Відлуння давнини у тлумачному словнику Петра Макаренка

Минулого четверга в Сарненській центральній районній бібліотеці відбулася презентація тлумачного словника-довідника «Відлуння сивої давнини, або Слово про слова», укладачем якого є житель с. Бутейки Петро МАКАРЕНКО.

IMG_0304На мистецьку подію завітали чимало друзів автора, літераторів краю, студенти Сарненського педагогічного коледжу РДГУ та ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей», які стали свідками невимушеної розповіді про пізнавально-дослідницьку роботу на основі бутейківської говірки від найдавніших часів до сьогодення. Ведучий Юрій Прозапас ознайомив присутніх із життєписними біографічними віхами дослідника, його непересічними поворотами долі, розповів про справжню жагу до життя, роботи й творення щоденної доброти, позитиву навколо себе, рідних та оточуючих. Не оминув праць минулого часу – книг «Бути селу» та «Поезії одного села», де коротко охарактеризував Петра Макаренка не лише як письменницьку постать, а йIMG_0337 як умілого та здібного організатора, краєзнавця, дослідника й маркетолога.

Про народження ідеї створення такого словника, його потребу та сфери застосування розповів сам укладач презентованого довідкового науково-популярного видання. Петро Семенович наголосив, що в праці мудрість усіх його односельців, які також стали консультантами та респондентами-співавторами, за що їм дуже вдячний. Прочитав присутнім «Бутейську биліну» на основі переказів говіркою ХІХ – початку ХХ ст., що є в довіднику, а ще повідав про легенди краю, їх специфічне значення в житті окремого поселення, люду.

IMG_0308Зі знаковою подією митця привітала заступник голови райдержадміністрації Наталія Параниця, яка переказала вітання від Ярослава Яковчука та голови райради Руслана Серпенінова, побажала нетлінного натхнення в подальших працях, які неодмінно стануть неоціненним надбанням не тільки краю, а й усієї країни. Про історичні дані, деталі праці над словником-довідником «Відлуння сивої давнини, або Слово про слова» та біографічні штрихи доповнив також автор цих рядків, підкресливши значущість цієї події в колах не тільки студентів, науковців, літераторів, а й широкого загалу читачів, односельців, краян.

IMG_0321За відданість літературно-дослідницькій праці на адресу Петра Макаренка пролунали слова вдячності з вуст директорки Сарненського історико-етнографічного музею Раїси Тишкевич, викладачки української мови та літератури Сарненського педагогічного коледжу РДГУ Людмили Жакун, заступниці директора ЦРБ Валентини Гольонко та поетеси Тетяни Корнійчук, побажали виданню і його автору визнання на всеукраїнському рівні.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz