо як.

Електроенергія: як заощадити?

Зима – це пора року, коли електроенергію споживають удвічі, а то й утричі частіше: обігрівачі, лампи, вогні на ялинці тощо. А це все – затрати, особливо за новими підвищеними тарифами. Саме тому сьогодні час згадати про закони економіки.

Зберегти електроенергію допоможуть сучасні енергозберігаючі (LED) лампи, які, окрім того, що допомагають заощадити, служать довше, а ще екологічні. Заміна звичайних ламп на енергозберігаючі знизить використання світла удвічі. Також потрібно пам’ятати про те, що варто вимикати з розетки прилади, якими не користуєтеся. Мікрохвильову піч можна вмикати і вимикати, як і електрочайник, і тоді електроенергія, що йде на підсвічування дисплею, збережеться. Невелика, але економія. Варто також слідкувати за світлом – не залишати на ніч увімкненими лампи, вогники, світильники.

Обігрівачем краще користуватися для підтримки тепла, тобто: увімкнути його на той потрібний для комфорту мінімум і тримати доти, доки температура підніметься, потім вимкнути й знову ввімкнути, коли холод буде відчутним. Постійне використання обігрівача підвищує енергозатрати.

Найбільше електроенергії споживають холодильник, пральна та посудомийна машина, праска та мікрохвильова піч. Зекономити можна, якщо знати деякі хитрі правила. Холодильник не варто тримати на мінімальній програмі: можна підвищити її до середньої – тоді продукти швидше заморозяться, а потім трошки понизити. Не треба ставити його біля батареї, адже втрачається частина енергії, щоб тримати навколо нього холод. Потрібно слідкувати за тим, щоб він не залишався відкритим.

Пральна машина може використовувати менше електроенергії, якщо завантажував її повністю, але не занадто, бо надмірне теж може збільшити витрати електроенергії. Краще обирати економічний режим прання (зазвичай він триває 30-40 хв і використовує набагато менше електроенергії). Краще придбати хороший пральний порошок, але прати за низьких температур (300-400С).

Ціни в магазинах: де купувати?

Сарни – місто невеличке, але магазинів і супермаркетів тут вдосталь. Звичайно, частіше обираємо найближчий до дому, нехтуючи оптовими магазинами та ринком. Чи на користь це нашій кишені? «Сарненські новини» провели невеличке розслідування та порівняли для вас ціни в супермаркеті, на ринку, звичайному й оптовому магазинах.

Першим досліджуваним товаром був хліб сірий: ціна на нього у звичайному магазині коливається від 8,50 до 9,50 грн, у супермаркеті його можна придбати за 7,40 грн, на ринку – 8,50-8,75 грн, оптовий магазин пропонує його за ­­­­­8 грн.

Вартість олії у звичайному магазині коливається від 28,50 до 40 грн, у супермаркеті можна придбати за 29,39–34 грн, на ринку ця ж олія обійдеться в 38 грн, в оптовому магазині – 22,60 грн за літр.

Рис білий довгий у магазині – 20 грн, в оптовому за кілограм 19 грн, у супермаркетах і на ринку – у межах від 15 до 22 грн.

Молоко в супермаркеті можна придбати від 19,30 до 25 грн за літр, у магазині ціна підвищиться до 19–26 грн, на ринку домашнє – 14-15 грн.

Ціни на крупу гречану теж коливаються як у звичайних магазинах від 18 до 25 грн, так і в супермаркетах – 16-25 грн, на ринку й в оптовому гречку можна купити за 16-20 грн (1 кг).

Масло в магазині коштує від 24 до 39 грн, у супермаркеті трохи менше – від 22,30 до 40 грн.

Отже, дешевше продукти вам обійдуться в супермаркетах та оптових магазинах, а домашні – на ринку.

Ось деякі з порад, як зекономити на продуктах.

Завжди пишіть список того, що вам дійсно потрібно придбати, і намагайтеся дотримуватися його.

Порівнюйте ціни в різних магазинах, навіть якщо різниця між ними невелика, існує просте правило: «Монетка до монетки…». Так, якщо купувати хліб на 50 копійок дорожче цілий рік, втрачаєте приблизно 183 грн, а часто ціна коливається до 2-3 грн, тож отримуємо 730 грн переплати в рік.

Закуповуйте продукти на місяць. Це зекономить не тільки гроші, а й час. Борошно, рис, цукор, сіль – потрібні завжди. Чому б не придбати 3-5 кг дешевше на 2-3 грн?

Важливе правило: спершу уважно огляньте прилавок. Зазвичай товари з більшою ціною ставлять ближче до людини: на рівні очей, витягнутої руки тощо, а з меншою – на верхніх або нижніх полицях. Інколи доводиться добре нахилитися, щоб знайти дешевший продукт, не лінуйтеся – це на користь!

Відірвіться від брендів. Не завжди брендові товари з рекламою та гарною обгорткою кращі, адже частина грошей йде саме на це.

Звертайте увагу на грами й літри. Можна купити літр за тою ж ціною, що і 940 мл. Насамперед це стосується круп, йогуртів і масла.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz