Високе звання поліцейського

У сучасному світі, де стільки несправедливості й жорстокості, людина часто потрапляє в складні життєві ситуації. А тоді вона потребує захисту. Але, на жаль, не всі знають, де його можна знайти. Здається, ми залишаємося наодинці з бідою. Від безпорадності опускаються руки.

Але, як кажуть, вихід завжди і шукаємо тих, хто захищає законні інтереси громадян – до правоохоронців, або, як нині їх називають, до поліцейських. Особисто мені ніколи раніше не доводилося звертатися до людей у погонах. Завжди з якоюсь осторогою відносилася до них, навіть боялася, хоча протизаконного не робила ніколи. Останнім часом зрозуміла, що це важка робота, яка забирає багато здоров’я і сили, якщо ставитися до неї відповідально.

Нещодавно виникли прикрі життєві обставини, тож  мені знадобилася правова допомога. Дехто радив залишити все, як є, інші – не мовчати. Хоч і втомилась, але вирішила не ставити справу на гальма. Ніхто не має права порушувати Божі заповіді. Тому й звернулася до старшого дільничного, офіцера, майора поліції Івана СЕРГІЙЧУКА. Зізнаюся, що й раніше чула тільки схвальні відгуки про нього. Вже від першої розмови телефоном була приємно вражена, відчула: тобі допоможуть, заспокоять, порадять не хвилюватися, бо здоров’я – головне.

Через певний час пересвідчилася, що Іван Петрович – професіонал своєї справи. Уже багато років охороняє правопорядок у райцентрі та селах району. Односельці  кажуть найкращі слова про цю хорошу людину. За яку б справу взявся – доводить до кінця. Навіть якщо згаяний час, він все одно робить усе можливе, аби Сергійчук І-клюдина не залишилася на роздоріжжі. Вміє почути потерпілих. Для нього захист законних інтересів – понад усе. Можливо, не завжди, з певних причин (втрачений час, відсутність свідків), можна розкрити злочин, але людяне ставлення та розуміння компенсують душевний біль. Іван Сергійович часто виїжджає на місця злочину, розмовляючи як з підозрюваними, так і зі свідками, завжди уважний, виважений у своїх діях і висновках, щоб, бува, не нашкодити чи образити підозрюваного.

Спілкуючись із Іваном Петровичем, переконалася, що він – юридично грамотний, що є дуже важливим для правозахисника. І, як справжній психолог, бачить перед собою насамперед людину з її бідами й тривогами, і неважливо, хто вона: підліток, пенсіонер чи особа з інвалідністю. Попри те, що дуже вимогливий і відповідальний, має добре серце. Навіть подумала, а чи не заважає це в роботі поліцейського? Та наш дільничний встигає завжди й скрізь. Працює і у відділку, і заступає в наряди. Запрошують і в навчальні заклади. Знають його вчителі й учні нашої школи, бо проводив бесіду щодо попередження правопорушень серед неповнолітніх. А скільки людям  і серед ночі допомагав! І ніколи нікому не відмовив і не пошкодував, що обрав таку професію. Усі, хто знає Івана Сергійчука, погодяться, що він відповідає сучасним стандартам поліцейського: відповідальний, компетентний, ввічливий і справжній слідчий. Саме такі риси дозволяють бути правозахисником. З гідністю несе високе звання поліцейського та сумлінно виконує службові обов’язки.

Багатьом молодим хлопцям, які приходять працювати в органи МВС, порадила б брати приклад саме з такого професіонала. Бо не форма прикрашає їх, а професіоналізм і добра, щира душа, як у нашого дільничного. Тоді і злочинів стане менше.

Не знаю, які нагороди має Іван Петрович, але найбільшою є вдячність людей. Тож нехай Бог оберігає його від усіляких негараздів і дарує міцне здоров’я.

Галина КОПИЩИК,

учитель Люхчанської ЗОШ І-ІІІ ст.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz