Школа «Інтелектуал» наповнює дитячі серця педагогічним різнобарв’ям

Найбільше щастя педагога – це бачити усміхнені обличчя вихованців, відчувати радість спілкування, наповнювати життєво необхідними духовно-освітніми якостями не тільки інтелект, а й серця, які випромінюватимуть світло добрих справ у завтрашньому дні на благо суспільству, країни.

Вносити потрібні та важливі корективи в життя маленьких громадян з нетлінною теплотою в душі намагається керівник школи раннього естетичного розвитку «Інтелектуал» Людмила ЧАСТКОВСЬКА. Варто зазначити, що ось уже сімнадцять років заклад функціонує на базі Сарненського будинку дітей та молоді. Сюди щодня поспішають батьки з малечею п’яти-шести років, адже саме тут успішно йде освітньо-розвивальний процес підготовки до школи.

Ще зі шкільних років вирішила йти педагогічною стежиною, адже навчання завжди вважала чимось особливим, а тому наполегливо заглиблювалась у науку. Хоч народилась у смт Рокитне, але стала невід’ємною частинкою історії Сарн, вкладала свій невтомний труд в маленьких містян, розвивала в них найважливіші людські якості. Після закінчення дев’яти класів подала документи в Сарненський педагогічний коледж, який саме тоді вперше відчинив двері для своїх студентів. Тож пощастило бути учасником історичної події закладу – першим випуском вчителів початкових класів з додатковою спеціальністю керівника групи продовженого дня.  Та радіти цьому було ніколи, адже вчорашня випускниця з головою поринула в трудову діяльність. Школа с. Березове Рокитнівського району стала першим серйозним іспитом на професійну придатність. Молодій дівчині було нелегко навчати в початкових класах, та, зціпивши зуби, намагалась не відставати від досвідчених колег, а тому відразу заявила про себе як про вчителя-інноватора з креативним мисленням і нестандартним поданням матеріалу, адже завжди дослухалась до слушних порад наставників. Усі ці якості стали невід’ємними в трудовому портреті вчителя й у нинішній час.

Невдовзі в педагогічній діяльності довелося взяти паузу, адже з коханим чоловіком Віталієм чекали на народження дитини. Через певний період часу добрий лелека приніс у їхній дім донечку Яну, яка зараз навчається на четвертому курсі Чернівецького національного економічного університету ім. Юрія Федьковича, а ще пізніше –  синочка Сашка, нинішнього четвертокласника Сарненської ЗОШ № 2.

На межі тисячоліть, а саме у 2000 році, вирішила спробувати педагогічне щастя в Сарненському будинку дітей і молоді. Вільних вакансій тоді не було, але адміністрація закладу (Галина Бікус і Зінаїда Старовецька) запропонували працювати з дітками-дошкільнятами. Молода вчителька відразу вхопилась за цю ідею. DSCN9976-кПозаяк відповідної програми не було, то Людмила Частковська розробила авторську, орієнтуючись на програму «Впевнений старт» для розвитку дітей старшого дошкільного віку відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту». Основний програмований зміст упорядкувала за розділами: «Фізичний розвиток», «Пізнавальний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Художньо-естетичний розвиток» та «Ігрова діяльність». Із першого року навчання їй почали довіряти батьки й приводити чада до педагога, а вона відповідала знаннєвим та естетичним розвитком маленьких дошкільнят.

І ось школа «Інтелектуал» успішно працює вже вісімнадцятий рік. Заклад із радістю відвідують вихованці 5-6 років. Насамперед освітня програма розрахована для діток, що не відвідують дошкільні заклади в такому віці й майже не мають жодної підготовки до навчання в школі. Заняття проходять три дні на тиждень із тривалістю у дві години: урок 30 хвилин і перерва 10 хвилин.

Варто додати, що в райцентрі та навколишніх селах є малеча, яка з певних причин не відвідує ДНЗ. Тому з роками кількість дітлахів тільки збільшується. На сьогодні сформовано три групи по 14 вихованців, де навчаються хлопчики й дівчатка із сусідніх населених пунктів: Катеринівки, Немович, Костянтинівки, Іванівки, Чудля…  Також виявляють бажання відвідувати школу й ті, хто не може або не бажає проводити весь свій час у дитсадочку.

«Головне завдання школи раннього розвитку, – каже Людмила Іванівна, – це підготувати дітей до школи. Озброїти дошкільнят тими знаннями, уміннями та навичками, що безпосередньо визначають можливість включення в навчальну діяльність окремих дисциплін початкової школи. Також пріоритетним є естетичне виховання: ознайомлення з елементарними моральними нормами й етикою поведінки,  з етичними нормами спілкування, виховання  загальнолюдських якостей, формування екологічної культури  в дітей. Ці знання допоможуть учням навчитись висловлювати власні думки, робити висновки, самостійно міркувати над складними етичними проблемами, ситуаціями вибору, що розв’язують під час занять, розвинути творчу уяву та фантазію. Бо ж у процесі навчання часто використовую ігрові моменти, проблеми, інсценування, діалоги, даю творчі завдання, що мають велике значення для стимулювання розумової активності», – підсумувала співрозмовниця.

За період існування школи  неодноразово до Людмили Частковської приїжджали колеги з багатьох районів Рівненщини за порадами та педагогічним досвідом  щодо створення аналогічних груп підготовки дошкільнят у своїх регіонах. Не відмовила жодному, адже це робота задля високоінтелектуальної свідомості майбутніх поколінь. А ще в планах додатково ввести заняття з логопедії та англійської мови, чого нині дуже бракує.

Щодня під кабінетом, де проходять заняття, збирається гурт татусів і мамусь, які приводять і забирають дітей. Тож педагог постійно підтримує тісний зв’язок із батьками, розповідає про успіхи й проблеми вихованців. Батьки, у свою чергу, також ідуть назустріч, завжди допомагають у створенні належних умов для навчання та виховання нащадків, бо ж розуміють, що спільний обов’язок їх і вчителя – сприяти здобуттю дитиною якісної  дошкільної освіти.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz